Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kell-e Magyarországon önálló...

Kell-e Magyarországon önálló környezetvédelmi minisztérium?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jún. 6. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem semmilyen minisztérium sem kell, amig egy személyben dönt a lényegi kérdésekről mindenben, felesleges pénzkidobás.
2022. jún. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de pl. abból kiindulva, hogy a németeknél mit értek el és most még környezetszennyezőbb lesz az országuk mint valaha hála az új kőolaj, gáz rendeléseiknek szerintem nem veszítettünk sokat.


Úgy hogy nappal van, fúj a szél most épp 6%-kal több CO2-t bocsájtanak ki a németek 1kW áram megtermelése során mint mi. (télen még rosszabb volt a helyzet)

[link]


Az iparuk egy jelentős részét kiszervezték Kínába, hogy ne náluk jelenjen meg szennyezésként ...

Így nézve mi értelme van a környezetvédelemnek ha pl. a Greenpeace kiment tüntetni a véres orosz kőolaj ellen?

2022. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Nemrég olvastam, hogy csak 4 országban nincs, asszem Szomália, Tanzánia, Szaúd-Arábia és Mo. Biztos mert nem kell. Na de az oktatásnak meg az egészségügynek sincs. Mert ezek ugye nem annyira fontosak.
2022. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
2! Ezt minek írtad le, ha "nem tudod" a válaszod?? Szeretem a rakott babot! Tessék pont ennyire releváns a válaszom mint a tiéd.
2022. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
mindig röhögök, amikor a baloldal ennyi mindent kiemel a zászlajára, aztán meg egy miniszterelnököt sem sikerül soha castingolniuk
2022. jún. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 16:49

Az a relevanciája, hogy attól hogy valamit nagy szájjal hirdetünk még nem jelenti azt, hogy komolyan is gondoljuk.


A környezetet se azok védik akiknek van erre minisztériumuk vagy akik pl a greenpeaceben vannak hanem azok akik képesek világos, átgondolt alternatívát felmutatni a jelenlegi környezetszennyező technológiákra, ez meg nincs meg sehol se.

2010-ben az volt a vállalás, hogy 20%-kal csökkentjük a CO2 kibocsájtást 2020-ig, ebből semmi se valósult meg. Most az a mondás hogy 2030-ig 30%-kal csökkentjük, de elnézve az orosz szankciókat és az új hidegháborút ami elé nézünk van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez még annyira se fog megvalósulni mint a 2010-es vállalás.

2022. jún. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell több minisztérium. Így is túl sok van belőle. Csökkenteni kéne a kormány méretet, nem növelni
2022. jún. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6! Érdekes amit írsz mert pont a németek olyanok akik tényleg jelentösen csökkentették a co2 kibocsátásukat, szóval e tekintetben nagyon mellélösz. Ne a Blikkböl tájékozódj nézd meg a tényleges adatokat!
2022. jún. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

még szerencse, hogy a német zöldségekhez biztosítják a vonaláramot csúcsidőszakban a lengyel szén és a francia atomerőművek, és a látszólagos megújuló energiára alapuló gazdaság csak úgy jön ki, hogy a nem egy időben létrehozott zöldenergiát exportálják, mert ők sem tudnak vele mit kezdeni


azért értető, hogy miért nem lehet mindenki olyan zöld, mint németország ugye?!

2022. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!