Nem felháborító hogy egyesek milyen éves bevételekkel rendelkeznek?
Ma a kormány nyilvánosságra hozta melyik szektortól mennyi elvonással számolnak.8 szektor, összesen 800 milliárd ft.És ez csak a haszon.Ezen kívül ezek a szektorok profittal vígan élnek.Még akkor is ha egy szektoron belül több cég között oszlik el mindez.
Jól van ez így, hogy egyeseknek több milliárd ft az éves bevétele.Az átlag embernek meg jó ha 3 milliót eléri?
#18
Nem egyforma az összeg.Megvan hogy melyik szektorból mennyi bevétel, és hogy jön ki a 800 milliárd.A bank és az energiaszektor teszik ki a nagy részét.
A kormány nézete szerint ez a 800 milliárd megvonás a 8 szektorból ez mind extraprofit, ami a háborús helyzet miatt folyt be úgy a bizonyos szektorokba, hogy nem dolgoztak meg érte. Ez az álláspont.Magyarul a kormány nézete szerint erre nem jogosultak.Háború nélkül ez nem lenne nekik.
Arról nincs infó hogy ez hány céget érint.De ha ezer cégről van szó, ez akkor is nagy összeg felosztva!
21
Plusz a Covid miatt ... mert home office és nagyobb forgalom interneten és mobilon.
Aaaaaha...
Nem dolgoztak meg érte?
MÁrmint? Kaptak állami támogatást, vag ymi?
Ha idejön eg yhalom menekült és az én éttermemben esznek, azt a háborús helyzet generálta, de attól még kvára megdolgozom az ő pénzükért is.
"A kormány nézete szerint ez a 800 milliárd megvonás a 8 szektorból ez mind extraprofit, ami a háborús helyzet miatt folyt be úgy a bizonyos szektorokba, hogy nem dolgoztak meg érte."
Ezt a szöveget azért te sem hiszed el komolyan, ugye?
#14
"De hogy ennyivel?!"
Mennyivel? Mert azt még nem írtad le.
".És nem, rohadtul nem ér valakinek a munkája 5ször annyit egy cégnél."
Tehát szerinted nem normális az, hogy valaki reál tudomány területen doktorit szerzett, amit használnia is kell a munkájához, miközben valakinek 8 általános se kell?
Aki nehezen pótolható, azt megfizetik, hogy ne menjen el, aki könnyen pótolható, pl. takarító, annak keveset fizetnek, mert bárki lehet takarító.
#26
Keressen többet az, aki többet tett vagy tesz érte. De ne legyen ekkora szakadék. Az ember sok szempontból civilizált faj, és együtt él, egy társadalomban, amit hosszú évek, évtizedek, évszázadok során alakított ki, és mindig finomította, alakítgatta.Az emberiség célja ilyen szempontból, hogy mindannyian együtt tudjunk jól élni,megfelelő körülmények között tudjon minden ember boldogulni.
A jelenlegi társadalmunkban ez egyre jobban kezd elferdülni.Mert vannak akik csak nagyon nehezen tudnak megélni és nyomor az életük.és vannak olyanok, akik bőven afelett az életszínvonal felett tudnak élni, mint amennyit igényelnének.Ezalatt nem azt értem hogy a gazdagoknak ne legyen lehetőségük világot járni, vagy több ingatlant felhalmozni,luxus életet élni.De aki így éli az életét,azon felül is halmozza a pénzt, mert még az ilyen magas életszínvonal mellett is bőven félre tud tenni, és nem tud mihez kezdeni a pénzzel.Ha nekik kevesebb lenne, akkor sem kéne alább adni az igényeket. Viszont az, aki nyomorban él jobban kereshetne, akkor sokkal jobb színvonalon élhetné az életét.Hisz ha globálisan nézzük, akkor a rendszer célja az, hogy az embernek mint fajnak boldog élete legyen.Hát ez egy komoly hiba a rendszerben, hogy hagyták hogy ez idáig fajuljon.
Nézd meg a külföldi focistákat, olyan pénzeket keresnek 1 hónap alatt, fizetés, plusz különféle bevételek...amit egy átlagos szürke hétköznapi ember 2 életen keresztül sem szed össze annyi pénzt.
Egy cégnél pedig nagyon szeretnek dobálózni az olyan mondatokkal, hogy mindenkinek a munkája ugyanolyan fontos,mert anélkül nem működhetne...ugyanolyan fontos a tulajdonosi munkakör,mint a takarítóé.Ezt többször is hallottam.Mégsem lehet összehasonlítani a fizetésüket.Nem azzal van a gond hogy több egyiké, hanem a mennyivel...
Az ember ezt elcseszte...legalábbis ha az lett volna a célja a társadalom formálásával hogy az ember boldogan élhesse világát.
#28
"Keressen többet az, aki többet tett vagy tesz érte"
Ez történik, aki több évet tett bele a tanulmányaiba, hogy nehéz képzéseken helyt álljon, az jobban keres, mint aki érettségi után kijött és elkezdett mondjuk árufeltöltöőként dolgozni.
"Mert vannak akik csak nagyon nehezen tudnak megélni és nyomor az életük."
Nem, ne tegyél úgy, mintha ez új jelenség lenne, ez minden társadalomban, minden korban létezett.
Csak 500 évvel ezelőtt nem voltak rá statisztikáink.
"vannak olyanok, akik bőven afelett az életszínvonal felett tudnak élni, mint amennyit igényelnének"
Ja, tényleg új jelenség. Nemesek és királyok sosem léteztek.
"Ha nekik kevesebb lenne, akkor sem kéne alább adni az igényeket"
Csak akkor megállna, vagy minimum lelassulni a fejlődés, illetve a katasztrófákra történő reakció.
Ez a gazdag réteg az, aki finanszírozza a világon a kutatásokat és ha jön valami földrengés, árvíz, akkor adakozik.
PL. a koronavírus vakcina kutatásokat ezek a gazdag embereket fizették elsősorban.
"Hisz ha globálisan nézzük, akkor a rendszer célja az, hogy az embernek mint fajnak boldog élete legyen"
Soha nem ez volt a cél.
Ennek köze nincs a céljához.
Egy működő társadalom a cél, amit ha úgy lehet elérni, hogy az ember boldogtalan, akkor a rendszer elvárja tőle, hogy ne panaszkodjon.
"Nézd meg a külföldi focistákat, olyan pénzeket keresnek "
Mert fizetnek érte az átlagos emberek. Ezek a pénzek nem a semmiből teremnek, azért fizetnek, mert megér ennyit az adott ember.
"Mégsem lehet összehasonlítani a fizetésüket"
Maga a munka ugyanolyan fontos. Viszont a munka nehézsége már nem.
"Nem azzal van a gond hogy több egyiké, hanem a mennyivel..."
És pont ez a probléma, hogy emberek így gondolkoznak.
Hogy X-et még kereshet, ha de X+1-et már nem, mert az igazságtalan.
"legalábbis ha az lett volna a célja a társadalom formálásával hogy az ember boldogan élhesse világát."
Soha nem ez volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!