Miért baj, ha a dúsgazdag multik az "extra profitot" most visszafizetik a szegényeknek, hogy maradjon a rezsicsökkentés?
Nagyon sok multi cég igen hatékony profitmaximalizáló gépezettel dolgozik (dolgozók elbocsájtása, mobiloknál parazitaként a felhasználó prichijébe épülni hogy költsön). Miért baj az, ha most a luxusbevételük fölét visszafizetteti Orbán Viktor velük a közösbe, hogy a szegényeknek - akin egyébként elősködnek ezek a cégek - megmaradjon a rezsicsökkentésük. Miért is baj ez?
Ott vannak pl a telekommunikációs cégek. Hatalmas pszichológiai stratégia alapján zsigereli ki az emberi pszichét, hogy kipréselje az emberekből a pénzt akár a mikrotranzakciókon keresztül is. Most ők a legfölét visszafizetik a szegényeknek, hiszen belőlünk élnek. Több gazdag ember irreálisan sokat költ színes kiegészítőkre. Ott egy kicsit megemelik az árakat és a gazdagok így is megveszik majd ezeket mert függnek. Viszont a szegények jól járnak
Azért baj mert az a gazdaság összességének ez nem használ és ezt az átlagember is megérzi.
Persze nagyon mást meg nem tudnak csinálni.
Nem baj, sőt zseniális lépés Orbántól mind gazdaságilag, mind politikailag. A balosoknak baj, mert Orbán megmutatja, hogy így is lehet, nekik ez nyilván megint csak hátrány. Jobb lenne ha ők inkább ilyenkor csendben maradnának, már csak a múltra való tekintettel is.
A társadalom 95% jobban jár így, mint pl. egy SZJA emeléssel stb. De persze a balosok biztos egy Bokros vagy Gyurcsány csomagnak jobban örülnének.
Azért, mert ha egy céget megadóztatsz, azaz extra kiadást terhelsz rá, akkor a profit megőrzése céljából egyszerűen megemeli az általa termelt temrékek árát.
Azaz drágább lesz a kenyér a LIDL-ben.
Vagyis a lakosság számára ez hosszú távon csak azt eredményezi, hogy kevesebb dolgot tud vásárolni, mert ugye minden drágul.
Ezt persze a kormány megakadályozhatja azzal, hogy megtiltja a cégeknek a vásárlókra való terhelést. De... igazából... hogy határozod meg, hogy egy bolt azért emelte meg a kenyér árát, mert plusz terhei lettek, vagy azért, mert ilyen kedve van? Az ár emelését meg önmagában nem tilthatod be.
RÁADÁSUL
Mivel ez az intézkedés negatív hatással van a külföldi befektetőkre, ezért kevésbé szeretnének idejönni, illetve számukra kevésbé vonzó terület magyarország.
Ez azt jelenti, hogy kevésbé fogják szeretni a forintot, azaz az euró-forint árfolyam gyengülni fog. Illetve hát nem fog, mert már a bejelentést köveőten 392-re ugrott a forint árfolyama.
Ha meg gyengébb a forint a külföldi valutával szemben, akkor minden drágul, amit külföldről hozattunk be.
Azaz ezen a módon is drágulást okoz, amit megint csak a lakosság fog megfizetni.
Ééééééééés ha ez még nem lenne elég:
Mivel a fenti két hatás miatt drágul minden, ez csak gyorsítja az inflációt, ami hát most is elég problméás.
TÉNY, hogy az állam a plusz adóval több bevételhez jut, de a lakosságnak ez kevés vígasz, ha egyszer minden is megdrágul tőle.
Egyébként mit jelent az, hogy "extra profit"? A profit önmagában azt jelenti, hogy a mindenféle kiadást követően megmaradt pénz, nyereség. Mitől lesz extra?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!