Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek hogy aki ugyanarra a pártra szavazott mint ők azok az okosak, akik meg nem azok nyilván a hülyék?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem hogy folyamatosan egymást elvakultazzák meg birkázzák és megfeledkeznek arról hogy ha legalább abban egyetértünk hogy bőven-bőven több ember ostoba mint ahány nem az akkor adja magát hogy aki ugyanarra szavazott mint én attól az még nem lesz okos hiszen nem jön ki a matek.


Ilyesformán nincs értelme egyik oldalnak sem az értelmi képességei mentén ekézni a másikat hiszen az ő szavazótársai mellett is bőven vannak akikkel hát finoman szólva sem vagyunk többen csak sűrűbben.


Plusz ami még probléma hogy szerintem az ostoba emberek azok akik a leg okosabbnak hiszik magukat és a leg hangosabban libernyákoznak meg fideszeseznek ahelyett hogy megpróbálnák érvekkel meggyőzni a másikat az álláspontjuk helyességéről. Ehelyett sokan csak odaokádnak valami gúnyolódó beszólást, aminek semmi köze a kérdéshez és senki nem tudott meg semmit belőle azon kívül hogy "mennyire nagyon nagyon gyűlöli a másikat"


És ezen kívül minek ez az állandó beskatulyázás? Ha valaki támogat vagy egyet ért valamivel amivel az ellenzék akkor ő azonnal ellenzéki ha még valamivel egyetért amivel a kormány akkor egyből be van rúgdosva hozzájuk. Mintha ezzel akarná a többség elkerulni a vitát és a másik álláspontjának megismerését. Nem ügyek mentén megy a vita hanem személyeskedés.


Nem állítom hogy nincsenek néhányan de azt tapasztalom hogy a többség csak simán agresszív és nem vitázni jár ide meg érvelni hanem trollkodni.


2022. máj. 13. 21:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Mit vársz a kormánypárti szavazóktól, a köpcös csak az gyűlöletkeltéshez ért.
2022. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, amint látod, megjelent 3 általánosító, személyeskedő kommentelő, és hogy-hogy nem ellenzékiek... :D

Persze nem általánosítok, mert vannak normális kormánykritikus figurák is, de azért mégis.

2022. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Mert az emberek képtelenek vagy nagyon nehezen tudják elfogadni ha nincs igazuk.
2022. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Mit vársz a kormánypárti szavazóktól, a köpcös csak az gyűlöletkeltéshez ért."


Semmi jót nem várok, de nem csak ők csinálják ezt, az a probléma. Nem párt függő az alpáriság.

2022. máj. 13. 22:15
 15/20 anonim ***** válasza:
92%

Mivel SAJNOS 90% érzelmi alapon dönt, így igaziból a politikai vitának sincs ma már értelme.


Erre egy jó teszt! Kérj meg egy elvileg "objektíven" Fideszeset, hogy magyarázza el mi JÓT tett Magyarországgal a Gyurcsány-kormány vagy mivel ért egyet az ellenzéki pártok kezdeményezései közül! Ha erre válaszol, akkor tudom, hogy tényleg objektíven fidezses, nem érzelmi alapon. De ez más pártokkal is működik, csak ma főleg a Fidesz politizál ezen az érzelmi síkon, hogy nem érvek, hanem érzések dominálnak.

2022. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
93%

Mindenki ragaszkodik a vélt vagy valós igazához. Élen a moslék szavazóival, akik okosnak, műveltnek hiszik magukat, de valójában meg primitívek mint a főnökeik....

Azokat meg gondolom nem kell bemutatni.

2022. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyszerűbb azt gondolni, hogy ők hülyék, mint átgondolni azt, hogy:

* más alapállásból kiindulva

* másként gondolkodva

* más információk alapján

* az információt másként szűrve (mást fogad el igaznak)

* más következtetést von le.

2022. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, van igazság abban, amit mondasz. Mindkét oldalon vannak értelmes emberek, akikkel lehet vitatkozni. Én megtettem pár ellenzékivel, de eljutottunk oda, hogy ők mást gondolnak a világról, illetve másról gondolják azt, hogy működni fog. Itt mindig leáll a vita, mert nyilván, máshogy látjuk a dolgokat. A szavazók egy jelentős része pedig tényleg érzelmi alapon dönt, de azért mégis az ellenzékiekre jellemző az, hogy lebutázzák a másikat, mert képtelenek megérteni, hogy mást gondol a világról, mint ők.
2022. máj. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%

Nézd meg a 444 kommunikációját, arra épít, hogy hitegeti az olvasóit, hogy mindenki hülye, csak ők nem.


Aki pedig ezt benyalja, az a legnagyobb hülye.

2022. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Valaki leirna miről maradtam le az előbb? Törölve lett egy teljesen normális komment is.
2022. máj. 18. 13:32
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!