Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek hogy aki ugyanarra a pártra szavazott mint ők azok az okosak, akik meg nem azok nyilván a hülyék?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem hogy folyamatosan egymást elvakultazzák meg birkázzák és megfeledkeznek arról hogy ha legalább abban egyetértünk hogy bőven-bőven több ember ostoba mint ahány nem az akkor adja magát hogy aki ugyanarra szavazott mint én attól az még nem lesz okos hiszen nem jön ki a matek.


Ilyesformán nincs értelme egyik oldalnak sem az értelmi képességei mentén ekézni a másikat hiszen az ő szavazótársai mellett is bőven vannak akikkel hát finoman szólva sem vagyunk többen csak sűrűbben.


Plusz ami még probléma hogy szerintem az ostoba emberek azok akik a leg okosabbnak hiszik magukat és a leg hangosabban libernyákoznak meg fideszeseznek ahelyett hogy megpróbálnák érvekkel meggyőzni a másikat az álláspontjuk helyességéről. Ehelyett sokan csak odaokádnak valami gúnyolódó beszólást, aminek semmi köze a kérdéshez és senki nem tudott meg semmit belőle azon kívül hogy "mennyire nagyon nagyon gyűlöli a másikat"


És ezen kívül minek ez az állandó beskatulyázás? Ha valaki támogat vagy egyet ért valamivel amivel az ellenzék akkor ő azonnal ellenzéki ha még valamivel egyetért amivel a kormány akkor egyből be van rúgdosva hozzájuk. Mintha ezzel akarná a többség elkerulni a vitát és a másik álláspontjának megismerését. Nem ügyek mentén megy a vita hanem személyeskedés.


Nem állítom hogy nincsenek néhányan de azt tapasztalom hogy a többség csak simán agresszív és nem vitázni jár ide meg érvelni hanem trollkodni.


2022. máj. 13. 21:49
1 2
 1/20 Kérdező95 ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb ember azt hiszi neki van igaza és ő tudja jól
2022. máj. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
9%
Ezt a fideszesek csinálják.
2022. máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Mert a legtöbb ember azt hiszi neki van igaza és ő tudja jól"


Ez rendben van és érthető. Sőt.

Valakinek biztosan igaza is van. Csak hogyan tudja meg a többi hogy neki miért van igaza pontosan ha nem hajlandó melót rakni bele hogy elmagyarázza?

2022. máj. 13. 21:57
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Jól beszélsz, de sajnos a politika az egyik legmegosztóbb téma a világon. Annyira erősen hat az emberek érzelmeire, hogy képesek vadállatként széttépni egymást virtuálisan, egyesek fizikailag is. A csoportok hajlamosak általánosítani az ellenfeleiket és felsőbbrendűnek tartani magukat. Olyan elméleteket terjesztenek, hogy x párt szavazótábora y nemkívánatos társadalmi rétegből áll. Erre itt is bőven látunk példát. Kíváncsi vagyok, ha megtudnák, hogy egy kedves rokonuk, vagy barátjuk az általuk utált pártra szavaz, akkor róla is így megváltozna e a véleményük.
2022. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

#2

Tele van az oldal olyan megnyilvánulásokkal, ahol a fideszeseket lehülyézik.

2022. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Ezt a fideszesek csinálják"


Ez egy nagyon erős általánosítás hogy csak ők csinálják. (Persze ez az én szubjektív véleményem). Ha meg leírjak ők is hogy "de ezt csak az ellenzékiek csinálják" akkor ő is hazudik? Nem lehet hogy az a baj hogy ez nem azon múlik hogy Fideszes vagy ellenzéki?

2022. máj. 13. 21:59
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

Számomra vicces volt, mközben az ostoba emberekről írtál, és az egyetért szót kettőbe írtad, a legokosabbat pedig két szóba.

Ez nem nyelvtannácizás, hanem valós bizonyítvány a szellemi képességeidről, kormánypártra szavazó testvérem.

Toppantsál, mert a helyeden kezelünk :)

2022. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
A baloldal ezt csinálja 12 éve..Lenézi,butának tartja a jobboldali szavazókat..Többdiplomás értelmiségiként max.megmosolyogtat..Az eredményük meg az hogy 4.alkalommal verte a Fidesz hülyére őket..
2022. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Ez nem nyelvtannácizás, hanem valós bizonyítvány a szellemi képességeidről, kormánypártra szavazó testvérem.


Toppantsál, mert a helyeden kezelünk :)"


De, ez pont nyelvtannácizás, mert másba nem tudsz belekotni amiért gyorsan lepötyögtem telefonon és valóban lusta voltam átnézni. Azért ilyen magas labdára nem nagy dicsőség ám lecsapni, de tudtam hogy lesz aki ezzel jön. Ez van.

2022. máj. 13. 22:05
 10/20 A kérdező kommentje:

"Számomra vicces volt, mközben az ostoba emberekről írtál, és az egyetért szót kettőbe írtad, a legokosabbat pedig két szóba.


Ez nem nyelvtannácizás, hanem valós bizonyítvány a szellemi képességeidről, kormánypártra szavazó testvérem.


Toppantsál, mert a helyeden kezelünk :)"


De még ha ezzel tényleg tanúbizonyságot tettem a szellemi képességeimről, ezt ugyan úgy megteszi mindkét oldal. Amelyik szekértábor meg neked ad igazat ott gondolom nem problema a helyesírás.

2022. máj. 13. 22:08
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!