Milyen lehetőségeink lennének a huxit után?
Az EU-val egyre jobban kezd elmérgesedni a viszonyunk. Teljesen meg akarnak minket fosztani az orosz energiaellátástól. Amit mi nyilván nem hagyhatunk, hiszen a legerősebb kapocs hozzájuk köt, és az oroszok a legfőbb szövetségeseink. Most már a közvéleményen is azt látom, hogy egyre többen állnak az EU kilépés mellé. Szerintem most már nem az a kérdés, hogy lesz-e huxit, hanem hogy mikor.
Viszont a fő kérdéseket nem nagyon szoktuk boncolgatni. Milyen irányba tudnánk menni, miután kiváltunk az EU-ból? Fel tudjuk fejleszteni elég magas szintre az önellátást, és a mezőgazdaságot? Tényleg kivonulna a multik egy része? Külpolitkai kapcsolataink hogyan változnának? Teljesen kizárnánk a nyugatot, és csak a keleti föderációval állnánk kapcsolatba? Vagy Svájc útját követnénk, és ugyanúgy megőriznénk a lehető legtöbb kötődést az EU irányába?
#1
Eddig nem úgy volt, hogy az EU-s pénzeket ellopják, vagy csak látvány beruházásokra költik?
Csak egy beteg elme gondolkodik ilyen eshetősegen.
Az orszag embargó alá kerülne.
Bejönnenek az oroszok akiket orbán mindenben kiszolgalna.
Kb a 40 eves dzovjet meszállas rémálma indulna ujra
Hatarzar, üres közértek, üres üzletek..
Kb mint etiópiának, Albániának...
Gyökér fideszesek, tényleg mindent szét fognak Csesznek?!?
Mivel minden ország helyzete többé-kevésbé egyedi, ezért nem sok értelmét látom ilyenekben gondolkodni, hogy pl "Svájc útját követnénk".
Inkább csak kiindulni érdemes bizonyos országokból, és azokból a modellekből, amik azokban vannak.
A totális keletre fordulásnak pl van modellje, ez Belarusz. Belarusz kiváló kapcsolatot ápol két keleti óriással Oroszországgal és Kínával is. Erős szövetségek (mind gazdasági mind katonai) kötik keletre őket. Ettől még egy Európai szemmel nagyon is szegény, és rossz helyzetű ország. Tehát egy ilyen vagy ehhez hasonló modell, az életszinvonal óriási mértékű romlásával járna. Illetve a legtöbb multi az országban nyugatra termel, ők így elmennének.
A Svájci/Izlandi/Norvég modell pedig egy olyan modell ami totálisan Nyugatbarát, csak saját gazdasági érdekeiket védik a kimaradással. Mivel mi kilépés esetén inkább a gondok csökkentésével lennénk elfoglalva, ez nem a mi modellünk. Egyébként mindhárom országnak van egy-egy kiemelkedően erős gazdasági ága (Norvégia: olaj, Svájc: bankszektor, Izland: halászat). Itthon meg főleg multik adják a GDP nagy részét, és azok az iparágak, amikben erősek vagyunk, többnyire külföldi cégek által domináltak (pl autóipar).
Ez a modell annyiban jobb lenne az előzőnél, hogy így több multi maradna, tehát nem romolna jelentősen az életszinvonal (elsőre), de a helyzet sem lenne más. Csak elvesztenénk a szavazati és vetójogunk az Európai Uniós intézményekben és nem kapnánk EU-s támogatásokat (az említett országnak ez nem is kell, és masszív befizetők lennének). Tehát ez is veszteséggel járna inkább. Ez a modell igazából olyan országokra van méretezve, amik alapból gazdagok és a céljuk csak a gazdagság megőrzése.
Még lehetne távolabb menni Európától, de én most nem teszem meg.
Szóval én nem látok olyan modellt (Európában), ami több előnnyel járna mint hátránnyal.
"Bejönnenek az oroszok akiket orbán mindenben kiszolgalna.
Kb a 40 eves dzovjet meszállas rémálma indulna ujra
Hatarzar, üres közértek, üres üzletek.."
Isten, gyere le! Ez a szellemi sötétség már fáj:(
Szerinted mi volt 1990-2004-ig? A ruszkik már rég otthon voltak, itt pedig már bőven voltak multik (Audi, Opel, Suzuki, Metró, Auchan, Cora, Spaar már 89-ben, sőt Mekiben zabáltam már 1990-ben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!