Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Az üzemanyag ár fixalas...

Ha Az üzemanyag ár fixalas nélküli aron kéne tankolni ti már letenetek az autót?

Figyelt kérdés

Benzin most 622 gázolaj 700 Ft literje lenne most


És állítólag 700 Ft benzin. 800 Ft gázolaj literjere fel fog menni az árfolyam a közeljövőben.


Szerintem ez már nemcsak a háború meg a covid hatás hanem a zöld forradalom előkészítése.


Most is kb 20 25 e eltankolok havonta most se olcsó de 50 e nemtudnek pusztán eltankolni és ez csak a munkaba és boltba járás.semmi extra

Falun élek kocsi nélkül szinte lehetetlen az eletett megoldani itt.


Ti hogy vagytok vele?



2022. máj. 5. 19:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kötekedő a kérdés.
2022. máj. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"8# ha nyugdíjas vagyok akkor könnyű nem kell sehova sietni kapkodni stb


En akkor már biciklivel járnék horgászni" Én a 3-as vagyok és nyugdíjas. Pont ezért megyek mindenhová kocsival. Mivel gyalog max 500 métert tudok menni, kerékpárral meg kb 2 kilométert, azt is dombról lefelé.

2022. máj. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nekem papam elektromos biciklivel jár a kis tekeros is bírja 40 50 km úgy hogy nem teker.


Ha nem kell gyereket fuvarozni meg meloba járni simán nekem se kéne autó csak egy bedalec bringa

Ha még mozogni nemtudnek akkor elektromos motor 60 70 km hatotavuak mar pár százezer.

2022. máj. 6. 19:40
 14/21 A kérdező kommentje:

11# amúgy miért is kötekedő?

Egyszer úgyis meg kell majd szüntetni a stopot de akkor nagyon fog fájni mindenkinek

Oroke Orbán se tud minket megvedeni


Ahogy nézem a világ dolgait a józan ész már elszált a nyugati világból.

Csak a mainstreem média uralma létezik

2022. máj. 6. 19:44
 15/21 A kérdező kommentje:
Szóval sok jóra nem szamitok
2022. máj. 6. 19:44
 16/21 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nincs baj az árképzéssel. Magasabb áron értékesítve az üzemanyagot, az államnak sokkal több pénz folyik be az adójából (magasabb összegnek ugyanaz a %-ú adója is magasabb érték), amiből aztán lehet emelni az emberek fizetését, amiből aztán többet tudnak költeni...
2022. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Miért szerinted az államtól kapjuk a fizetésük?


Az állam a nepbol áll minél több pénz van nálunk annál többet költünk és több az allam bevétele ez is lehetne a logika


Vagy hogyha olcsó üzemanyag lenne többet autoznank és a fogyasztás nőne így az állam bevétele is.


Akárhogy nezuk az államnak jó.


Egyet meg kell jegyeznünk akiknek pénze vagy hatalma van az mindig jól jár sose veszítenek semmit mert ratoljak az alacsonyabb nepretegre.

2022. máj. 7. 14:37
 18/21 anonim ***** válasza:
Igen az állam határozza meg a fizetéseket, versenyt teremt. Senki sem fog irreálisan magas béreket adni, ha nem kényszerítik rá. Az üzemanyagárak emelkedése, minden más termékre és szolgáltatásra is kihatással van. Ezek ára is tartalmaz áfát, ami töbletet hoz az államnak, s rajta keresztül neked!
2022. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

De olcsó benzin elekiti a fogyasztást így az állam bevételeit is.

Ha fillérekért lehetne tankolni az lenne a jó az embereknek és a gazdaságnak is


Amúgy hiába növekszik a fizetés ha az infláció is!!

Én 2 éve kerestem kb 220 230 nettó

Most 280

De az ár értéket nézve kb ugyan úgy kapok.

2022. máj. 7. 15:59
 20/21 anonim ***** válasza:

70L X 700ft. = 49.000ft. Havonta 2 tank elfogy ez összesen 98.000-es kiadást jelentene. Ez a kiadás sajnos már nem fér bele.


1.Fizetés emelést kell kérjek. (+ 40.000 nettó). Ez nem nem történik meg akkor jöhet a felmondás. Magamat ismerem inkább kirugatom magam, mert a 700 ft.-os nafta áron nem fogok még 2 hónapig bemenni a felmondási időt ledolgozni. Helyben nézek valami más munkát, amihez nem kell az autó.


Itt vidéken erre gondoltam.

2022. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!