Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ezer békamenet országában...

Az ezer békamenet országában miért olyan zavaró egyeseknek, hogy évente egyszer van egy Pride is?

Figyelt kérdés

Augusztus 20-ai turulgiccs-parade, állami ünnepek, az álcivil RÖFF (vagy hogy hívják) által szervezett Békamenetek, becsületnapi széljobbervilágnap, biciklisfelvonulás, Butapest Parádé, Zsidó Nyári Fesztivál, kismillió világnap, felvonulás, tüntetés, vonulás, flashmob, élőlánc, gyertyagyújtás, megemlékezés, minden alkalomból. Lassan a világnapoknak is lesz világnapja.


Miért pont a pride nem fér bele egyeseknek? Nem kötelező odamenni (persze a legnagyobb ellenzők a leghűségesebb látogatói, szerintem egy átlag meleg több pride-ról hiányzott már, mint egy átlag szélsőjobbos).


Szóval miért ilyen nehéz elviselni, hogy azoknak is van gyülekezési joguk, akik a szexuális kisebbségekhez tartoznak?



2022. máj. 1. 16:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
16%
Nekem nem a felvonulásokkal van a problémám, hanem azt vitatom el, hogy törvényszerűen meg kell bénítani tartósabb időre ezért egy egész település életét. Ez nem szimpátiát vált ki az emberek többségéből, hanem egyre jobban és jobban fogja utálni a városi élet megbénítóit, - legyenek azok bárkik is! Nekem nem lesz semmivel jobb attól, hogy nincsenek felvonulások, ám sok ember örülne annak, ha az ilyen jellegű rendezvényeket úgy bonyolítanák le a szervezők, hogy emiatt ne csorbuljanak más emberek céljai - vagy csak a puszta nyugalomhoz, pihenéshez való joguk. Agglomerációban, a "semmi közepén", senkit nem zavarva is lehet vonulgatni, - ott mindenki megveregetheti bárkinek a vállát, aki veszi a fáradtságot, hogy elmegy oda, - de nem kellene szükségtelenül zavarni olyan embereket ilyen rendezvényekkel, akik nem kíváncsiak rá! Szerintem nem bonyolult megközelítés ez, - csak ebben a világban már sok esetben ülnek a lovon fordítva az emberek és erre a mentalitásra tekintenek természetesként.
2022. máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
93%
Igen és az igaz a birkamenetre is mert sok embert nem érdekel az is biztos:D
2022. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
20%
#22 Hát a legutóbbi nem erről tanúskodott.
2022. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
75%

A látszat néha csal :DDDD Ide buszoztattak fűt-fát többek között és hagyjuk a zászlóvívő bácsit is inkább és az énekes pacsirtánkat is aki hirtelen ősmagyar lett XD

Tiszta vicc a felhozatal.Akinek nem tűnik fel ott vannak bajok a fejben😊

Jókat lehet rajtuk röhögni:P Ezek a Kossuth díjasok meg mit tudom én milyen díjasok🤭A színvonal egyre lejjebb csusszan

2022. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

#21-es, ezt még egy védhető álláspontnak tartom. De akkor ez általános érvényű mindenkire: akkor a mezőn tartsák a békamenetet, a becsületnapi náci büszkeség napját, a butapest parádét, mindent.


Mondjuk egy Szentjobb- vagy húsvéti körmenet a mező közepén érdekes lenne, meg egy tüntetés is, vagy egy sztrájk...

2022. máj. 1. 18:50
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a gyülekezési jog alkotmányos alapjognak számít, amit az Alaptörvény VIII. cikkének első bekezdése garantál ("Mindenkinek joga van a békés gyülekezéshez"). A sarkalatos törvény jelen esetben a 2018. Évi LV. törvény a gyülekezési jogról. Idézem:



"Mindenkinek joga van ahhoz, hogy engedély vagy - az e törvényben meghatározott kivételekkel - előzetes bejelentés nélkül, békésen és fegyvertelenül másokkal közösen felvonulásokat és tüntetéseket (a továbbiakban együtt: gyűlés) szervezzen, és azokon részt vegyen."



Mivelhogy alkotmányos kérdésekben népszavazást nem lehet kiírni, ezért a Pride betiltásáról szintén nem lehet népszavazást tartani. A Pride betiltása, mivel annak léte nem ütközik az Alaptörvény "békés" kitételével, ezáltal mind a jogszabállyal, mindpedig az alkotmányos joggal szembemegy.

2022. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!