Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszorítások helyett árstopp...

Megszorítások helyett árstopp folytatás, nyugdíj emelés, hogyan lehet ez, mégis jól csinálja a Fidesz?

Figyelt kérdés

2012 óta hallgatjuk az ellenzéket hogy most vége, most a gazdaság összeomlik, most jönnek aztán a megszorítások stb. ezzel szemben...

Úgy gondolom ha baj lenne akkor már lennének megszorítások mert már nincs vesztenivalója a Fidesznek...


2022. ápr. 29. 07:55
1 2
 11/11 Cubina ***** válasza:
100%

Elég sok vállalkozást tönkretettek, amikor mindent lezártak, amikor az utcára se lehetett kimenni és 8 után már nem lehetett utcára menni, mert csak éjjel volt vírus. Az élelmiszert áruló üzleteknek 7-kor be kellett zárni, ezzel is elestek pénztől. A kaszinók nyitva voltak, más nem.

Azok az éttermek, amelyek nem tudtak házhoz szállítani, tönkrementek. Taxisoknak semmi fuvar nem volt, rengetegen elmentek ételfutárnak, és vissza se tértek. Így most alig van taxi, órákat kell várni rájuk és ha valaki panaszkodik, mondják hogy nincs ember. Nagyon sokan tönkrementek a helytelen intézkedések miatt. Gondolom akkor se voltál az országban, nem láttad, mit csináltak SZÁNDÉKOSAN!

Számos ország állva maradt a vírus idején, de közben nem tették tönkre a gazdaságot, sokkal országbarátabb intézkedéseket hoztak.


Mi az, hogy mindenhol emelkednek az árak, azért nem baj, ha itt is?? Nézzél már körül Európa más országaiban, hogy mennyit keresnek! Csak Bulgária van már mögöttünk a nyomorúságban, Magyarország a legvégén kullog. Minden pénznem többet ér a forintnál, ami naponta egyre rosszabb. Már Románia is lehagyott minket.

Magyarországon van a legtöbb és legmagasabb adó. Ha nem gyűlt volna össze 100 ezer ember és nem ellenkezett volna mindenki, akkor az internet is meg lenne adóztatva.

Az EU elzárta a pénzcsapot, mert vizsgálat folyik Orbán ellen, amiért rengeteg milliárd forintot nem arra költött, amire adták, illetve nem tud elszámolni egy rakás pénzzel.

Amit adtak most a főváros és más városok korszerűsítésre, azt közvetlenül az Önkormányzatoknak adták, hogy a kormányos ne tudja eltüntetni. Bár a polgármesterek is azt mondanak, amit akarnak.

Ezért is mi fogunk szívni.


Mennyivel emelkedtek az árak az utóbbi több mint 10 évben, és mennyivel emelkedett a fizetés/nyugdíj? Sokan albérletben laknak, ami 150 000+ rezsivel kezdődik Pesten, kifizetik és nem marad pénzük ételre, mert alig keresnek többet ennél, sokan még ennyit sem.


Nem azt mondom, hogy más pártok jobbak, de ne emeld már Orbánt az egekbe, sokkal jobban éltünk 15 évvel ezelőtt, vagy még korábban. Én emlékszem a régi időkre, még Kádár Jánosra is, gyerek voltam, de minden előttem van. Mindenkinek volt munkája, saját lakása, amit havonta törlesztett 1500 forinttal, a fizetés 3-4000 forint volt, minden fillérekbe került, 20 fillér egy zsemle, 80 fillér az iskolatej, 2 forint a fagylalt, 4.50 a kenyér. A finomabbnál-finomabb csokik is fillérekbe kerültek. Mindezt a 3000-es keresethez. Így nyilván mindenki félre tudott tenni az utódai számára, ebből van sok embernek most akár két lakása, mert örökölte abból az időszakból. Egyetlen hajléktalan nem volt az utcán, mindenki mosolygott, beszélgetett, a munkahelyről ki lehetett menni a szünetben bevásárolni, csekket fizetni, az anyukák bevihették a gyereküket, ha nem volt ovi, vagy náthásak voltak. Mindenki meg tudott élni, senki sem vett fel hitelt, mert minden nagyon olcsó volt a keresethez képest. Én ebben nőttem fel...

Ennél Orbán sokkal jobb életet teremtett, ugye???


Azt mondjátok, hogy legalább nincs vizitdíj. Sok volt az a 300 forint? A cigire nem sok az 1600 forint? De legalább akármikor elmehettél a dokihoz, nem ültek ott százan és nem kellett fél évet várnod egy vizsgálatra, ha egyáltalán felvennék a telefont. Általában nem, így mindenki magánhoz megy, ami miatt már ott is várakozási idő van, ami régen nem volt!


Magánhoz se járt senki, mert aki állami orvoshoz ment, azt ellátták. Most viszont fizeted a 8250 forint TB-t úgy, hogy kötelező, de közben el sem látnak, felőlük meg is dögölhetnél, ezért magánhoz mész minimum 20 ezerért, és ennyiért csak rád néznek, és kapsz másik időpontot! Jó ez így, nem? Mert lehet fizetni a kettőt. A TB-t is ellátás nélkül, meg a magánt is. De legalább nincs 300 forintos vizitdíj.

És régen nem úgy beszéltek az emberrel, mint egy darab sz@rral, hogy még ceruzával is undorodnak a betegekhez nyúlni, mint most. Velem szó szerint ordított a szemorvos, csak mert meg kellett vizsgálni a szememet. Több orvossal is így jártam. Nem vagyok retkes, ápolatlan. Látszik, hogy rohadtul elegük van az egészből. Haldokló édesanyámhoz kihívtam a mentőket és a Zacher Gábor jött ki, aki ordított anyukámmal, amikor gyengén ellenkezett A PCR teszt miatt, azt mondta neki, hogy fejezze már be, nem csinálhat semmit, nem mondhat semmit, csak azt hogy köszönöm szépen!

Amikor rászóltam, hogy fejezze be, mert a haldokló anyukámmal ordít, azt mondta erre, hogy: ELEGEM VAN MÁR ABBÓL, HOGY A BETEGEK ÁLLANDÓAN BASZOGATNAKK ÉS MINDIG MINDENT JOBBAN TUDNAK! És akkor odasúgta a fiatal mentős a másiknak, hogy NA, A FŐORVOS ÚR MEGINT HOZZA A FORMÁJÁT. És édesanyám élete utolsó perceiben ennek a féregnek a pofáját nézte. Feljelentettem, de nem rúgták ki, továbbra is megalázza a haldokló betegeket. Legszívesebben kidobtam volna az erkélyen azt a rohadt mocskos szemetet.


Ilyet régen nem mertek volna csinálni. De most már annyi beteg ember van a sok méregtől, amit az ételbe, gyógyszerekbe, vízbe, levegőbe szórnak, hogy nem is győzik már a pácienseket, utálják már az egészet, rosszul vannak a sok betegtől.


Mindenki rákos, gerincsérves, izületes, cukorbeteg, elhízott, covidos. Ez nem volt régen, amikor még nem mérgeztek így bennünket. Sok ember azért hal meg, mert nem jut el orvoshoz a várakozási idő miatt. Menjen a sürgősségire? Jó, de ott várhat 12 órát, mire ránéz valaki.

Sok embernek azon kell gondolkodni, hogy csekket fizessen, vagy egyen.

Nem tudom, melyik bolygón élsz, hogy nem látod a szánalmas helyzetet. Biztos 16 éves vagy, aki nem tapasztalta meg a múltat, csak a mostani szarban élt, ezért nem tudja, milyen volt a jó élet.

Kérdezz meg idősebb embereket, 40 felettieket!


Amiket leírtam, az mind igaz és saját tapasztalat. Sajnos.

2022. máj. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!