@19
"Az Európai Unió gazdasági és politikai egyesülés, nem az EU dolga megoldani a mi problémáinkat, hanem a miénk."
Ez teljesen így van. Az EU nem is fogja megoldani a problémáinkat. Maximum felszólít minket, hogy oldjuk meg.
Beléptünk egy szövetségbe, amelynek vannak szabályai. Ezeket mi a belépéskor elfogadtuk. Némelyik szabály teljesítésére haladékot is kaptunk, de ez a haladék már régen lejárt. Teljes joggal kérdezik meg, hogy miért nem teljesítjük a szabályokat. És amennyiben nem tudjuk megindokolni, akkor szankciókat vetnek ki ránk. Például megvonják a támogatásokat. (Amelyek nem "járnak", mert ezeket ők adják nekünk önként.)
"Ön szerint a Nyugat nem hemzseg a korrupciótól és a korrupt politikusoktól?"
De, hogyne. Csak kicsit mások az arányok. Az azért megdöbbentő, hogy Magyarországon 3-szor annyi projektnél derült ki szabálytalanság, mint a második helyezett Lengyelországban. A többi országban szintén vannak szabálytalanságok, de még kevesebb. Persze, hogy vannak ott is, tökéletesen szabályos ország vagy rendszer talán nem is lesz soha, csak ugye a mennyiség...
"egység, csak addig van, amig az ő narratívájukat fújja az ember"
Igen, ez így van. A narratíva kialakításában Magyarország is részt vesz, méghozzá egyenlő szavazati arányban. (Tehát még csak nem is lakosságarányosan, amely esetben nem lenne 1/27 szavazati arányunk, csak 1/44.) Viszont ha született egy közös döntés, az vonatkozik ránk is. Ha kedves vezetőnk hazajön, és az ellenkezőjét mondja, mint amilyen megegyezés született, az érthetően nem tetszik az EU-nak.
@20
Nem hitegetik Ukrajnát. Pontosan közölték velük, és ők pontosan tudják, hogy EU tag JELÖLTNEK vették fel Ukrajnát. Ez nem jelenti azt, hogy feltételek nélkül felveszik őket. Ezt a jelőltséget mi is végigjártuk, mi is voltunk (azt hiszem 2 évig) tag jelöltek, mielőtt tagok lettünk. Valószínűleg ugyanez Ukrajnának jóval hosszabb ideig fog tartani.
Mellesleg a jelöltség csakazt jelenti, hogy kitüntetett és ajánlott partnerként kereskedik a jelölttel az EU, de semmi egyéb előnyt nem élvez, sem vámrendszabályokban, sem támogatásban, mint egy külső ország. Ukrajna a háborús helyzete miatt kapta meg a jelöltséget, ami azt jelzi, hogy az EU fokozott figyelmet fordít rá, és a tagországoknak támogatásra, kereskedelemre ajánlja. De tag JELÖLT lehet egy ország akár évtizedekig is, ez nem jelent automatikus felvételt, úgyhogy ebben semmilyen kettős mérce nincs.
Egyáltalán nem bűn beszélni az ukrán korrupciós helyzetről, a kisebbségi politikáról, és a bűnözésről. És az sem igaz, hogy ezzel az EU-nak nem volt baja a háború előtt. Nem véletlen, hogyUkrajna EU jelentkezését kétszer is elutasították. Az elutasítás indoka mindkétszer a nem megfelelő nemzetiségi politika, és a magas állami korrupció volt. De mint Te is megállapítottad, az EU nem fogja senki hellyett megoldani a belső roblémáit, maximum felhívja a figyelmet, tagállamok esetén súlyos esetben szankcionálja azokat. De mindenkinek (Ukrajnának is) magának kell megoldania a belső problémáit.
Igen, akkor még ez volt a helyzet. Putyin megoldotta Ukrajnának, hogy soron kívül tag jelölt legyen. (Ismétlem, jelölt.) De azEU most sem fogja felszámolni az ukrán korrupciót, vagy megoldani a nemzetiségek helyzetét. Ennek megoldása továbbra is Ukrajnára vár.
Mint ahogy a mi belső problémáinkat sem fogják megoldani, csak súlyosabb esetben szankcionálni.
Nagyon egyszerűsítve ezt az EU szemszögéből lehet persze úgy fogalmazni, hogy "velünk, vagy ellenünk". Vagy betartod a közösen alkotott szabályainkat, és akkor együtt haladsz előre velünk, vagy megszeged azokat, és akkor ellenünk határoztad meg magad. Ebben nem az EU dönt, ezt mindegyik tagország maga dönti el. Mi is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!