A baloldal miért mindig a megszorításokban, az emberek sarcolásában látja a lehetőséget az ország "rendbetételére"?
Kezdjük ott, hogy a Magyar Nemzet egy erőteljesen kormánypárti lap. Innentől kezdve egyértelmű, hogy a megszorítások csak feltételezések, kitalációk arra alapozva, hogy Gyurcsányék milyen módon akarták rendbe tenni az országot kormányra kerülésük idején.
Tulajdonképpen ha az ország szarban van, akkor szükség van megszorításokra, különben az államnak nem lesz pénze. Orbánék is rá lesznek szorulva előbb-utóbb, mert a hiteleket törleszteni kell, a hiányt pótolni, az árstopot is meg kell szüntetni, és valamilyen módon adóemelésre is szükség lesz.
Nem lehet mindig csak adni-adni-adni, főleg, ha nincs miből. Főleg, ha már orosz hitelt kell felvenni ahhoz, hogy egy választást meg tudjunk nyerni az osztogatással, mert nem számoltunk azzal, hogy az EU nem ad.
Szóval azért ez ennél egy kicsivel összetettebb, mélyebben bele kell látni ahhoz, hogy megértsük, de az átlag magyar (sajnos) egyáltalán nem ért a politikához, gazdasághoz, az állam működéséhez, nem hogy mélyebben belelásson.
Az orbán-kormányt 2010-ben is mindenki fikázta, hogy az unortodox módszerekkel jön az államcsőd, legkésőbb 2011-re. Az meg már mindjárt itt van, csak ki kell várni. ;) Az van, hogy kirángatták az országot a kakiból a lakosságra irányított megszorítások és imf-uzsorahitel nélkül. Ha valakik képesek rá, hogy a mostani válsághelyzetet elfogadhatóan kezeljék, akkor ők azok.
Az ágazati különadók a legigazságosabb válságkezelési módszerek, mert a multinak még mindig kevésbé fáj, mint egy rászorulónak, ha elvesznek tőle valamilyen szociális juttatást. Még akkor is jobb ez, ha ezt átterhelik a lakosságra.
#5: igen, a Fidesz megszorításaira ez a jellemző, hogy hátulról megcsavarják, ne legyen annyira egyértelmű. Így az államnak több pénz folyik be, te meg csak azt veszed észre, hogy a köcsög szolgáltatók megint emeltek, az élelmiszerek megint drágábbak, stb. stb.
Gyurcsányék mindig ott cseszték el, hogy azt hitték, az emberek elég intelligensek ahhoz, hogy felfogják, milyen döntést, miért kell meghozni, és milyen áldozattal jár. Úgy érezték, az átlag ember vevő arra, hogy megkommunikálják velük ezeket a problémákat; tévedtek.
Lásd: anno nagyon tudtak háborúzni az emberek, amikor Gyurcsány bevezette a 300 Ft-os vizitdíjat, de az senkit nem zavart, amikor a Fidesz átalakította a TB járulékot, és a vizitdíj többszörösét építették bele, ezáltal sokkal többet vonnak a fizetésükből, és önszántukból is fizetik a "vizitdíjat", akkor is, ha orvost sem látnak éveken keresztül.
6-os!
"Az ágazati különadók a legigazságosabb válságkezelési módszerek, mert a multinak még mindig kevésbé fáj, mint egy rászorulónak, ha elvesznek tőle valamilyen szociális juttatást. Még akkor is jobb ez, ha ezt átterhelik a lakosságra."
Annyiban értek csak egyet, hogy így legalább az embertől nem szimplán lenyúlják a keresetéből a pénzt, hanem az ember a fogyasztási szokásai alapján dönti el, hogy az adóval megemelt árú terméket/szolgáltatást megvásárolja-e.
Így van.
Bokrosnál meg mi volt? Családi pótlék egy és két gyerekre nem járt, csak ha van három.
GYED-et eltörölték egy tollvonással, és mindenki csak a párezer forintos GYES-t kapta (akkor szültem, nagyon jó érzés volt az egy ötödét kapni annak a pénznek, amit amúgy kaptam volna 2 évig:((
Rohadék bagázs, soha többet balos kormányt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!