Magyarországon csak a legtöbb szavazatot kapó párt alakíthat kormányt?
Nem ismerem jól a szabályokat sajnos.
Olaszországban tudtommal ha sok kis párt többségi koalíciót tud összehozni, akkor őket kérik fel kormányalakításra. Ez nyilván azért is érteles, mert ha egyszer többséget szereznek koalíciósan összeállva, akkor úgyis meg tudják akadályozni egy kisebbségi kormány működését.
Nem igazán értem ugyanis, mi szükség volt egy ellenzéki összefogásra már előre, hiszen utólag is össze lehetett volna állni és akkor kisebb eséllyel vesztettek volna szavazókat az ellenzéki pártok.
Az átszavazásokat máshogyan is meg lehetett volna oldani.
9es
Boven lehetne ervelni a koalicios kormanyzas ellen.
"A parlamentbe jutott egyéni képviselőknek elsősorban a körzetük érdekeit szem előtt tartva kellene politizálni."
A hangsúly azon van, hogy KELLENE. De a valóságban le se xarják a körzetet, a pártérdek mentén szavaznak. Épp ezért kellene csak listás választás.
Ha viszont a masik oldalrol nezed, a korzeted kepviselojet ismered,ismerheted es kozvetlenul te valasztod.
Csak listas szavazasnal semmi sem garantalna hogy minden korzetnek lenne ogyi kepviseloje.
Nem is erdemes sirnotok a vegyes rendszer miatt, mert az ellenzeknek sem a vegyes rendszerrel van baja.
Akkor, ha jól értem, el lett taktikázva az ellenzéki többség.
Már ugye az önkormányzati választást véve alapul.
A listás választás mehetett volna élesben és aki a legtöbb voksot söpri be, az adta volna a miniszterelnököt, az egyéniben meg lehetett volna egy kis támogatást adni esetleg ide-oda, bár az kitűnik, hogy a polgárok következetesebbek, mint a pártok, sok jobboldali sosem szavazna baloldalira és viszont.
Az egyesülés, meg az előválasztási cirkusz felesleges volt, elég lett volna az alapokban megállapodni és nem volt jó ötlet a közös jelölt sem.
Úgy a kommunikáció is jobb lett volna, feltéve, hogy tartózkodtak volna az egymás elleni vehemens harctól.
15
Nem volt itt semmi eltaktikázva. A végeredmény a választói akaratot fejezi ki.
Az a baj kerdezo hogy nem vagy tisztaban a valasztasi rendszerekkel..
A nalunk levo vegyes rendszer azert jo es szukseges mert itt kozep kelet europaban maskepp mukodik a koalicio.. erre fele egy jobboldali part sosem lepne koalicioba egy balossal. Még a zoldekkel is nehez kiegyezni. A centralista sem biztos akar szocialistakkal vagy epp egy fideszhez hasonlo jobboldalival szovetkezni. Igy nalunk hogy MUKODOKEPES kormanyokat lehessen alapitani es ne kelljen feltetlen koalicios kormanyzas a vegyes rendszer megfelelo. Ez segiti hogy egy part kormanyzotobbseget szerezzen. A listas rendszer viszont szinte megkoveteli a koaliciot(kiveve ha egy part onmagaban a szavazatok felet elviszi mint nalunk). Majd nezd meg a francia valasztast, vagy nezd meg hogy mi lett a nemet eredménye.
Aztan nezd meg Romaniat hogy mukodik a koalicios kormanyzas es hogy hany idokozi választást tartottak az elmult 15evben.. vagy hany uj kormany lett.
Fidesz mdf koalicio sem sikertortenet.. mszp szdsz sem. Ezert nem valo nekunk listas rendszer
Kérdező, te tényleg nem látod át a dolgokat.
Az előválasztásra az ellenzéknek szüksége volt. Az egyesülésre szintén. Különben az egyéni vál.ker.-ekben csak egymás ellen indulhattak volna és soha senki nem győzte volna le a fideszes jelöltet.
Én nem szoktam szavazni, mert nem értek hozzá.
Arra nincs mód, hogy egyéniben visszalépnek valaki javára?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!