Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az elmúlt tíz év során mennyit...

Isti22 kérdése:

Az elmúlt tíz év során mennyit drágult az autózás?

Figyelt kérdés

2012-ben elég rossz volt a helyzet, mindenen emeltek: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__28..


Mennyit emelkedtek azóta a díjak? Vezettek be újakat?


2022. ápr. 19. 07:10
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

2012-ben vettem meg az első autómat.

Azóta az j és használt autók is jóval drágábbak lettek.

Az üzemanyagok most drágábbak.

Autópályadíj némileg drágább.

Adó szerintem nem változott.

Biztosítás drágább. Akkor még nem volt külön adó kivetve a biztosításokra.

Alkatrészek, gumi, szerviz jóval drágább.


Hogy mi mennyivel emelkedett, arról nem vezetek pontos számszerű statisztikát. De tapasztalható a drágulás, főleg az utóbbi években. Talán a KSH-nál találsz ilyet.

2022. ápr. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Elnézve az autók számát az utakon, sokkal elérhetőbb lett az autózás.
2022. ápr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Fizetésemelkedéshez képest az autó használata, szervizelése kevesebbet emelkedett. Konkrétan 500Ft-tal kerül nálunk csak többe egy gumicsere, mint 6 éve került. Az autópálya díjak alig emelkedtek, a benzin viszont jelentősebben. A biztosításoknál erős emelkedés volt.

Az új autók árai emelkedtek, de itt is kínálat-kereslet viszony dönt, mivel a vásárlók várnak az autókra így a cégek megtehetik, hogy drágábban adják el.

2012-ben az embereknek semmire nem volt pénze a devizaválság és a hatalmas munkanélküliség miatt. Jelenleg az utcánkban nem lehet normálisan kiállni a garázsból, udvarból, mert mindenhol kocsik vannak. Vannak családok akik nem 1 hanem 3 autót használnak. Nem csökkent a benzinvásárlás mértéke, egyre többen vásárolnak autópálya matricákat, sokkal több autó van az utakon személyautó is meg teherautó is. A mostani benzinár emelés közel sem érintette meg úgy az embereket mint a 2012 előtti áremelkedések. Persze ha elengednék a benzinárat az már más helyzet lenne, akkor lennének akik a kis távolságokra nem mennének kocsival.

2022. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

2012 nem 6 éve volt.

Akkor nézzük számokban tételesen:

2012-ben egy használt 6 éves jól felszerelt alsó-középkategóriás kocsi vettem 1,32M-ért. Ma nem követem napi szinten a piacot, de csodálkoznék rajta ha hasonló paraméterű autókat tömegesen árulnának ennek a kb duplája alatt.

Üzemanyag: akkor 430-450, ma 480 Ft/liter. Némileg drágább. Ha eltörlik az árstopot, kérdéses, hogy mennyi lesz. Simán lehet sokkal drágább.

Autópálya díj. Én 4 db megyeit veszek. Ez ma 21800Ft egy évre. 2012-ben még nem volt megyei rendszer, kénytelen voltam országos éveset venni. Akkor ez 42.000Ft körül volt, ma 46.850. Valamivel drágább.

Adó: ebben tudtommal nem volt jogszabályi változás. Azonos teljesítményű, azonos korú autóra ugyanannyi.

Biztosítás: 2012-ben A00 kategóriában mivel első autóm volt 24.000Ft volt a biztosításom. Ma B10-ben vagyok, káreseményem soha nem volt. Nem vagyok már se huszonéves, lakhelyet se változtattam. Most egy 4 éves (ugyanaz a márka, ugyanaz a típus, csak újabb generációs) autóm van. Erre kb a dupláját fizetem. De kötve hiszem, hogy ma egy új belépő első középkategóriás 6 éves autóval 24.000-et fizessen. Azóta bejött a baleseti adó, a biztosítók folyamatosan emelgetnek a drágább szervizköltségre hivatkozva. Ilyen paraméterekkel szerintem nem kirívó a 80-100e-s éves díj sem. Tehát a többszörösére drágult.

Alkatrészek, gumi, szerviz. Nem tudom konkrétan melyik alkatrészt vegyük alapul. Nekem most az olajcsere lesz aktuális ezért nézem a netes kínálatot. 5 liter jó minőségű motorolaj 2012-ban 10-12e Ft volt. Ma ugyanaz a márka, ugyanaz a típus, ugyanaz a kiszerelés, inkább 15-16e az olcsóbb helyeken. Pár ezer forint, nem sok, de százalékosan ez 50-60%-os drágulás! A szerviz óradíj most 18-20eFt körül van, 2012-ben biztos vagyok benne, hogy nem ennyi volt.

Fizetés: 2012-ben voltam pályakezdő. Akkor az akkori garantált bérminimum fölött kerestem néhány tízezerrel. Most is. Igaz azóta emelkedett a GBM is. De vegyünk egy mai pályakezdőt, ő a mostani GBM-t fogja kapni. Nettóban ez az én akkori fizetésemhez képest havi 40eFt-tal több. Ha megnézzük a boltban az árakat, Nem csak az autós dolgokra gondolok, szerintem nem ennyivel mentek feljebb. Mindenki hivatkozik a hatalmas mértékű béremelésekre és állítólag itt az oldalon is szinte mindenki nettó 1 millió fölött keres havonta. Az én környezetemben sajnos nem ezt tapasztalom. Ha van is fizetésemelés, az pár százalékos több év alatt. Nem dobálóznak a 20-30-40%-okkal minden évben kétszer.

2022. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

2012-ban az üzemanyag olcsóbb volt. A biztosítás duplája volt a mostaninak, de a jelenlegi autónak 3x nagyobb a teljesítménye és fele annyi idős mint az akkori autóm. Alkatrészek régebben féláron voltak, a munkadíj maszekoknál jelenleg 4x 5x többe kerül óránként.

15"-ös guminak darabja volt 24.000ft. Mostaninak 19"-es van fent, 60.000ft. darabja.


A fizetés 2012-ben a mostaninak pont a fele.

2022. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!