Más is csalódott a demokráciában?
Én nem csalódtam a demokráciában, mivel soha nem hittem benne. Mindig úgy gondoltam, hogy az emberi természet a feudalizmusnak megfelelően van konfigurálva, és emiatt legyen bármilyen rendszer, nevezzük bárhogy, hazudjuk róla, hogy a kisember bármibe is beleszólhat, attól a nép nem dönthet el semmit.
Ezeket a következők miatt gondolom:
- Valódi demokrácia/népuralom soha nem létezhet, mert egy valódi demokráciában a népnek mindenről lenne joga szavazni, nem csak arról, hogy kik "képviseljék" őket, például arról, hogy mekkora legyen a minimálbér (biztos vagyok abban, hogy a nép minimum a svájci minimálbérre szavazna, ami előbb-utóbb csődbe is vinné az országot), ingyen sörre és hasonló baromságokra. Most komolyan ki az isten szavazná meg azt, hogy a politikusoknak milliós fizetése legyen amiatt, hogy ne lopjanak (mégis lopnak, de azt senkit sem érdekel) úgy, hogy nem kell napi szinten bejárnak dolgozni mint az átlagembereknek? Ki szavazta meg, hogy rendelkezzenek ezzel privilégiummal? Ha a nép eldönthetné a politikát, akkor én azt szeretném megszavaztatni, hogy a politikusok fizetése is legyen átlag 300 000 ft (mint a magyar átlag), ha nem járnak be dolgozni, akkor páros lábbal rúgják ki a parlamentből a harmadik igazolatlan hiányzás után, és ha lopnak/korruptodnak, akkor akasszák fel őket a nyelvüktől fogva. (valószínűleg sokan megszavaznák, de ha be is nyújtanék egy ilyen népszavazási indítványt, valamilyen okkal leszavaznák azt a világ legdemokratikusabb országaiban is).
Az igazság az, hogy nem szavazhatunk semmire néhány jól felépített régi párton kívül, amelyek nem tűrnek meg egyetlen új riválist sem, éppen emiatt könnyen megegyezhetnek a háttérben arról, hogy választás/miniszterelnök ide-oda, a politika az, ami jó a régi pártoknak, és nem szavazhatunk semmire azokon a toposzokon kívül, amiket ezek a pártok nekünk kitaláltak. ERGO: a világon létező demokráciákban van egy hatalmi réteg (pont mint a feudalizmusban), ahol az emberek nem dönthetnek semmiről azon kívül, amit az uralkodó réteg nagy kegyesen felajánlott nekünk (pont mint a feudalizmusban, ahol a nemesek minden ünnepnapon levágattak néhány ökröt és néhány disznót, majd az emberekre bízták, hogy mit akarnak zabálni azért, hogy ne lázadozzanak).
- A milliárdosok a múltban és most is a világ nemesei. Ők sok mindent megtehetnek a pénzükkel, amit a kisember nem. Pl. a facebook azt is megteheti, hogy nem fizet adót azokban az országokban, amelyekből pénzt von ki, megteheti azt, hogy a saját értékítélete alapján lekorlátoz velük egyet nem értőket, az országban megtelepedő gigacégek még az ország politikáját is eldönthetik, ha nem elég nagyok és erősek, hogy ellenálljanak a zsarolásuknak. Ha ma-holnap a nagy bevásárlóközpontok, autógyártó cégek azt üzennék pl. a magyar kormánynak, hogy mindannyian egyik napról a másikra kivonulnak az országból, ha a magyar kormány nem ad nekik teljesít nekik ezt/azt, akkor a kisebb országoknak engedelmeskedniük kéne, ha nem akarnak csődbe menni, ergo irányíthatnák az ország politikáját anélkül, hogy erre a nép felkérte volna őket.
A demokrácia egy hatalmas nagy hazugság és szemfényvesztés. A demokráciában is van egy érinthetetlen nemesi réteg (a politikusok és családjaik, a milliárdosok és családjaik), egyszerű polgári réteg, akiknek nem tetszik, hogy a szavuk annyit sem ér az ország irányításában mint a felsőbb rétegei (az átlagbéren felül kereső munkás és kis cégek tulajdonosai) és jobbágyok (a réteg, ami minimálbérért kidolgozza a belét is, aki nem mondhat fel, mert akkor éhen hal a családja, aki kénytelen beáldozni a cégének a becsületét és az elveit, ha nem akarja, hogy kirúgják).
- Hogy miről szól a demokrácia? Egy dologról: hogy szart akarsz enni vagy fost, ennek legjobb példája az USA-ban lévő kétpártrendszer, ahol a polgárok eldönthetik, hogy a republikánusok vagy a demokraták irányítsák az országot. Lehet, hogy az emberek egyiket sem szeretnék, de az uralmi réteg csak ezt a két lehetőséget nyomja az orra elé, minden más alternatívát pedig igyekszik elhallgattatni és elnyomni.
- Egy dologban különbözik a feudalizmus és a demokrácia: hogy a feudalizmus nem hazudja azt, hogy az emberek bármiről is döntenek, ahogy azt sem, hogy az emberek szabadok és testvérei egymásnak, a demokrácia pedig igen.
#12: Nem tartom magam vesztesnek, de köszönöm az észrevételt.
#13: Ebben sok igazság van. Annyit hozzátennék, hogy olyan, hogy mindenkinek az akarata megvalósuljon, fizikai képtelenség. Mert lehet, hogy amit te akarsz, annak az ellenkezőjét szeretné más, így máris olyan helyzet alakult ki, hogy valaki biztosan elégedetlen lesz. Tökéletes demokrácia nem létezhet, de valami ahhoz hasonlónak jobban örülnék.
#13 voltam:
Az a probléma @kérdező, hogy a többség akarata sem érvényesülhet, mivel rengeteg dologról nem is szavazhat. Pl. a politikusok millión felüli fizetéséről nem a nép döntött (nem a többség), hanem egy szűk hatalmi réteg, amelyik magához kaparintotta a hatalmat.
13 voltam:
Még egy érvem a demokrácia ellen: nem lehet bármiről szavazni. Katalóniában a függetlenségre szavazott az ottanniak nagy része, mégsem válhatnak függetlenné, a nagyhatalmak már aznap bejelentették, hogy a szavazás nem legitim. KRIMMBEN a nép bármilyen választáson Oroszország mellett szavazna, a nagyvilág mégis Ukrajna részeként tekinti még mindig, mert azt mondják, hogy tiszteletben kell tartani az országok területű integritasát, bár ez senkit sem izgatott Magyarország esetében az I. Vh után, vagy Koszovóban. Az erősebb kutya ... az az igazság itt is, nem a nép dönt.
A demokrácia csak egy fegyver, amivel q hatalmasak elérhetik a céljaikat. Azt hiszem, hogy Írország volt az az ország (de lehet, hogy tévedek), ahol addig szavaztaták q jó népet a homoszexuális házasságról, amíg összejött. A hatalmon lévőknek egyszerűen nem felelt meg a status quo, ahogy nem is tudom hány népszavazás eredménye sem, de amint bejött az általuk remélt eredmény, le is álltak a szavaztatással. Nem ez a demokrácia legegyértelműbb kicsufolása azoktól, akik fennen hirdetik, hogy mekkora demokraták?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!