Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Biobrikett előállítása emberi...

Biobrikett előállítása emberi ürülékből lehetséges?

Figyelt kérdés
A tanyán ahol lakunk van egy jó nagy latrina meg két nagy emésztő aknánk is van, azokba szart az egész család 10 évig. Olvastam erről a biobrikett megoldásról amit egyre jobban használnak lebomló anyagokból. Trágyából is szoktak ilyet csinálni, de emberi ürülékből is hallottam már egy svéd ötlet alapján.

2022. ápr. 12. 06:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Rendben
2022. ápr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Nincs teledobálva wc papírral?
2022. ápr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ki szokták vödrözni a kertre és beássák, szántják. Aztán szarhat bele a gödörbe a család újabb 10 évig. (Vagy betemetik és ásnak egy másik emésztőt.)
2022. ápr. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A tehénlepényt használták tüzelőnek. A tehén kérődző állat más emésztési rendszere van, mint az embernek. Nyáron jól kiszárították és úgy használták fel.

Próbáld ki:) Végy egy vödör ürüléket és keverd össze szalmával. Terítsd ki a napra, szárítsad. A végeredményt meglátod, mennyire használható, mennyire ég.

2022. ápr. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Jobban járnál papírtéglákkal ezt meg trágyázásra használd inkább.
2022. ápr. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A tehéntrágya eltüzelése nagyon nem jó ötlet. Sem gazdasági, sem környezetvédelmi szempontból.

Még a múlt század 70-es éveiben olvastam egy cikket, pontosan nem tudom idézni, de valami ilyesmi volt:

India sanyarú helyzetének az egyik oka, hogy a marhatrágyát eltüzelik ahelyett, hogy a földeken használnák fel. Ha a tandirban trágyát égetnek bűz, és sűrű fekete füst terjeng.

2022. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én őszintén úgy vagyok vele, hogy ott van az a jó kis szar az aknákban és nincs lelkem kidobni.
2022. ápr. 12. 10:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Ok, térjünk vissza az eredeti problémára! Ha ürülék, vagy pisi találkozik a tűzzel akkor irtózatos büdös lesz. EHE-EHE ( pszichopata nevetés ) akiknek a fatüzelés is bántja az orrát mit szólnak majd a kaki-biobriketthez?

Nagyobb üzemben el lehet égetni, ha katalizátoros utánégetőt használnak.

Ez a svéd ötlet csak ötlet, vagy kidolgozott találmány?

-

Bár én az emberi ürüléket 150 °C hőmérsékleten, 5 - 6 bar nyomáson növényi tápoldattá alakítanám.

2022. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy a kérdező azt a több mint 10 éves emberi ürüléket, hogyan bányászná ki?:)
2022. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Láttam olyat, aki tisztított ilyen aknát.

Levette a bódét, és onnan már lapátolt.

Persze nem az egészet.

2022. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!