Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban esélyes, hogy Magyaror...

Valóban esélyes, hogy Magyarországot kirakják az EU-ból vagy "önként és dalolva" ki léptetnek minket a vezetők?

Figyelt kérdés

Egyre több olyan hírt hallani, hogy rezeg a léc Magyarország EU tagságát illetően.

Egyrészt az EU-ban nem nézték jó szemmel, hogy ismét 2/3-ad Fidesz győzelem, ráadásúl megíndult a jogállamiság mechanizmus is. Már a lengyelek se pajtik. Illetve az EU vezetése se nézi jó szemmel, hogy Orbán már sokadik éve velük "háborúzik".

Ha ez megtörténik soha nem látott szegénység is infláció törne ránk?

Ha ez megtörténne mekkora lenne a népharag, lenne-e tüntetés, elvileg a Fidesz szimpatizánsok közt is van jó pár EU párti.



2022. ápr. 10. 01:51
A kérdező szavazást indított:
Igen esélyes
Nem ilyenről még nincs szó
Igen örülnék neki
Nem ez még mélyebre taszitana
48 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

1. Nincs ilyen, hogy valakit kiraknak.

2. A britekre se tört rá a szegénység.

3. Infláció az van most is bőven az EU-ban is.

2022. ápr. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező. Az EU-ban pontosan ez a legnagyobb paródia, hogy csak önkéntesen lehet kilépni belőle. Nem tudom honnan vannak az információd, de aki kizárásról beszél az netto hazudik. Nincs ilyen.
2022. ápr. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Nincs rá esély, hogy Magyarországot kirakják onnan. A britek is nehezen léptek ki, nem megy az egyik napról a másikra.


Ráadásul szerintem az EU szemmel akarja tartani Magyarországot, az Orbán-Putyin kapcsolat miatt. Így nem hinném, hogy szabadjára akarja engedni Magyarországot.

2022. ápr. 10. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%

Csatlakozom az előttem szólókhoz, abban, hogy kitenni nem tudnak minket. Minden országnak saját kezében van a kilépése, így tehát erre az EU-nak nincs lehetősége. Az, hogy kilépünk-e, na az már egy másik kérdés.

Szerintem a cél egyértelmű. Az EU ki akarja kényszeríteni, hogy Orbán kilépjen. A jogállamisági eljárással pont erre provokálják. Valószínűleg meg fognak vonni minden lehetséges támogatást, és amennyire lehet, el fogják lehetetleníteni Magyarországot. Nekem most az is vesszőparipám lett, hogy valószínűleg az ukránokat is a mi megüresedett helyünkre akarják benyomni.

Azt látom, hogy a magyar társadalomban kifejezetten magas az EU támogatottsága. Ami Orbán Brüsszel ellenes politikájából kiindulva valamilyen szinten megdöbbentő. Viszont én azt gondolom, hogy a helyzet már olyan szinten elmérgesedett, hogy muszáj lesz dobbantani. Nincs helyünk egy olyan közösségben, ahol tömeges kipécézés van. Nincs helyünk egy olyan közösségben, ahol nem tisztelik egy ország szuverenitását. Nincs helyünk egy olyan közösségben, ahol tönkre akarnak tenni, ha valamivel nem értesz egyet, és nem akarsz a csordával menni. Nincs helyünk egy olyan közösségben, aminek Románia, és Szlovákia is a tagja. Ha még Ukrajnát is beveszik, akkor meg pláne nem lesz.

Szóval sok hasznunk már nem lesz az EU-ból, csak a helyi közellenség funkciót töltjük be. Ebben nem érdemes tovább részt venni. A gazdaság miatt meg nem kell aggódni. A jelenlegi legnagyobb szövetségeseink sem az EU tagjai.

2022. ápr. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%
Nem, sajna nem fognak kib*ni csak egy ilyen igazán csekély problémahalmaz miatt.
2022. ápr. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%
Esélyes hogy a magyarok kivágják az Eut a viselkedése miatt.
2022. ápr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem zárhatják ki és Orbán se, fog addig kilépi, amíg pénzt remél onnan. Nem avatkoznak be az ország belügyeibe, csupán az EU-s törvények betartását várják el.

Ha kilépnék, akkor megszűnne vámunió az export-import esetében is. Ezt Orbán is tuja.

2022. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

Az EU-nak csak az kell egyelőre, hogy mint a papagáj, az ember ismételgesse az épp aktuális liberális ideológiát.

OV-nak fontosabb a pénzforrás, lassan beöltözik drag quennek is, csak Ursulavonderfrizura mosolyogjon.

2022. ápr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
Sajnos nem. Az EU-nak nagyobb szüksége van ránk, mint fordítva, ezért nem fognak kirakni. Amíg orbán a miniszterelnök, addig kilépni se fogunk, hiszen lenyúlhatja a sok uniós pénzt.
2022. ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Én szívesen szavaznék Ferire, ha kiléptetne minket az EU-ból!
2022. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!