Brutális drágulások vannak akár napi szinten az üzletekben, annyira borzalmasan gyenge az ország gazdasága, hogy egyre nehezebb megélni. Mi lesz így a jövőben, mégnagyobb szakadék lesz a gazdag és szegények közt?
1es na meg egyre tobbet lettek csorobbak az elmult 10 ev kormanyzasanak koszonhetoen.
Akkor most a nep felelos ezert vagy a kormany?
#4
Nagyon jó, hogy belinkelsz egy olyan cikket, amelyben leírtak Magyarországon nem mondhatóak el és még így is megelőzzük az ott említett Németországot, Franciaországot, Olaszországot és az euróövezetet.
Azt, hogy ez hogyan lehetséges senki sem magyarázza meg, miközben Magyarországon vannak talán a legkomolyabb intézkedések az infláció megfékezésére.
#3 "1es na meg egyre tobbet lettek csorobbak az elmult 10 ev kormanyzasanak koszonhetoen."
A hazugság nem jött be a kampányban sem, neked nem tűnt fel a csúfos eredményetekben?
Sokkal kevesebben élnek szegénységben, mint korábban.
#5 Mi egy alapból magasabb inflációról léptünk bele az energiaválságba és a jövedelmünknek - a cégek költségeinek nagyobb része az energiaköltség. Így jelentősebb is a hatása, még ha többet is tett ellene a kormányzat.
2021-re 3%-os inflációs várakozásra mondták az a németeknél, hogy sok éves rekord magasság, mert előtte 0,5% körüli volt. hasonlóan volt az infláció más nyugati országokban is, miközben nálunk 5% feletti volt 2021-ben az infláció. Nálunk 2020-ban volt egy itt alacsonynak mondható 3,3%-os infláció - ami a következő évben a németeknél rekord magasnak számított. Egyszerűen más a kiindulási helyzetünk.
#8
Az igaz, hogy kicsit magasabbról, viszont olyan dolgok emelkedtek meg drasztikusan, mint gázára, energiaára, benzinára(gondolok itt a legnépszerűbbekre üzemanyagokra, amelyek hatóságiárat vezettek be és alapból nagyobb szeletet tesz ki a fogyasztókosárból), amik közvetlenül nem jelennek meg a magyar inflációs mutatókban, de megjelennek a németben, az amerikaiban, az olaszban és így tovább. Ezért nem értem, hogy miért vagyunk mi még így is átlag fölöttiek, amikor végre statisztikai módosítás nélkül is nekünk lejt a pálya.
"a cégek költségeinek nagyobb része az energiaköltség."
Ez gondolom Európa többi országára is igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!