Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapestiek, ellenzékiek...

A budapestiek, ellenzékiek tényleg lenézik a vidéket?

Figyelt kérdés
Most nagyon felpörgött ez a téma a választások óta, itt is sok kérdés van erről. Főleg a budapesti értelmiségre gondolok.

2022. ápr. 8. 17:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%
A népi-urbánus ellentét nem mai keletű. Ma sincsenek olyan mozgalmak, amelyek a falusi régiók panaszát hatékonyan becsatornáznák az országos politikába. De gondjaikat valamelyest a Fidesz enyhíti (haszonállat tenyésztési-tartási támogatás, szántóföld területalapú támogatás, mezőgazdasági gépek üzemanyag támogatása, őstermelők adókedvezménye stb.)
2022. ápr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

60 évig éltem Bpesten. Ismerem minkét "létet".

'Bpestről sokan kiköltöztek az aglomerációba. Nagy részük vidékről költözött Bpestre'.

Hányan? 10,50,100 ezren? Talán.

Budapest közel 2 milliós város.

Lassan már magamat is lenézem... :(

2022. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 tobas ***** válasza:
76%
Lehet benne valami, hiszen alapból politikától és értelmiségtől függetlenül meg van a vidék kontra főváros ellentét.
2022. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
27%

Igen, és hiába vagyok én is "vidéki" (Pécs), igazat adok nekik.


A fidesz is a birkákra alapoz. Vitte is a teljes vidéket.


Budapestet két kerület kivételével pedig az ellenzék! És az a két kerületet is csak hajszálnyira.

2022. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem, sok esetben az ellenzékiek a fideszesek fölé helyezik magukat, erkölcsi, morális, szellemi alapon. Közben a saját működésük cáfol rá arra mennyire a fideszesek alatt vannak morálisan. Lásd beszámolók szavazatszámlálóként, ld MZP hátbaszúrása. A saját embereiket is kikezdik. A fideszesek és a párt meg összetart. Hol láttad, hogy a fidesz cseszegette Szájert vagy bárkit. MZP-t azonnal hátbaszúrták és mindenki, a szavazók jelentős része is rá mutogat. Na ezek morálisan sok szinttel a fidesz és fideszesek alatt vannak, akkor is, ha s fidesz sincs fent. Amúgy megjegyzem a fideszes propagandista is írt MZP-nek, hogy fel a fejjel kapitány. Ennyit erről. Úgyhogy az ellenzéki szavazók hiába helyezik magukat a többség fölé morálisan, semmivel sem jobbak. Ideje tükörbe nézni, hogy pont ez a hitvány viselkedés egymással és másokkal szemben a kudarcuk legfőbb oka. Gyűlölködés ezerrel.
2022. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
11%
Tízes nagyon szépen leírta. Aki meg csak csöveseken gázolt át, míg Budapesten élt, annak a hozzászólása nem túl hites.
2022. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
#15, igen MZP hátbaszúrása a kampányzárón (nem csak ott, de ott volt látványos) számomra is fájdalmas volt, rendesen megsajnáltam szegényt. Pedig inkább jobboldali értékrendű vagyok (kutyákra szavaztam). Parizeres Jakab, ajtóról pattanó Kunhalmi, Gyurcsótány szerintem most azok szemében is gyűlöltessé váltak, akik eddig MZP miatt még rájuk is szavaztak volna.
2022. ápr. 8. 20:01
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!