Az EU miért nem kínál olyan lehetőséget,hogy fizeti a költségkülönbözetet, cserébe Magyarország megszavazza az orosz energiahordozók elleni bojkottot?
Felvetődött,hogy megszüntetnék az orosz gázimportot, amit több ország is ellenez, mert függenek tőleg.
Viszont például Magyarország számára nem kínál olyan lehetőséget az EU, amivel a lakossági fogyasztók nem járnának rosszul.
A kormány is igazán pedzegethetné,hogy oké, szankciózzanak, de akkor fizesse az EU a költségkülönbözetet.Vagyis, ők fizetnék a rezsicsökkentést.
1#
Igazából belehetne tiltani új épületeknél a gázfűtést.
Az én házamban sincs.Van a tetőn napelem és arról megy a fűtés, meleg víz, fűtés, tűzhely minden és még így is többet termel, mint amennyit elhasználunk.
De, át is lehetne állni mesterséges gázra, viszont az drága.Itt jönne képbe az EU, ami kifizetné a különbözetet.
Egyrészt kiépíteni nem megy hipp-hopp gáz fogadására szolgáló útvonalakat, más irányokból.
Másrészt az nem volna Orbánnak annyira fain, mivel még jobban EU függésbe kerülne, gondold el ezt szeretné a leginkább elkerülni, annyira más a politika felfogása, hogy inkább autokráciákra kacsintgat.
Az EU alapból létrehozott egy kompenzációs alapot, amelyben Magyarország számára is ott van az általad említett támogatás. A fideszes propagandahazugságokkal ellentétben egyáltalán nem akarja, hogy bármelyik ország csődbe menjen amiatt, hogy drágábban jut gázhoz.
Csak éppen a kormányunk ragaszkodik ahhoz, hogy ilyen módon is támogassa az oroszok népirtását.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!