Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1 hónappal ezelőtt az L-es...

1 hónappal ezelőtt az L-es tojást a Lidlben 489 ft-ért vettem, tegnapelőttig ez felment 599 ft-ra, tegnaptól pedig ez 699 ft. Lehet esetleg tudni, hogy van-e még ország, ahol alapélelmiszerek 35-40%-ot drágultak és a megélhetés egyre pocsékabb?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 5. 08:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Szinte minden drágult a világ minden egyes pontján. Most lehet érzékelni a kovid miatti gazdasági helyzetet illetve a háború miatt megemelkedett olajárakat.
2022. ápr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
KB az egész világon vannak hasonló trendek, p a spanyol infláció is magasabb a magyarnál. Amúgy egy db termékből ne általánosíts. Én semmiféle hasonló méretű drágulást nem tapasztaltam.
2022. ápr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy pl. én már nagyon régóta L-eset veszek, de mostanság azt vettem észre, hogy már nem is L-es, hanem sokkal kisebb :D
2022. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Aham, és akkor hadd kérdezzek valamit: Az emberek fizetése 1 év alatt szinte sehol a világon nem nő 40%-ot. Ez most akkor azzal fog járni, hogy mégtöbb elszegényedett, eladósodott ember lesz, mégnagyobb szakadék a gazdag és szegény között?
2022. ápr. 5. 09:01
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

A Eurostat havonta adja ki az inflációs jelentését minden tagállamról, mi már rég az élmezőnyben tanyázunk. Persze a fideszesek majd erre azt vágják rá, hogy egész Európában van infláció - igen, csak épp nem ugyanakkora. Van különbség a litván 14 és a francia 4% közt, mi az előbbiekhez vagyunk közelebb.


[link]

2022. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem a Lidlbe kell venni. Nekem 1 év alatt darabonként 3 forinttal lett drágább a tojás.
2022. ápr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Tudod kérdező éppen egy világgazdasági válság felé rohanunk, mit rohanunk éppen most látod a kezdetét. Ez most olyan lesz mint a 2008-2013 közötti időszak vagy rosszabb, most volt kb. 7 év komoly gazdasági növekedéssel, most jön 3-5 év komoly visszaeséssel.
2022. ápr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tavaly meg tavaly előtt nem vettél tojást amikor közelgett a húsvét és mindenkinek ötször annyi tojás kellett hirtelen? Alapból ilyenkor felmegy az ára - majd amikor ott lesz a rengeteg tojás a jövő héten, akkor majd lehet hogy lejjebb megy.

Minden országban nőttek az élelmiszer árak, a magyar infláció a középmezőnyben van.

"Néhány európai iparági szereplő már megkongatta a vészharangot, köztük a francia Élelmiszergyárak Országos Szövetsége (ANIA), amely a hónap azt elején követelte a kormánytól, hogy nyújtson támogatást az ágazatnak a háború árra és ellátásra gyakorolt ​​hatásának mérséklésére."

[link]

"Az élelmiszerárak februárban éves bázison 20 százalékos emelkedéssel rekordmagasságot értek el világszerte, elsősorban a növényi olajok és a tejtermékek drágulása miatt, az ENSZ élelmezésügyi szervezete, a FAO élelmiszerár-indexe alapján."

[link]

2022. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"most volt kb. 7 év komoly gazdasági növekedéssel"


Fogalmam sincs, milyen gazdasági növekedésről beszélsz, szerencsére én 10 évre visszamenőleg vezetem a kiadásaimat havi szintű lebontásban, és egyértelműen növekedő tendenciát látok ugyanazokra az élelmiszerekre, árucikkekre vonatkozóan.

2022. ápr. 5. 09:05
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#5 "Normális ember nem eszik olyan dolgot, ami egy állat seggéből jön ki. "

Normális emberek tanulnak biológiát és képesek gondolkodni, így fel sem merül bennük, hogy a tojásról, ami a csirke utódjának a kezdeménye, azt higgyék, hogy szimplán a seggéből jön ki a tyúknak.

Te meg, mint nem normális ember, ne felejtsd el legközelebb bevenni a gyógyszeredet!

2022. ápr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!