Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A helyzet az, hogy mindenki...

A helyzet az, hogy mindenki mentegette MZP-t, még maga is magát, hogy miket mond, de szerintem igaza volt, és nem kellett volna. Elképesztően szomorú, ami itt történik, és tényleg gombák vagyunk?

Figyelt kérdés
Természetesen nem mindenki hülye, de sajnos rettentően sokan hülyék az országban, konkrétan azok, egyszerű és ostoba emberek, akiket meg lehet vezetni, vidéken és városban egyaránt, de vidéken sajnos nagyobb az arány, ami teljesen érthető, mert mások a feltételek iskolázottságot illetően, látókört illetően, médiaelérhetőséget, befolyásoltságot illetően, stb. A változást vidéken kéne kezdeni, de nincs kienek, mert az emberek inkább külföldre mennek. Rettentő szomorú látni az elkeseredést, emberek, akiket soha nem érdekelt a politika egész éjszaka zokoktak, hogy ilyen beképzelt, hazudó, lopó, aljas, gyűlöletkeltő a mininszterelnökünk, és közben a jobboldali választók zömétől olyant hallok, ha valaki külföldre megy, mert nem bírja, akkor örül neki, legalább egyel kevesebb, és hogy a baloldaliak csak ártanak, és jó hogy megszabadul tőlük az ország. Egy valódi nemzeti érzelmű ember nem gondolna ilyent, nincs már igazi jobboldal se. Az se normális, hogy valakit ötödszörre választanak meg, a hatalom eltorzítja az embert, ez tudományos tény, erre a világon Putyin a legjobb példa, és erősen feléje tartunk. A világ jobbik felén kétszer lehet valaki miniszterelnök legfeljebb. Egy becsületes ember átadná a helyét, még ha valaki fideszes is, és egyetért a céljaikkal, nem értem hogy miért nem váltják le Orbánt, aki láthatóan egyre önteltebb, pöffeszkedőbb, beképzeltebb.

2022. ápr. 4. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Voltak felelőtlen elszólásai. A háború, a rezsicsökkentés például. Oké hogy igaza van de azt kell mondani amit a nép hallani akar. Na meg ott volt az összefogásban Gyurcsány akivel lehetett riogatni.
2022. ápr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg gombák.
2022. ápr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Szerintem:

1: Való igaz, hogy sok az agymosott ebben az országban, viszont egyetlen politikus sem nevezheti a potenciális választókat agymosottnak. Gondolhatja róluk és igaza is van. Orbánék is tudják ezt (hiszen ők mossák az agyukat), de ettől még legalább látszólag tisztelni kell őket, ahogy a Fidesz is teszi.

2: Való igaz, hogy vidéken még mindig sok az "egyszerű gondolkodású" ember, de ezt sem lehet így az orruk alá dörgölni, hogy "te hülye vagy, mert vidéki vagy és a Fideszre szavazol". Inkább meg kellene győzni őket, de erre valljuk be az ellenzéknek szinte 0 lehetősége van, amikor minden vidéki kis falu tele van plakátolva, hogy a kormány melyik utat, temetőt, templomot újított fel és erre mennyi pénzt adott. Nyilván ennek az összegnek a nagyját ellopják illetve kiosztják a helyi ispánoknak, akik aztán teli torokból népszerűsítik a Fideszt, amikor arra szükség van. Ezzel nehéz versenyezni.

3: A magyarok többségét egyáltalán nem zavarja a korrupció és a lopás, mert (és politikusként ezt sem szabad hangoztatni) a magyarok többsége maga is korrupt és bizony lop vagy lopott, amikor lehetősége adódott rá. Hordta haza a tejet a TSZ-ből, a csavart a gyárból (és akkor csak a tényleg apró dolgokat említettem), és így nem is érti, hogy mi a baj azzal, ha más is ezt teszi. Ők ott fent ahhoz férnek hozzá, jó hogy ellopják. A másik oldala a dolognak pedig az, hogy az átlagember nem érzi, hogy az övét lopják. A különböző cégeken keresztül újabb 500 milliárdot nyúltak le? Na és? Működik az ország? Igen. Megvan még a pénzem a bankban? Igen. Drágult ettől valami is? Nem. Tehát engem nem ért kár, nem engem loptak meg. Érdekes viszont, hogy pl. Gyurcsányék a 300 Ft-os vizitdíjba belebuktak, ahogy Orbánék is az internet adóba, ami ha jól emlékszem max. 700 Ft lett volna. Tehát az én zsebemből közvetlen pár száz forintot azt aztán ugyan nem, de a közösből a milliárdok mehetnek. Már csak azért is, mert az átlagember fel sem fogja, mekkora pénz ez.

4: Való igaz, nem szabadna 2 ciklusnál tovább valakit ilyen pozícióban tartani. A hatalom mindenkit eltorzít, illetve Orbánnál maradva a hatalom elvesztése is (2002). Erre szokták mondani, hogy politikust és pelenkát gyakran kell cserélni, ugyanazon okokból.

2022. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"látszólag tisztelni kell őket, ahogy a Fidesz is teszi."


Ez nagyon nem igaz, a Fidesz gyűlöletkampányt szít nem csak az ellenfeleivel, hanem a saját sorai között található homoszexuálisok tekintetében, de országon kívüli migránsokkal, menekülőkkel is, és még sorolhatnám. A baloldalt teljesen analfabétáknak kezelik, ellenségnek tekintik őket, parlamenti felszólalásokban is lealázzák őket, semmi tiszteletet nem mutatnak. De ami még rosszabb, hogy a választóik nagy része szintén ellenségnek tekinti az ország egyik felét. Rettentő szörnyű látni, ahogy most a választások után sok ellenzéki (egyáltalán nem is feltétlenül baloldali) kifejezte, hogy mennyire szégyelli magát, hogy magyar és ilyen ember a miniszterelnöke, és rengetegen gondolkodnak azon, hogy elhagyják az országot, és erre az egy nagyon általános válasz, hogy de jó, legalább kevesebben lesznek a nemzetáruló baloldaliak, akik minden rossz okozói ebben az országban (12 éve nem is szólhatnak bele semmibe). Rengeteg tanár is így érez, aki egyáltalán nem baloldali, és ennek az országnak a jövője múlna rajtuk. Ezt a fajta reakciót egyébként bármilyen mebretől szomorú hallani, de egy állítólag nemzeti érzelmű jobboldalitól felettébb torz, és renkívül elszomorító.

2022. ápr. 4. 18:04
 5/7 A kérdező kommentje:

"Inkább meg kellene győzni őket, de erre valljuk be az ellenzéknek szinte 0 lehetősége van, amikor minden vidéki kis falu tele van plakátolva, hogy a kormány melyik utat, temetőt, templomot újított fel és erre mennyi pénzt adott."


Itt két dolgot nem értek. Vidéken anyagi juttatásokat adni, felújítások, stb. sokkal drágábbnak tűnik, mintha egy párt Budapestre koncentrálna az osztogatásban. A Fidesznek van egy vidéki szavazóbázisa, de ezeket kiszolgálni nem sokkal drágább, már a terület miatt is eleve? Hogyan tudja ezt anyagilag megcsinálni? Ezen kívül, ez miért számít? Hiszen a 300 forintos vizitdíjhoz képest a forint romlása és az infláció kutyafüle, és mi fog még jönni hamarosan. Tényleg az anyagi juttatások a kulcs?


A másik problémám, hogy falun is van tévé és internet, nem értem, hogy ennek ellenére hogyhogy nem tájékozódnak az emberek ennyire? Azért itt valami számomra nem érthető. És a vidékiek gyerekei Pestre jönnek dolgozni, vagy külföldre, és az oktatás és az egészségügy ott még rosszabb. De ha csak emberileg nézzük, amikor kiáll beszélni nagyképűen Orbán, már az is sokmindent elárúl egy józan paraszti ésszel rendelkező emberenk is, ma már annyira látszik rajta, hogy pszichésen eltorzult.

2022. ápr. 4. 18:11
 6/7 A kérdező kommentje:

"Érdekes viszont, hogy pl. Gyurcsányék a 300 Ft-os vizitdíjba belebuktak, ahogy Orbánék is az internet adóba, ami ha jól emlékszem max. 700 Ft lett volna."


Ott volt régen a nyugdíjak elvétele, abba miért nem buktak bele, az mindenki zsebét érintette! Én azt gondoltam, hogy a hatalmas infláció és az elértéktelenedő forint, meg a dráguló benzin, amit a hülye is tud, hogy nem tarthat örökké, az meg fogja buktatni a kormányt. Az az elméletem, hogy talán így is lett volna, ha nem lett volna egy másik zsigeri hatás, amit szerintem senki nem mer nyíltan bevallani, vagy talán tudat alatt működik, de határozottan azt gondolom, hogy a háborútól való félelem, és a gyávaság okozta a Fidesz győzelmét. Annak ellenére, hogy NATO tagok vagyunk, és nyilvánvalóan nem fog minket Oroszország megtámadni, mert az a 3. világháború kitöréséhez vezetne, akárhogy is forgatják ki az ellenzék szavait, szerintem az emberek egyszerűen rettenetesen félnek, féltik a kényelmes kis életüket, és gyávák az emberiesen viselkedni, kiállni bármiféle elvek mentén, inkább meghunyászkodnak és azt mondják jöhet bármi megszorítás, elviselünk bármilyen rosszat, lopást, csalást, hazugságot, propagandát, de arra szavazunk, aki inkább oroszbarát. Szerintem ezt nem meri senki kimondani, de ez van a lelkek mélyén, iszonyat félelem.

2022. ápr. 4. 18:19
 7/7 anonim válasza:

Bocs, hogy csak most válaszolok. Vegyük sorban:


Tisztelet: Itt én a vidéki "egyszerű" embert, vagy ahogy ők nevezték egykor a "keményen dolgozó kisembert" értem. "Látja Pali bátyám, milyen szépen felújítottuk a templomot? Mi magukért vagyunk, mert tudjuk, hogy ezt a gyönyörű szép Hazát Önök építették fel és mi ezért borzasztó hálásak vagyunk". Na ez a kommunikáció áll szemben azzal, hogy "a vidéki ember buta, az idősek még inkább, azt se tudják ki kicsoda, de egy zsák krumpliért eladják a szavazatukat".


Támogatások: Szerintem téves az elméleted. Éppen vidéken a kis falukban lehet a leglátványosabban, minimál beruházásokkal felújítani valamit. Budapesten, de még egy nagyobb megyei jogú városban, ha az uram-bátyám rendszert nem is számoljuk, simán el tudsz költeni 4-500 millió forintot úgy, hogy alig van látszatja. Egy vidéki kis faluban pl. a templom kerítésére adott 5 millió forint sokkal látványosabb. Kiplakátolod, lesz egy átadás, a helyi ember örül neki, hogy a 40 éves korhadt valami helyett valóban szép kerítést (vagy legalább újat) kapott, mellette ott az érzés, hogy "na ezek velünk is törődnek". A legszebb az egészben pedig, hogy ezek a pénzek nagyrészt EU-s pénzek, tehát a kormánynak szinte semmibe nem kerül.


Média: Igen, falun is van tv, rádió, internet. Tv: ha a szabadon fogható csatornákat nézzük, egyedül az RTL-Klub az, ami nem a propagandát nyomja. Ellenben a közszolgálati tv összes csatornáján és a TV2-nél is vannak "rövid hírek", szinte egész nap. Rádió: ma már egyetlen, nem kormánypárti hagyományos rádiót sem tudsz mondani az országban. Internet: itt valóban vannak kifejezetten ellenzéki tartalmak, csakhogy a net (google, FB, stb.) úgy működik, hogy a te kereséseid alapján állítja össze az ajánlásokat. Ha te kifejezetten a kormány médiumaira keresel rá, akkor olyanokat is fog ajánlani és nem az ellenzékieket.


Orbán karaktere: Igaz, már rettenetesen eltorzult, de míg bármelyik oldal (akár a Fidesz is) nem tud felmutatni egy másik, hasonló kaliberű politikust, addig mint kisebb rosszra tekintenek rá.


Gyávaság: Ez szerintem rengeteget hozzátett a választási eredményekhez. A mai magyar emberek többsége szereti ha harcban állhat valakivel. Ott az évszázados sértett nemzeti öntudatunk, minket mindig mindenki bántott, el akartak bennünket pusztítani, de ez nem sikerült, mert mindig felálltunk. Na erre játszik rá Orbán zseniálisan. Most az Ukrán helyzetnél pedig azt is jól ismerte fel, hogy ugyanezek az emberek csupán fotel forradalmárok, vagy ha vidékies példát akarok mondani, a kis kocsmákban néhány sör és tüske után akarják lerohanni a világot. De ha lőni kellene, vagy csak kimenni a határra, azt már ugyan nem. Márpedig felmérések alapján még az ellenzéki szavazók kb. 30%-a is bevette, hogy MZP magyar katonákat akar küldeni Ukrajnába. Ez a 2018-hoz képest eltűnt kb. 800 000 ellenzéki szavazó jó részére akár magyarázat is lehet, mert "nem szeretjük Orbánt, de mások országáért harcolni még kevésbé szeretnénk".

2022. ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!