Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gáz, hogy 45-50 percet...

Nem gáz, hogy 45-50 percet kell várni a részvételi adatokra?

Figyelt kérdés
Az ember azt hinné, hogy a mai világban a szavazókörök részéről 1-1 szám berögzítése és az összesítés gyorsabban megy... Nem azért, nem rágom a körmöm, de ennek max. 15 perc alatt mennie kellene, szerintem. Ez már mégiscsak a 21. század...

2022. ápr. 3. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
örüljünk ha nem omlik össze a rendszer...
2022. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

“Ez már mégiscsak a 21. század...”


De ne felejtsd, ez egy balkáni ország.

2022. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha lenne elektronikus szavazás, akkor ez menne is.

De a szavazókörökben látsz mást papíron és radírozható tollon kívül?

2022. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Április 9-én lesz végeredmény:


[link]

2022. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-as: ehhez még csak elektronikus szavazás sem kellene

- ott ülnek ketten is, amikor ellenőrzik az igazolványod és aláírod az ívet - ott is számolgathatnák

- rakhatnák 50-esével vagy 100-sával stócba a szavazólapokat, és akkor ránézésre meg tudnák mondani, hány stóc fogyott el az elmúlt órában

Nyilván lennének más megoldások is.

2022. ápr. 3. 16:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Így biztos izgalmasabb.
2022. ápr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Megadott időkben kell bejelenteniük a részvételi adatokat. Általában 2 óránként szokták, lehet, hoyg most óránként teszik. nem várni kell rájuk, hanem letelik az időpont, akkor bejelentik, azt összeadják a szavazókörzetben és onnan megy ki a médiához az adat.

Amúgy nem mindegy neked?

2022. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Kár, hogy nem úgy működik ez, hogy a szavazatszámlálók megírják Messenger-en a központnak, hogy mennyien szavaztak és 5 perc alatt összeadjak a számokat...de ti biztosan jobban tudjátok🙃
2022. ápr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 b95 ***** válasza:
44%

Miért olyan lényeges ez tulajdonképpen?

Meg tök jó, hogy több tízezer ember egész napos munkáját ilyen könnyedséggel fikázod.

2022. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es: én is voltam egyszer szavazatszámláló, hát mit mondjak a munka mennyiségéről és nehézségéről... kb. 3-an dolgoztunk, a többiek meg beszélgettek egész nap. Én szívesen vállaltam a munkát, mert belepusztultam volna a semmittevésbe egész nap.

De nem ez a kérdés. A munkaterhelésükbe bőven beleférne a részadatok időbeni közlése. De lehet, hogy nem ők szerencsétlenkednek, hanem a központ, ahol összesíteni kellene az adatokat, szóval nem a szavazatszámlálókat szidom, hanem a rendszert.

Amúgy azért érdekel, mert a nap folyamán csak ezek az adatok jeleníthetőek csak meg az esti zárásig.

2022. ápr. 3. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!