Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell érvénytelenül...

Miért kell érvénytelenül szavazni a népszavazáson?

Figyelt kérdés
Nem nagyon tudom mit lehetne itt jobban kifejteni, csupán kíváncsi vagyok a miértjére, mert nem látok benne sok logikát.
2022. ápr. 3. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ellenzékiek szerint ez a népszavazás csak gyűlöletkeltés és provokáció a magyarországi LMBTQ+ közösség szerint.

Röviden, tömören ennyi az oka.

2022. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Figyelj, a kormány ahelyett, hogy valami értelmes, valós, az országot érintő problémáról szavazna, ennek a lebonyolítására költi a milliókat. Hogy kifejezd, hogy ez egy f.szság, ne erre költsék az adóforintjaidat, érvénytelen szavazatot adsz, egy érvénytelen kérdéssorra, amire nincs jó válasz.
2022. ápr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Kinn dolgoztam Németországban, ott sem járják semmilyen aktivisták az iskolákat, nem népszerűsítik a homoszexualitást gyerekek körében.....
2022. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem „kell”.

A népszavazás akkor érvényes, ha az az összes szavazásra jogosult állampolgár több mint fele érvényesen szavaz.

A népszavazást a témája miatt ellenző hangadók azt akarják elérni, hogy érvénytelen legyen. Ehhez az is elég lenne, ha a rájuk hallgatók nem szavaznának – jelenleg alacsonyabb a népszavazáson résztvevők száma, mint a választáson résztvevőké, ez megfordulni nem tud –, de azt feltételezik, hogy valakik kitöltenék a szavazólapot, és azt tartják biztosnak, ha úgy szavaz valaki, hogy minden kérdéshez az „Igen” és „Nem” választ is bejelöli.

2022. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!