A ballib összefogás miért atomellenes? Lehetséges lenne 100%-ban megújuló energiaforrásokból fedezni Magyarország energiaigényét, ahogy ezt ők szeretnék?
"Célul kell kitűzni, hogy 2030-ra a végső energiafogyasztás (beleértve a villamos energiát, a hőenergiát és a közlekedést) 35%-a, hosszú távon a 100%-a megújuló energiaforrásokból származzon."
Nem atomellenesek.
Jópár éve azt mondják, hogy nem kellene az oroszoktól függeni és ismét egy RBMK tipusú erőművet építeni (Csernobil is ebbe a sorozatba tartozott, és a jelenlegi paksi erőmű is), hanem például építtethetnénk a franciákkal egy modernebb erőművet, amihez nem csak az orosz fűtőelemek jók.
De a kormányzat erről még csak tárgyalni sem volt hajlandó.
Ettől függetlenül éppen lehetne megújuló energiaforrásokból is fedezni az ország energiaszükségletét, de ahhoz még időre, és rengeteg beruházásra lenne szükség. Például az eddig (Paks2 építése miatt) visszafogott szélerőmű- és napelem-telepeket ismét támogatott beruházásként kellene kezelni... Aztán pár év alatt el lehetne érni azt a szintet, hogy az energia nagy részét ezek állítsák elő.
100%-ot azért lenne nehéz, mert ahhoz meg kell oldani az energia tárolását nagy mennyiségben. A nap nem mindig süt, a szél nem mindig fúj, a szünetek időszakában is szükség van energiára.
A megújuló energiaforrások tömeges alkalmazásának a legnagyobb problémája jelenleg a nagy mennyiségű energia tárolása.
(Ezt is meg lehetne oldani pl. hegyi víztárolók építésével, de ugye ez is egy nagy beruházás lenne. Szóval nagyon sok pénz kellene hozzá.)
7: "hosszú távon a 100%"
Mi ezzel a baj? A hosszú táv évtizedeket jelent. Miért lenne baj, ha sikerülne megújulókra átállni, ahol nincsenek elhasznált fűtőelemek, stb?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!