Támogatnátok a hazai ellenzéki, brüsszeli igényt az orosz olajimport leállítására, ha ez miatt 1000 forintos gázolaj, benzin árak várhatók?
Ki lehet váltani az orosz olajat, már korábban is ki lehetett volna, csak időbe telik és nagyon sokba kerülne, ezért gondolta, gondolja sok döntéshozó, hogy maradjunk az Ural olajnál.
Hasonló ez egyébként Paks leállításával, az atomenergia kiváltásával is. Meg lehetett volna, meg lehet lépni, csak sokak szerint nem éri meg.
"Hasonló ez egyébként Paks leállításával, az atomenergia kiváltásával is. Meg lehetett volna, meg lehet lépni, csak sokak szerint nem éri meg."
Egyáltalán nem hasonló a kettő. Az atomenergiát nem nagyon tudod semmivel kiváltani Magyarországon, az orosz szénhidrogénfüggőség viszont csökkenthető.
"Egyáltalán nem hasonló a kettő. Az atomenergiát nem nagyon tudod semmivel kiváltani Magyarországon, az orosz szénhidrogénfüggőség viszont csökkenthető."
Ott a Mátrai Erőmű, Dunamenti Erőmű, Tisza II, import növelése, új erőművek építése, régiek bővítése, import növelése. Csak ez kb. háromszor drágább lenne. Németország is kivonta az atomenergiát.
Másrészt ha nagyon megdrágulna a benzin, gázolaj vagy a villamos energia, akkor minden bizonnyal a kereslet, fogyasztás is csökkenne, kevesebb is elég lenne Magyarországon.
"Ott a Mátrai Erőmű, Dunamenti Erőmű, Tisza II, import növelése, új erőművek építése, régiek bővítése,"
2022-ben éljenek a szénerőművek...
"import növelése."
Most épp sz0punk az import gáz és olaj miatt, importáljunk még több áramot, hát mekkora buli már, nem? Télen a csúcsfogyasztás idején így is a fogyasztás 40%-át importáljuk, duplázzuk meg.
Arra gondoltál esetleg, hogy kitől importálnánk áramot? Ha mi lekapcsolunk egy 2000MW-os erőművet akkor másnál simán van egy tartalékban amit csak úgy elindítanak és lesz áram? :D
Látom túl sok ismereted nincs ebben a témakörben, van pár kérdés itt ap olitikában és a tudományok kategóriában is ahol ezek normálisan ki voltak fejtve adatokkal, javaslom előbb azokat olvasd el.
"Németország is kivonta az atomenergiát."
Sz0pnak is e miatt most rendesen. Arra is szükség volt, hogy a lakossági áramdíjba egyfajta támogatási adót vezessenek be, amiből finanszírozni tudják az "a zöld átállást". A németeknél 1kWh áram díja több mint háromszor annyiba kerül, mint Magyarországon. Te mintha pont ez ellen kampányolnál amikor azt írod:
"nagyon sokba kerülne"
"Másrészt ha nagyon megdrágulna"
Akaratodon kívül azért belefutottál egy önellentmondásba :)
Hosszú távon nézve támogatnám, fontos lenne diverzifikálni, de ezt nem lehet egyik napról a másikra meglépni. A MOL-nak hosszú évekbe telne az átállás.
Az fontos lenne, hogy az évtized végére ne kizárólag az orosz olajtól függjünk, de ha ezt holnap meglépnék, akkor az lenne a legkisebb probléma, hogy drága lenne a benzin, egész egyszerűen hatalmas hiány lenne, leállna az ország működése.
Abba az irányba kellene elindulni, hogy a lehetőségét megteremtsék annak, hogy, ha szükséges, 80-100%-ban tudjunk más olajat is feldolgozni, és akkor se legyen gond, ha az oroszoktól nem jön.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!