Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzék nyer, megint...

Ha az ellenzék nyer, megint mindent eladnak, amit Orbánék visszaszereztek?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 2. 00:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Addig örüljünk, míg Pakssal nem játsszák ezt el...
2022. ápr. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
Orbánék maguknak és köreiknek szereztek meg mindent.
2022. ápr. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
De amúgy tényleg, mit szereztek vissza és kitől? Most már kíváncsi lettem, hogy mire gondolhat a kérdező.
2022. ápr. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
Orbánék mit szereztek vissza, amit aztán nem adtak újra el, vagy nem adták ajándékba másnak?
2022. ápr. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Pl a MOL-t visszaszerezték orosz kézből, asszem most nagyobb bajban lennénk, ha még mindig lenne benne az oroszoknak részesedése. Emellett a repteret is készülnek visszavenni, csak most ugye közbejött a háború meg az abból adódó romló gazdasági helyzet.

Amúgy vettek egy épületet is Londonban, ami az ottani magyaroknak lesz jó (Magyarok háza).

2022. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Pl a MOL-t visszaszerezték orosz kézből,"


Visszavásárolták igen, aztán annak kétharmadát az MCC-nek privatizálták tovább ingyen.


"Emellett a repteret is készülnek visszavenni"


Ami csak a jövőben fog megtörténni, arról nem tudok nyilatkozni, de amiért az elmúlt 12 évben nem tartottak rá igényt, valószínűleg nem is volt olyan nagy deal, hogy azelőtt meg eladta a kormány.


"Amúgy vettek egy épületet is Londonban, ami az ottani magyaroknak lesz jó (Magyarok háza)."


Nagyon dícséretes, de akkor is egy új szerzemény, nem pedig egy visszavásárlás (hangsúly a "vissza" szón).


Összességében csak annyit akarok mondani, hogy a baloldal mindent elad, a fidesz pedig mindent visszavásáról általánosságban egy kamu, mert nem mindent vásárolt vissza a fidesz, amit pedig igen, annak nagyrészét újra privatizálta valamilyen úton-módon (legnagyobb példa erre a MOL).

2022. ápr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Visszavásárolták igen, aztán annak kétharmadát az MCC-nek privatizálták tovább ingyen."

Itt konkrétan nem tudom, miről beszélsz, fejtsd ki bővebben. Én úgy tudom, hogy az állam 25% részesedést szerzett, ebből 10%-ot a Maecenas Corvini Alapítvány kapott. Ez nem kiprivatizálás, mert az egyetem kapta meg, nem adhatja el, és ez biztosítja az egyetem anyagi támogatását.

"de amiért az elmúlt 12 évben nem tartottak rá igényt, valószínűleg nem is volt olyan nagy deal" Éppen nagy deal, csak túlságosan sokba kerül, és mostanra (a háború előtt) került olyan gazdasági helyzetbe az ország (mindenki felminősített), hogy megengedhettük volna magunknak a visszavásárlást - ez most nyilvánvalóan tolódik a kialakult helyzet miatt.

"Nagyon dícséretes, de akkor is egy új szerzemény"

Így van, viszont szembenáll a baloldali "mindent eladunk" hozzáállással, mert itt eladás helyett vétel történik. Örülök, hogy megdicsérted érte kormányt, baloldaliaktól ritkán hallani ilyet.

2022. ápr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Bocs, ebből indultam ki, automatikusnak vettem, hogy hagyományos részvényekkel bír az MCC és az állam is: [link]


"Ez nem kiprivatizálás, mert az egyetem kapta meg, nem adhatja el, és ez biztosítja az egyetem anyagi támogatását."

Tudtam, hogy ebbe is belefogunk menni, de inkább ne. Maradjunk annyiban, hogyha a kormány és állam nem döntheti el, hogy mire, mikor és hogyan legyen elköltve X összeg, akkor az már privatizálva lett, csinálták azt bármilyen nemes célból is.


"Éppen nagy deal, csak túlságosan sokba kerül, és mostanra (a háború előtt) került olyan gazdasági helyzetbe az ország (mindenki felminősített), hogy megengedhettük volna magunknak a visszavásárlást"


Bocs, de ezt nem tudom komolyan venni. Azért sem, mert ugyanez a kormány is adott el belőle még 2011-ben: [link]


"Így van, viszont szembenáll a baloldali "mindent eladunk" hozzáállással, mert itt eladás helyett vétel történik."


Nem akarok akadékoskodni, de egyrészt a baloldalnak is voltak vásárlásai (nyílván nem ezen van a politikai hangsúly), másrészt pedig a rendszerváltás óta a gazdaság liberalizációja volt a mainstream gazdaságpolitika. Ha megnézed a fidesz '98 és 2002 közötti kormányzását, ugyanúgy privatizáltak ők is dolgokat. A baloldalnak sem hozzáállás kérdése volt ez, egyszerűen sz*rul kormányoztak és kellett a pénz. Gyurcsányon kívül viszont ugyanezek az emberek már nemigen vannak a politikában, szóval nem igazán érzem át, hogy 2022-ben is ezzel legyek riogatva.

2022. ápr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!