Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennek a szavazásnak a tétje,...

Ennek a szavazásnak a tétje, hogy : Béke vagy Háború lesz?

Figyelt kérdés

Amikor az oroszok elkezdték az ukrán katonai műveleteket Orbán Viktor már az abból való kimaradást a semlegességet tűzte ki célul. Míg MZP arról beszélt, hogy fegyvereket szállítana Ukrajnába. Később több ellenzéki politikus is a fegyverszállítást követelte, sőt katonákat is küldenének. Maga Iványi Gábor egy ellenzéki SZDSZ-es vallás főpapja is kifejtette - több más ellenzéki politikus mellett - hogy fegyvereket küldene Ukrajnába. Ez nagyon veszélyes!


Márki-Zaj már tweetelt is, a kampányfőnöke elismerte, hogy Tárgyalnak Zelenszkíjjel, akár a fegyverszállítmányokról, de lehet ennek része katonai szállítmányok is ugymint hadsereg. Ez veszélyes! Hazánkat az ellenzék könnyen belesodorhatja egy háborúba. A fegyvereket elvehetik az oroszok, azt az ott élő magyarokon használnák fel. Putyin határozottan kifejtette : aki beavatkozik a katonai konfliktusba, azt megtorolják!


Jó ez így?



2022. márc. 31. 12:51
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

19-es, és ha NATO-tagállamot érne támadás, akkor szerinted Magyarországnak meg kell szegnie az 5-ös cikkelyt? Magyarán lépjen ki a NATO-ból, ha a NATO háborúba keveredik?


Akkor minek van benne? Miért lépett be 1997-ben? Olyan NATO-tagság nincs, hogy a NATO védjen meg egy tagállamot, ha azt megtámadják, de a tagállam ne védjen meg egy másik NATO-tagállamot, ha azt megtámadják.


A NATO nem egy ország, a hadserege az egyes tagállamok hadseregéből áll össze (azok vonhatók NATO-parancsnokság alá).


Magyarország, mint az Észak-atlanti szerződés minden más tagja, azt írta alá 1997-ben, hogy ha bármely NATO-tagállamot támadás ér, azt a NATO katonai szövetségének tagjaként saját maga elleni támadásnak tekinti.


Azt gondolod, hogy katonai konfliktus esetén Orbán Viktor szembe merne szegülni a NATO-val és háborús konfliktusban meg merné szegni a NATO 5-ös cikkelyét, amit Magyarország is aláírt?


Az 5-ös cikkely tisztán leírja, hogy akármilyen "egyikük vagy többjük ellen, Európában vagy Észak-Amerikában intézett fegyveres támadást valamennyiük ellen irányuló támadásnak tekintenek és ennél fogva, ha ilyen támadás bekövetkezik, mindegyikük az Egyesült Nemzetek Alapokmányának 51. cikke által elismert jogos egyéni vagy kollektív védelem jogát gyakorolva, támogatni fogja az ekként megtámadott Felet vagy Feleket azzal, hogy egyénileg és a többi Féllel egyetértésben azonnal megteszi azokat a intézkedéseket - IDEÉRTVE A FEGYVERES ERŐ ALKALMAZÁSÁT IS -, amelyeket a békének és biztonságnak az észak-atlanti térségben való helyreállítása és fenntartása érdekében szükségesnek tart."


Ehhez a szerződéshez csatlakozott Magyarország 1997-ben, érvényes és eredményes NÉPSZAVAZÁSSAL, a választók 85%-ának felhatalmazásából (mindössze 14% ellenzése és 1% érvénytelen szavazat mellett).


Ha azért szavazott bárki Orbán Viktorra, mert azt reméli tőle, hogy háború esetén meg meri szegni a NATO-alapszerződését, az tulajdonképpen azt reméli, hogy Magyarországot sodorja a NATO-val való fegyveres konfliktusba. De szerencsére az ilyen választó mélyen csalódni fog (Orbán ugyanúgy betartaná az 5-ös cikkelyt mint Márki Zay, nem is tehetne mást).


Az 5-ös cikkelyben leírt esettől eltérő módon viszont a NATO nem utasíthat hadba lépésre egy tagállamot sem.

2022. ápr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!