Az emberek miért nem fogják fel, hogy ideje elkezdeni spórolni a gázon, benzinen, élelmiszeren, miért azt várják, hogy minden maradjon a régiben?
Az ukrán háborútól függetlenül is az az igazság, hogy az energiaforrások végesek, ráadásul baromi környezetszennyezőek is. A többség elkényelmesedett, és nem fogja fel, hogy nem fenntartható már ez a szintű pazarlás, ami most van. Változik a klíma is, egyre nehezebb élelmiszert előállítani, a műtrágya ára pl. pont azért szállt el, mert az alapanyagai, a gáz és a foszfor fogyóban.
Egyszerűen "luxus" az állandóan 23-24 fokra felfűtött lakás, az, hogy családonként 2-3 autó van és még a másik utcába is kocsival járnak az emberek, luxus az, hogy sokan kukába dobálják az ételt. Tudom, hogy nagyon kényelmes, minél többet kell előállítani ezekből, annál jobban függünk a változásoktól.
Most mindenki sír, hogy jaj, elszáll a benzinár, drága a kaja, nem lesz mivel fűteni, ahelyett hogy kivenné a részét a változásokról. A fűtést mindenki le tudja csavarni max. 20-21 fokra, ha többet nem akar bevállalni, akinek kertje van, az idén nekiállhatna valamennyit veteményezni, aki a belvárosban lakik, közel a munkahelyéhez, mehetne gyalog vagy biciklivel dolgozni.
De nem, csak a sírás megy, hogy legyen már rezsicsökkentés - pedig akkor is ugyanúgy mi fizetjük meg az emelkedő árakat, csak más csatornákon keresztül -, legyen olcsó benzin, legyen olcsó kaja. Legyen minden olcsó, hadd lehessen nyugodtan pazarolni.
Miért nem fogják fel az emberek, hogy eljött a változtatás ideje? Miért nem képes a többség még két fokot sem lecsavarni a fűtésen? Nyilván nem ez menti meg világot, de sok kicsi sokra megy.
Kérdező, miért nem kérdezed meg a németeket ahol 2010 óta folyamatosan állítják vissza a szénerőműveket hogy a leállított atomerőművek kapacitását pótolják? Azóta náluk hozzávetőlegesen 10-szeresére emelkedett a károsanyag kibocsájtás.
Vagy miért nem kérdezed a kínaiakat, ahol az energiatermelés 80%-a fosszilis alapon történik, és egyre több szénerőművet állítottak vissza pl. az elmúlt 5évben?
Egyébiránt a károsanyag kibocsájtás döntő része az ipari létesítmények által történik.
Az hogy te 20fokra vagy 18fokra csavarod a fűtést elenyésző mértékben játszik, ahogy az is hogy 40 vagy 50litert tankolsz havonta. Sőt Magyarország a világtérképen egy apró kis pont, az itt keletkező károsanyag kibocsájtás globálisan elhanyagolható.
Ennél pl. sokkal fontosabb kérdés lehetne az iparban gyártott termékek minősége, élettartama, javíthatósága, szerelhetősége, stb. hiszen ennek van igazán globális hatása. Silány, olcsó, javíthatatlan termékek okádása hosszútávon sokkal környezetszennyezőbb és drágább mint minőségi, hosszú élettartamú, javítható, szerelhető termékek előállítása.
Kapitalizmus, piacgazdaság, tervezett elavulás, multik kizsákmányoló módszere, bérrabszolgamunka, ezekben áll a probléma gyökere, még akkor is, ha ezt csak kevesen látják be. Mindezek mögött igen komoly érdekek és üzlet van, a megtermelt profit nem a közjó, hanem a vagyonos osztály egyedi érdekében van.
Az ember nem szeret a megszokotton változtatni,egyébként egyik élőlény sem.
A macskák -jó példa erre- mindíg ugyanazt várják el,és mindíg ugyanazt is csinálják.
Az ember is ilyen,mert élőlény,és komfortérzete van,amit nem szívesen ad fel,és minden maradjon a régiben.
Ha ez változik,azt már válságként érik meg az emberek.
Az emberek sosem félnek a hosszútávú problémáktól.
Lásd: ha bejelentenék, hogy 2 hét múlva mindenki meghal, ha nem kezdünk el spórolni, hidd el, mindenki belehúzna.
De így? Hogy 100 év múlva? Nem izgatja a népet. ,,Meg most én úgysem tudom egymagam megváltoztatni a világot..”
Én reménykedek, egyre többen foglalkoznak ezzel a témával. Ismertebb színészek, énekesek is. Hátha jobb irányba mozdul a világ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!