Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek egy része...

Az ellenzékiek egy része miért írja FideSS-nek a Fideszt?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy az SS egy katonai alakulat volt, nem pedig egy párt, Fidesz pedig egy párt, nem pedig katonai alakulat. Rosszul tudom?


Továbbá én úgy látom, hogy az ellenzéki miniszterelnökjelölt zsidózik, négerezik, és képviseli a fasisztákat. Az ellenzéknél van karlendítés, antiszemita múlttal rendelkező pártvezető, és néhány éve még a Jobbiknál voltak náci botrányok. Hogy is van ez?


2022. márc. 29. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem katonai alakulat? Pedig úgy tudom mindig harcol valaki ellen...
2022. márc. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 crudy ***** válasza:
72%

Szerintem mindkét oldalon jelen vannak ezek a szélsőségek.


A fidesz kommunikációja és kormányzása alapján egy kirekesztő párt, mint a jobbik volt még kb 4 éve. Talán innen jöhet a náci hasonlat.

2022. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Azért, mert gyerekes örömöt okoz nekik folyton hangsúlyozni a szerintük nyilvánvaló tényt, hogy a Fidesz egy náci szervezet.


Azért okoz nekik gyerekes örömöt, mert egész életükben vesztesek voltak, mindig rajtuk csattant az ostor, mindig ők buktak le, őket rúgták ki, ők kapták az intőt. Ha kinyitották a bagólesőjüket, rögtön a szájukra csaptak. De most, most végre ők is belerúghatnak valakibe! Nem is akárkibe, de a gyűlölt hatalomba, az azokba, akik többre vitték! Számukra ez sekélyes elégtétel, hogy az őket ért "igazságtalanságokat" megtorolják, legalább ezzel a kis pimaszsággal, aminek nemhogy nincs következménye, de a hasonszőrű prolik még össze is röhögnek velük. Höhöhö, mindig is tudtuk, hogy mi vagyunk az erkölcsösek, a becsületesek, csak igazságtalanul el vagyunk nyomva! Náci FideSS, höhöhö!

2022. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem közvetlenül az SS-re utalnak vele, hanem a náci propagandára hajazó kommunikációjukra. Az sz cseréje SS-re a párt nevének végződéséből adódik, szimbolikus jelentőségű. Azaz folyamatos ellenségkép állítás, az emberek egymás ellen fordítása különböző kérdések mentén, végletekben való beszéd és gondolkodás, folyamatos feszültség, "harc" valami/valaki(k) ellen (pl Brüsszel, soros, lmbtq, Gyurcsány stb).
2022. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Megszokásból. Még a 2000-es évek elején volt egy Ron Werber nevű izraeli kampánytanácsadó, akit az MSZP-t segítette. Ő találta ki, hogy a Fideszt szélsőjobboldalinak kell beállítani. Ekkor jött divatba a "FideSS" szójáték is. Később aztán már fordultak egy szolíd 180 fokot és kommunistázni kezdték nevezni őket, miközben a fasisztázást, nácizást is megtartották, amúgy rutinból. Az már csak hab a fejjel lefelé álló tortájukon, hogy pont az MSZMP utódpártja (és a volt KISZ-vezér Gyurcsány) állt össze a náci gyökerű és a Magyar Gárdát támogató, Kurucinfó által támogatott Jobbikkal. Ahogy azt MZP professzor úr is kijelentette: ők a szövetségben külön-külön képviselik a kommunistákat és a fasisztákat. ...de azért a Fidesz a fasiszta, meg a kommunista. Logikus, nem? :D
2022. márc. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
*aki
2022. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hm, erről nem tudtam, hogy ez már a 2000-es évek elején indult. Köszönöm a válaszokat :)
2022. márc. 29. 22:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!