Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szavazna bárki is az...

Miért szavazna bárki is az ellenzékre az elmúlt hónapok után?

Figyelt kérdés

Márky-Zay Péter támogató voltam, rendkívül szimpatikus volt számomra az előválasztáson. De amióta "összeállt" a banda egyre unszimpatikusabb lett, többek között azzal, hogy elárulta amit képviselt, 180 fokban mást mond mint előtte, és jól látható, hogy ő nem az ellenzék, ő csak a kirakata azoknak az őrülteknek akik ide hoznák az USA szemetét az országba.


Most arról nem beszélnék, hogy Péter rendkívül sok hibát vétett és össze-vissza beszélt egy csomószor. A Momentum egyértelműen egy Soros, Macron, és a többi magukat liberálisnak nevező érdekcsoport által pénzelt párt. A Párbeszéd csak a korrupt MSZP - persze sikertelen - próbálkozása. A Jobbik már egy teljesen identitástalan semmit nem képviselő párt. FeGyőr lemondott, Jakab egy idióta aki még 100 embert sem tudna megmozgatni, Karácsony csak azért releváns, mert főpolgármester, Márky-Zay csak egy kirakat akit már maga az összefogás sem mer felvállalni.


Az ellenzéki összefogás gyakorlatilag egy hatalmas DK "párt." Ugyanaz a karrier politikusokból álló korrupt banda mint a Fidesz. Ugyanakkor kétségtelen, hogy politikailag ők a legalkalmasabbak és legtapasztaltabbak az ellenzéki táborból. Miután kijelentették, hogy ugyanazt csinálnák mint Orbán, mégjobban nem értem miért is relevánsak.


Mögöttük is ott vannak ugyanazok a szélsőséges támogatók mint a Fidesz mögött is. Sokkal több gyűlöletet látok tőlük mint a Fidesz hívőktől. Az ellenzék ukrán háború kommentjei után már - ami az utolsó csepp volt nálam a pohárban - eldöntöttem, hogy bármennyire is nem szimpatizálok Orbánnal (a gazdaságpolitikája miatt), de rá fogok szavazni, mert most úgy látom, hogy ellenzéki győzelemmel hatalmasat fog bukni az ország.



2022. márc. 26. 13:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Válaszokat vártam, nem személyeskedést, de úgy látszik erre az átlag magyar ember nem képes.
2022. márc. 26. 16:11
 12/14 anonim ***** válasza:
Hőő
2022. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 hollófernyiges ***** válasza:
50%

"Ja kedves holló úr, az szerinted véletlen se fordulhat elő, hogy valaki felébred az ellenzéki ellenségkép gyártásból meg karaktergyilkosságból."


Hát még igaz is lehetne, ha nem ez lenne kétszázadik "jaj csalódtam az ellenzékben" álkérdés, ugyanarra a sémára.

2022. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

Azért szavaznék rájuk,mert változást hoznak. Ha most nem nyer az ellenzék,a fidesz mar a tisztességesség látszatát se fogja fenntartani.Úton van a felé,hogy kileéptesse Mo.-t az Eu-ból, miközben tőlük kapjuk a legtöbb támogatást(aminek a nagy része persze kormánypárti emberek zsebébe megy).A Fertő-tavas beruházásnak is érdemes utánanézni,az ellenzék ezt rögtön leállítaná,ami az egyetlen élhető megoldás,ha szeretnénk még bármiféle élővilágot a térségben. Nincs sajtószabadság,az én penzembol fizetett közmédia sarkositott, egyoldalú, kifordított és végtelenül leegyszerűsített képet mutat az eseményekről.persze,olyan eszközeik vannak,amik az egyszerű embert megveszik rögtön. Az oktatást sürgősen meg kellene reformálni, Magyarországon most sincs oktatási minisztérium,amely példa nélküli az eu-s tagállamok tekintetében. Az egészségügyi rendszer is romokban,a legtöbben a magánszektor igénybevételére kényszerülnek,pedig elvileg fizetjük a tb-t. Az se véletlen,hogy ennyi fiatal költözik Nyugat-Európába,nem ez mutatja,hogy a jövő generációi milyen irányba szeretnének nyitni? Az ellenzék ezt képviseli,szemben az Orbán-féle oroszbarát politikával. De tegyük fel,hogy az ellenzék ugyanolyan rossz lesz. Mégha így is történne,0-ról kéne kezdeniük a lopást,most elszámoltatnák a NER-kör tagjait,míg a fidesz építené tovább a fellegvárát, amelyre csak egy szűk körnek van belépési joga.


Millió más okot fel tudnék még sorolni,aki szeretne tájékozódni bővebben,ajánlom figyelmébe a Partizán nevű YouTube csatornát,sok informatív videójuk van a közéleti kérdésekről.Köszönöm,ha elolvastad.

2022. márc. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!