Aki azzal kampányol, hogy ne vegyünk olajat és gázt az oroszoktól, az meg tudja mondani, hogy honnan és mennyiért tudnánk beszerezeni ugyanezt a mennyiséget ? Ja és hogyan lesz ide szállítva ?
Ezzel a fidesz kampányol, mármint hogy a fidesz azt állítja hogy az ellenzék ilyeneket állít.
De senki nem halott egy ellenzékit se aki ilyet mondott volna
Kedves kérdező, ne csak a fidernyák tv-ket názd, és az se ártana ha megprobálnál önállóan gondolkodni is, és akkor nem lennél agymosott zombi:)
Errol szol a Ciganymisszio.
Osszegyujtuk a ciganyokat akik nem dolgoznak (mind), kiadjuk allami kuldetesnek nekik hogy menjenek energiahordozo gazdag orszagokba, kossek el a forrasokat es hozzak haza magyarorszagra amennyit tudnak.
Remeljuk, hogy szamithatunk rajuk.
1-es
A Párbeszéd frakcióvezető-helyettese az ATV Start című műsorában kijelentette, Oroszország energia-nagyhatalom, abból van pénze háborúzni, hogy az energiát drágán adja el. „Ezt a forrást el kell tekerni, el kell zárni, mert addig lesz pénzük háborúzni, és lesz pénzük egy független országot megtámadni”
#2
Az országban a 2022-2023 téli szezonban is kell fűteni, tehát azonnali megoldás kell.
Egyébként mit akarsz te napenergiával decemberben amikor 1 hétig zárt felhőtakaró van. Még a világításra sem tudnak elég energiát termelni a napelemeid.
Tudom megtermeled nyáron amikor a kutyának sem kell és átadod az MVM-nek aztán télen meg visszakéred abból amit Paks termel.
Kanada, Norvégia, Katar, Kuvait, Arab Emirátusok, Szaúd-Arábia
soroljam még?
Egyébként meg nem csak gázzal lehet fűteni.
Rengeteg fa van az országban, és rengeteg kibányászatlan szén.
Senki nem mondja, hogy holnaptól ne vegyünk. De az is nonszensz, hogy jelen kormány meg se próbálja csökkenteni az orosz kitettségünket.
Egyébként nem csak gázzal lehet kiváltani a gázt. Lehetne kezdeni pl egy nagy épületszigetelési és energetikai felújítási programmal, aminek következtében eleve sokkal csökkenne a gáz szükséglet pár év alatt.
A nagyvárosaink távhő ellátásának a nagy részét is ki lehetne váltani geotermikus energiával.
De persze ezer más kisebb, nagyobb dolog van, amit lehetne lépni az energiahatékonyság felé, vagy alternatív energia források kiépítése irányába.
És végezetül nem, nem kerülne 4-5-10 szeres árba LNG-t venni. Eleve csak a szükségletünk kb 40%-át fedezi a hosszútávú orosz szerződés, a többit most is rövidtávú beszerzésekkel biztosítjuk a piacról, illetve hazai termelés. Vezetéken továbbitani gázt sincs ingyen, sem az energiafelhasználást tekintve, sem a tranzit díjakat nézve. A hajóval való továbbitás nyilván drágább, de nem nagyságrendileg.
Egy hollandiában élő magyar nő mondta a híradóban hogy eddig 150 euro volt a gázszámlája most 650 eurot fizetett.
Ha igazat mondott akkor nagy baj van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!