Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tegyek ha nem levélben...

Mit tegyek ha nem levélben akarok szavazni?

Figyelt kérdés

Tök kínlódás már az egész..

Ügyfélkapun már hatszor benyújottam különböző nyomtatványokat, hogy vagy vegyenek fel a névjegyzékbe, vagy szavazhassak az adott városban, de semmi.


Külföldi a lakcímem, de Magyarországon tartózkodom, szóval egyszerűbb lenne itt szavazni.

A legutóbbi válasz szerint nem bírálják el, valamint levélben szavazok a megadott városban.. (és a magyar város szerepel ahol szavazni szeretnék)

Ez mégis mit jelent?

Ott a városnév, és az hogy levélben szavazok.

Miért abban? Hol veszem át? Mikor? Mit kellene tennem, hogy személyesen szavazhassak, úgy hogy nincs magyar lakcímem?


Amikor kitöltöttem azt, hogy szeretnék eltérő helyen szavazni mint ahol be vagyok jelentve, azt is megtagadták, mert én levélben szavazok.. Nem is értem.


2022. márc. 20. 19:22
 1/2 felkelhetetle ***** válasza:
Magyar lakcím nélkül nem szavazhatsz személyesen, ha pedig Magyarországon laksz, akkor kötelességed bejelenteni, hogy hol tartózkodsz.
2022. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Be van, de nem jött meg a lakcímkártya már vagy 2-3 hete sem.

Akkor inkább komolyan nem is szavazok. Magyarországról szavazok levélben és azt sem tudom hol/hogyan és hogy kapom meg a csomagot, de egy román szavazhat a 2 ezres falujából is ahonnan életében nem lépett még ki :D

2022. márc. 20. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!