Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is van, aki az oroszbarát...

Más is van, aki az oroszbarát retorika miatt nem szavaz idén a Fideszre?

Figyelt kérdés
Eddig mindig rájuk szavaztam, de csalódtam, fel nem tudom fogni, hogy miért teszik ezt. Egy háborút minden szinten el kell ítélni és nem mentegetni a támadókat.

2022. márc. 18. 15:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Speciel elítélték. Te mégis miket nézel vagy olvasol?
2022. márc. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 XX.XX ***** válasza:
56%
gyenge próbálkozás
2022. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
Több videóban és március 15-én is elítélte Orbán az oroszokat. Azt meg már megszoktuk, hogy a ballibsik hazudoznak, gondolom már ti is látjátok a bukást előre.
2022. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Rengeteg egyéb ok mellett az oroszellenes retorika és a nyugatnak való csontig benyalás miatt sem szavazok idén (sem) a Fideszre.
2022. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező! Figyeld meg jól az első 3 kommentet. Saját párttársaid, hogy beszélnek veled, csak mert eltér a véleményed.
2022. márc. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Érdemes a háború okait is megvizsgálni, sajnos kevés szó esik róla, pedig csírájában csak így lehet véget vetni neki.

Menjünk vissza a 60-as évek elejére, amikoris Kubába szovjet atomfegyvereket telepítettek a hidegháború részeként. Az amerikaiak ezt nem tűrték, és miután azokat Hruscsov szovjet pártfőtitkár megszüntette, az USA békén hagyta Kubát.

Most hasonló, de fordított a helyzet: Kuba szerepének felel meg Ukrajna, ahová a NATO berendezkedne. Tekintve hogy Ukrajna Oroszország szomszédja, nem kell atomnak lennie annak a fegyvernek, amely az oroszok felé már komoly fenyegetést jelent.

Putyin pedig épp ezt szeretné elkerülni és Ő igazából az USA-ra haragszik de nagyon, hogy összeszűrte a levet az Ukránokkal.

Hasonló balhé és aggály lenne pl. egy esetleges finn NATO csatlakozás.


Ezenkívül említsük meg, hogy azt miért feledjük el, hogy az ukrán vezetés folyamatosan bosszantotta az ott élő magyar (és orosz) kisebbséget. Rendszeresen magyarellenes tüntetéseket folytattak, épületeket gyujtottak fel, magyarokat tiltottak ki, és hátrányos szankciókat hoztak.

Az ott élő orosz kisebbséggel kb. ugyanezt csinálták!

USA meg fűt fát igérgetett a szinész ukrán vezetőnek és oroszellenességet sulykolt bele.


Most akkor biztos hogy Ukrajna és az USA az újszülött szelid bárány, Putyin pedig egyedül a gonosz medve?

2022. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Az ellenzékre sem szavazok, mert ők meg a rasszista Zelenszkijt nyaldossák. Még egy sorozatot is leadnak ettől a rasszistától, annyira nem propagandisták...
2022. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem hinném!
2022. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
21%
Persze, "eddig mindig rájuk szavaztál" :DD aha. Gyenge trollkérdés. Jár a zacskós gulyásleves!
2022. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9: Igen, eddig mindig rájuk szavaztam. Most is ezt tettem volna.
2022. márc. 18. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!