Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fog elfogyni az üzemanyag?

Miért fog elfogyni az üzemanyag?

Figyelt kérdés

Egy kolléganőmmel kicsit összevitáztunk ezen.

Az én verzióm: már jóideje nagyon durván emelkedik az üzemanyagár, amit most az orosz-ujrán konfliktus és az USA szankciót tovább súlyosbítanak. Az üzemanyagár plafon miatt -ami a nagykereskedőket is érinti- egyszerűen nem éri meg megvenniük az üzemanyagot, továbbá most mindenki felvásárol mindent és még a tranzitforgalom is itt tankolja tele az autóit jelenleg ideiglenes, de továbbiakban akár tartósan is hiányhoz vezet.


Kolléganőm ezt egészen máshogy gondolja: semmi baj az üzemanyagplafonnal, azért nincs kőolaj, mert felrobbantották a barátság vezetéket.

Erről a következőket találtam:

[link]


[link]


Nyilván orosz/ukrán híreket nem tudok olvasni, de sehol nem találtam erről ennél többet.


Amit nem értek: ha ez tényleg így is van, vajon honnan szedi? Mert ő is ugyanazokat a híreket tudja olvasni amit én, vagy bárki.


Esetleg érdekelne, hogy Szlovákiában, Lengyelországban, Ausztriában stb... mi a helyzet?


Én továbbra is az első verziót tartom valószínűbbnek, főleg, hogy egy erősen háttérgatalomrettegő, összeesküvéselmélet hívő kolléganő szájából hallottam mást. De érdekelne mások véleménye is - ha lehet legalább valamilyen linkkel alátámasztva.



2022. márc. 10. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg csak a MOL szállít üzemanyagot. A Shell pl leállt vele, mert nem éri meg behozni hozzánk. A MOL kapacitása nem elég hirtelen a teljes országra, mindenk pánikszerű felvásárlásba kezd, ami tovább ront a helyzeten és egyre többen járnak át a határon is, mert itt aránytalanul olcsóbb.


A baj ezzel, hogy nincs ingyen ebéd, mert alaki kifizeti. Az elején rá volt tolva a benzikutakra a veszteség, most a nagykereskedelmi ár is hatósági, tehát a MOL nyeli be, amikor behozza az üzemanygaot az országba. Ezt gyanítom nem ingyen szeretetből teszik, hanem kapnak majd valamit cserébe, amit úgyis a mi adónkból fizetnek és hiányozni fog máshonnan.

2022. márc. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kolléganőd miért nem dolgozik, ahelyett, hogy hülyeségeket terjeszt? Komolyan ezek után megbecsülöm a munkahelyemet.
2022. márc. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Gyurcsány jobb volt?:))
2022. márc. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elfogyni!
2022. márc. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!