Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen nemzetiségű a kárpátalj...

Milyen nemzetiségű a kárpátaljai menekültek nagyrésze?

Figyelt kérdés

Először is kijelentem hogy ez tényleg egy nagyon szomorú helyzet, hogy embereknek a saját hazájukat kell elhagyniuk, pontosan el kell menekülniük onnan. Mivel egy egyetem kolijába lakok, ide is érkezett jó pár menekült kárpátaljáról. Viszont azt vettem észre, hogy a nagy részük (80-90%) mind roma származású. Sokszor fiatal huszonéves lányok, 3-4-5 kicsi gyerekkel.


Így viszont a kérdés, hogy kárpátalján többségében romák laknak/laktak? Mert nekem ez tök meglepő, hisz van kárpátaljai ismerősöm, és az ő sulijába kevés roma volt.



2022. márc. 3. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Ukrán nyilván.
2022. márc. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Túl sok a C-típusú, nem vitás.
2022. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1: az ottani magyarok közé soroltakról van szó
2022. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Sok a kokeró.
2022. márc. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Putyin meg Lukasenka bácsi elzárhatná már azt a menekült folyósót.
2022. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2022. márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ReGina... ***** válasza:
100%

Kárpátaljai magyar vagyok.

Azok akiket oda küldtek a kolikba és szállókra valószínüleg nem magyar állampolgárok, viszont ez nem zárja ki azt, hogy magyar nemzetíségünek vallják magukat.

Én is és párom is átjüttünk még a háború kitörésének napján, és rengeteg Magyar ismerősöm is. De mindenki rokonoknál barátoknál húzódott meg, vagy már rég dolgozik, tovább állt külföldre gyárakba, építkezésékre mennek.

Mi is Budapesten tartózkodunk, és itt is rengeteg ismerős arcot látok Kárpátaljáról.

De sok családról tudom, hogy ki hol van, Győr, Debrecen, Nyíregyháza, Budapest stb stb. KB. minenhol. Ki hová tudott.Kinek hol van ismerőse.

Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy igen vannak roma származású emberek Kárpátalján, de azért több a magyar, csak a magyarok már máshol vannak nem szállókon, és egyéb ideiglenes helyeken, hanem már munkába álltak, vagy most fognak a közel jövőben, rokonnál, barátnál szálltak meg, vagy munkásszálón amit úgye a munkahely ad nekik.

+ aki magyar állampolgár az nem menekülti státusszal lép be az országba, így nem is jár nekünk ezek segítségek, mint ingyen bérlet, étel+ital; szállás.

2022. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!