Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne ha orosz győzelem...

Mi történne ha orosz győzelem után Kárpátalja kérvényezné Magyarországhoz csatlakozást?

Figyelt kérdés
Tegyük fel odáig nem érne el a front, Kijevet elfoglalnák az oroszok, Kárpátalja pedig elszakadna Ukrajnától hogy ne kerüljön orosz uralom alá.
2022. márc. 1. 20:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem is értem.


Kárpátalját békeidőben 1 millió ukrán, 150 ezer magyar, 30 ezer orosz, ugyanennyi román és néhány ezer egyéb náció lakja.


Miért kérvényeznék, hogy pont Magyarországhoz tartozzanak?

2022. márc. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
17%

10! Tudod az fáj, hogy én lengyelként, és részben némileg litvánként, látom, hogy mire megy ki a játék. Ha Ukrajnában megbuktatja Putyin a jelenlegi elnököt, akkor utána jönnek a balti államok: Észtországban és Lettországban jelentős számú betelepített orosz kisebbség él, míg Litvániaban nem, de pl Litvánia és Lengyelország körbezárja a Sztálin bosszújának nevezett Oroszországhoz tartozó egykori Kelet-Poroszország északi része, igen ez a Kalinyingrádi övezet. Szóval valós a félelem, hogy majd ezekben is megbuktatja vagy megszállja ezen államokat, amellett már a 1999 vagy azután csatlakozó államok NATO-tagságát is sérelmezte.


A másik, hogy ha valaki olvassa a történelmet, mind az első, mind a második világháborúban rossz helyre álltunk, de mondjuk az első világháborús területi veszteségünk mögött az is állt, hogy a magyarok nemzet államban gondolkodtak, holott az erdélybe bevándorolt bevándorolt románság már önálló nemzettudattal rendelkezett, de egészen a Memorandum-perig lojálisak voltak a magyarsághoz és az egész Osztrák-Magyar Monarchiához.

Menjünk tovább Horvátország: 1868-ban a Horvát-Magyar kiegyezésnél, a Horvátok egyértelműen jelezték, hogy ők önálló délszláv trialista államrészt akarnak, és nem kívánnak Magyarországon belül kvázi társországként létezni. Ezt mivel a magyar arisztokrácia és politikai vezetés nem akarta, így újabb összetételű horvát országgyűlést hozott létre, amivel elfogadtatta a horvátok érdekeit sértő javaslatot.

A szlovákok szintén önálló nemzettudatra ébredtek. Kárpátalján élő Ruténok vagy Ruszinok is önálló nyelvvel rendelkeztek, de lojálisak voltak mindvégig. Szerbeknek szintén megalakult lassacskán önálló államuk, de jelentős számú szerb kisebbség élt, akiket felhasználtunk, hogy kijátsszuk a horvátokat 68-as kiegyezésnél.

Történészek szerint, ha Osztrák-Magyar Monarchia Trialista vagy föderatív állammá vált volna kisebb károkkal ugyan, de túlélhette volna az Első Világháborút.


Akkor Első Világháború után, egyértelműen hibás politikát folytattunk, egyrészt a választójogot az őszirózsás forradalamhoz képest korlátoztuk, és közben nőtt a szegénység, jelentős földosztás nem valósult meg, voltak alulról szerveződő termelőszövetkezeti mozgalmak, voltak szociográfusok, akik írtak a vidéki magyar nép problémáiról. A nagyobb városokban is ott éltek a magyarok vagonokban majd nyomortelepeken, holott ha modern felfogású lett volna a magyar állam vezetése, akkor a javarészt baloldali Németországban tanult Bauhaus stílusban alkotó építészeket és formatervezőket, megkérhették volna, hogy építsenek ezen szegényeknek, méltó körülményeket.


A másik, hogy pont abba rugtunk bele, akik leginkább lojálisak és magyarosodtak, zsidókba leginkább, még az elszakadt területeken is magyaroknak vallották magukat, ismertem olyan katolikus templomba járó nénit, akivel együt jártunk misére, akinek a nővére zsidó férfihoz ment hozzá és mondta, hogy bár Romániából disszidáltak, de ha szilveszterkor magyar himnuszt hallották még idős korukban is sírtak..Szóval a Numerus Clausus a kormányzat szegénység politikája vagy szociálpolitikája semmit se oldott meg.. Bécshez képest...


A másik, hogy eredetileg Mussolinnihoz kötődött a politikai elit, majd ahogy Hitler felépítette magát és dominánsá vált és nem egyenrangú partnerré, a magyarság kettejüktől várta megoldást a revízióra és 1940-ig viszonylag békésen vettük Szlovákia déli sávját, Kárpátalját, Észak-Erdélyt. A szövetségesknél akikkel szintén kerestük a kiugrási lehetőséget, ott húztuk ki a bajszot, hogy bár 1940-ben örökbarátsági szerződést kötöttünk Jugoszláviával, aztán 1941-ben bevonultunk, mekkora árulás nem?

Aztán 1947-ben a Párizsi Békeszerződés rögzítette az 1937-es határokat, a kisebbségi biztosékok kikerültek és három falut még oda csatoltak Csehszlovákiához.


Tehát, ha mi most bevonulunk Kárpátaljára, egy esetleges Putyini győzelemnél, akkor minket kifognak vágni az EU-ból és NATO-ból és páriává válunk, én meg aki jelenleg lengyel-magyar kettős állampolgárként Lengyelországban élek, nem biztos, hogy fogom tudni rendszeresen látogatni az anyámat, aki Magyarországon él és anyám se fog utazni apám testvéreihez...

2022. márc. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!