Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolkodnak ilyen...

Miért gondolkodnak ilyen végletesen Fideszes jobboldalon így a kommentelők?

Figyelt kérdés

Pár hete megkaptam egy kommentelőtől, hogy olyan az Írás stílusom, mint egy belvárosi pesti értelmiségi osztályba tartozó fiatalé, akkkor az itt író kérdésre válaszadók és kérdést feltevők is azt gondolják, hogy csak az ELTE-n van szociológia szakos képzés, és hogy azokból mekisek lesznek..


Én pl vidéken nőttem fel, 27 éves koromig nem is igazán költöztem el otthonról, bár kilógtam a sorból, hiszen édesapám lengyel volt, édesanyám magyar, egyik dédim orosz, az apai nagyapám litvániai lengyel volt. Hiába nőttem fel tradicionális háromgenerációs nagycsaládban, meg enyhén vallásos családban, hiszen katolikus hitet kaptam, egy alapvetően református, de másrészt kevésbé vallásos környezetben. Ettől még kilógtam a sorból, nem voltam jó tanuló sem, mert bár intelligenciám volt, de szorgalmam kevésbé, pontosabban pár téma mozgatott meg...


Viszont akkoriban már sokat olvastam az otthoni 4-5 generáció által összegyűjtött házi könyvtárban a világról... és így érdekelt felkeltették az olvasmányaim a figyelmemet sok mindenre. Az anyai nagyszüleim tanárok és tanítók voltak, az édesanyám is, apám techikus volt.


Szerintem részben az is meghatározza, hogy én mondjuk nem tisztán vagyok konzervatív, bár most már vannak bizonyos olyan konzervatív értékek amelyekkel tudok azonosulni, és fontos számomra a nemzeti öntudat, bár a nemzettudat az önazonosság, nem egy államhoz kötödik, hanem egyszerre van bennem a lázadó lengyel, természetközeli litván, a tolsztojiánus orosz gondolkodásmód és a magyar néplélek is.. és úgy ezek a különböző gondolkodásmódok inspiráltak engem.


Ugyanúgy ideje korán elkezdtem érdeklődni a környezetvédelem iránt, a társadalmi problémák iránt, ugyanúgy olvastam a történelmet, imádtam utazási műsorokat nézni. Pedig kisvárosban nőttem fel, de mondjuk volt rá lehetőségem, hogy apám szülőhazáját is megismerjem...és ez által egy másik európai kulturát ez alapvetően nyitottá tett.


Aztán mikor 20 évesen leérettségiztem az se volt egyszerű, hiszen nem elit suliban végeztem, hanem szakiskolában majd szakközépiskolában, utána meg elvégeztem egy intézményi kommunikátor szakot, majd szociológiát, azt is Debrecenben, utána egy új szakot, majd 27 évesen kerültem Pestre, hogy ott lakjak másfélévre. Viszont ez a belpesti értelmiségi gondolkodásmód, lehet már hamarabb bennem volt, és nem a földrajzi születésű helytől függ, hanem attól, hogy hogyan dolgoztam fel az információkat és hogy mi érdekelt, vagy hogy egyáltalán érdeklődően, de kritikusan szürtem meg az információkat.


Alapvetően engem számos dolog inspirált és talán ez tett kellően nyitottá...



2022. márc. 1. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Jhaj már megint ez a kamukonzervatív, annyira vagy jobboldali mint makizaj kb.
2022. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jah meg annyira vagyok hiteles mint a fideszes klímpolitikai intézet, akik zöldre mosásban jeleskednek, és előadják, hogy ökológiailag konzervatívok,közben meg kárt tesznek a hazai természetes tájakban...
2022. márc. 1. 13:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 te, és viktorod vagytok annyira jobboldaliak mint lenin :)
2022. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ez igaz, utolsó, míg mondjuk Kaczynski egy markánsan inkább Pilsudski féle alapvetően nyugvó Sanacjiacista (Latin: Sanatio) jobboldali, konzervatív-keresztény, de némileg szociálisan érzékeny ember, és ez végig jelen volt az ő politikájában, addig Orbánunk előbb komcsi KISZ-es volt, aztán liberális, aztán polgári jobboldali, majd illiberális, végül nem az orosz, hanem Putyin-párti szélsőjobb lett...
2022. márc. 1. 13:12
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Sok beszédnek sok az alja ... locsogsz összevissza kérdező.
2022. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én locsogok? Én legalább ismerem, hogy milyen ha valaki következetesen jobboldali, és milyen az aki pillanyatni haszonért cserébe vesz fel különböző maszkokat... MZP legalább értékelvű konzervatív, Kaczynski is az, Orbán viszont pávatáncos..
2022. márc. 1. 13:19
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Most, hogy így össze-vissza dicsérted magad, és orbánoztál egy jót, végül is mi a kérdésed?
2022. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Olvasd el újra vagy felteszem miért gondolják azt a fideszesek, hogy csakis fővárosban élhetnek Liberálisok és csakis az ottani belvárosban miért nem lehetséges, hogy kisvárosban felnőve is valaki azonosulhat ezzel az értékkel?
2022. márc. 1. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!