Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az orosz félt támogatod...

Miért az orosz félt támogatod az orosz-ukrán konfliktusban?

Figyelt kérdés

Bevallom nem vagyok tisztában az oroszok sérelmeivel érveivel, amiért megtámadták Ukrajnát, de idehaza Magyarországon olvasva a magyar kommenteket jó páran vannak, akik az oroszokat támogatják. Mit csináltak az ukránok, amiért Putin megtámadta őket?


Az ukránok melletti kiállást értem, mivel megtámadták őket.


Ha kérhetném pro és kontra véleményeket és ha lehet kerüljük a kárpátaljai magyarok miatt, meg nagymagyarország meg hasonló blődséges érveket, semmi köze a konfliktus kirobbanásához.



2022. febr. 28. 12:51
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

18-as valamivel egyet értek valamivel nem. Kezdjük. :)


Először is sok magyar oroszbérenc úgy csinál, mint ha a NATO önös hatalomából maga terjeszkedne...NEM. Tudom, egyesek szerint felfoghatatlan, hogy Európában vannak SZUVERÉN ÖNÁLLÓ államok, és csak Amerikában meg Oroszországra szűkül a látásmódjuk.. :P Mi magyarok és a többi volt poszt-kommunista utód államok ÖNÖS elhatározásból egyes országokban, ahogy ide haza is NÉPSZAVAZÁSSAL döntöttünk a NATO csatlakozásához, nem a NATO jött ide és kényszerített a csatlakozásra, mondom sok magyar oroszbérenc ezt valamiért elfelejti...


A magyar oroszbérencek szerint a NATO terjeszkedik, nem, a NATO nem terjeszkedik, a NATO-hoz SZUVERÉN országok akarnak csatlakozni, a kettő között nem kis különbség van. Ukrajna 2014-óta szeretne a NATO tagja lenni, 2022 van és tagja ? :D Ha úgy tetszik 8 éve ígérgeti a NATO, hogy csatlakozhat... majd valamikor egyszer esetleg talán.. xD


Ha a NATO országai szerették volna, hogy csatlakozzon, akkor a jelentkezéstől számítva 1-3 év alatt simán csatlakozhatott volna már 2017-ben legkésőbb, még sem tudott... A 90-es években a nyug és az oroszok abban egyeztek meg, hogy a FÁK tagországai nem lesznek NATO tagok, 1991 óta melyik FÁK tagországa lett NATO tag, kedves magyar oroszbérenc barátaim ? :) Csak kíváncsiságból kérdezem, puszi a hasatokra. ;)


De, ha a FÁK közül egyetlen egy tagország is szeretne csatlakozni a NATO-hoz, akkor Orosozországnak miköze hozzá? ezt is kérdezem itt a nagy URAAA bérencektől.. mert ha van köze, az azt jelenti, hogy a kelet-közép európai országok nem szuverének és Oroszország befolyási övezet alá tartozva, kuss a nevük. Ha ehhez tapsikáltok kedves magyar oroszbérencek, akkor ahhoz is tapsokoltok gondolom, hogy anno a Habsburgok becsicskítottak minket magyarokat mondván, a területünk ütközőzóna a törökökkel, úgy hogy kuss a nevünk. Gondolom ezzel is egyet értetek a Habsburgokkal. :)


19-es, határozottan nem értek veled egyet, hogy nincs SZUVERÉN ÖNÁLLÓ országok, akkor nem létezne Svájc sem.. xD meg jó pár olyan ország sem, akik történelmi hagyományaikból fakad a gazd., politikai és katonai függetlenség.


Amit írsz, hogy az ukrán kisebbségeket, korlátozták Ukrajnában, igen így van, ahogy Szlovákiában is a magyarokat, még sem indítottunk háborút ellenük.. xD tehát, nekem egyetlen egy URAAA bérenc se magyarázza meg, hogy a kisebbség vegzálása jó indok egy háborúra, jó indok az emberek öldöklése...szerencsére az ilyen beteg oroszbérenceket, a kommentelők rendesen széttépik....úgy hogy szerencsére am agyar internet közösségnek még él az egészséges immunvédekezése és keményen kussoltatásra állítja ezeket a magyar oroszbérenceket, már akik a háborút éltetik meg helyeslik.


Kedves 19-es nem tudom láttad-e, hogy a kárpátaljai magyarok, az elmúlt napokban mit nyilatkoztak a neten, tv-ben, akik eljöttek Budapestig? A kárpátaljai magyarok nagy része azt nyilatkozta, mikor megkérdezték, hol akarnak letelepedni vagy megvárják a háború végét és vissza mennek, azt nyilatkozták, hogy semmi kép nem mennek már vissza, és nem is Magyarországon fognak letelepedni, hanem mennek nyugatra Ausztriába, Németbe, Olaszba, ahol a család 1-2 tagja él. Ez is érdekes, hogy amit olvasok az oroszbérencektől, hogy nyerítve röhögnek a háborún, és csorgó nyállal várják, hát ha Magyarország vissza kapja Kárpátalját, de az ott élő magyarok nagy része meg nem akar itt élni..xD


A gázzal kapcsolatos véleményeddel viszont teljesen egyetértek.


Azt írtad, hogy a nacionalista ukrán kormány.. xD ne haragudj, de ők liberlisabbak a jelenlegi Momentum Mozgalom pártnál is.. xD már ha megnézted Zelenski kormányának az elmúlt időszak intézkedéseit, pl. kiálltak a meleg párok mellet, és elakarták fogadni az azonosneműek élettársi kapcsolat bevezetését, aki így támogatja a melegeket, mindennek nevezném csak nem náciknak.. xD Habár igaz, a Fidesz is tele van melegekkel, miközben "rühellik" őket.. :P Viszont az ukrán társadalom egyrésze, főleg a dél-kelet vidékiek nacionalisták, úgy mit nálunk a vidékiek. Ezek a helyzetek kérem szépen.


Orosz hadseregről egy rövid gondolat... az a sok éves propaganda mítosz, amit az orosz hadseregről alkottak, ez a háború szépen megtörte...azt látni, hogy modern fegyvereket alig-alig vetettek be, régi volt szovjet 30-40 éves eszközökkel harcolnak...másik, az orosz katonák sorra adják meg magukat és teszik le a fegyvert....nagyon helyesen hozzá teszem, ha egy gyenge alig felszerelt, kisebb ukrán hadsereg fel tudta tartoztatni a ruszki sereget, akkor szerinted a NATO-val szemben azon belül is a német hadsereggel szemben mit érnének el? xD


Tehát, mielőtt a sok magyar oroszbérenc elkezd URAAAzni, előtte kétszer gondolkozzon el, hogy támogatja a háborút, miközben embereket öletnek meg...jó tudom oroszbérencnek hiába beszél az ember a háborúról, nekik ez romantikás testképzavar. :)

2022. márc. 3. 15:22
 22/23 A kérdező kommentje:

Fentebb a 18-asnak válaszoltam, véletlenül írtam 19-est :P


A 19-esnek most válaszolok :)


Őhm, amikor ki írtam a kérdést tényleg nem tudtam az orosz indokot, de azóta elmélyültem a témában és jó pár válaszolónak köszönhetően tisztábban látok most már, nekik ezúton is köszönöm. :)


Azt vettem észre, hogy általában a 3 nál gyengébb válaszadási képességgel rendelkezők hisztiznek ezen, hogy beképzelt lennék.. :) Mivel nekik a témával kapcsolatban nincs érvük 50 iq alatt csak a másik személyeskedésére futja, érvelés nagyon leterheli az agyukat, így nem is mennek bele az adott téma vitájába méylségesen, inkább maradnak a könnyen érthető emészthető személyeskedésnél, én ezt teljesen megértem, hisz nem mindenki 4-5-ös tanul, vannak 1-2-3-as teljesítményű válaszolók is, meg kell tanulni és meg kell érteni, hogy ők bizony bizony nem túl kvalifikált személyek. Én ezt elfogadom és megértem. :) Egy autistának sem kezdek el pszichológiáról beszélni, inkább megsimogatom a buksiját, hogy ügyi vagy. :)

2022. márc. 3. 15:32
 23/23 anonim ***** válasza:
Az orosz csajok jobbak
2022. máj. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!