Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A társadalom szempontjából...

A társadalom szempontjából nézve,mi hasznunk van a szociológusok,bölcsészek,és a tipikus belpesti értelmiségiekből?

Figyelt kérdés
2022. febr. 21. 19:08
1 2 3
 1/21 Énnnnn ***** válasza:
81%
több mint neked, aki itt ülsz egész nap
2022. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
11%
A városi parasztok csak élősködők.
2022. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Valamikor a márciusi ifjakra is ezt mondhatták a konzervatívok.
2022. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom te is tudod, hogy szociologus tudosok, kutatok, bolcseszettant felhaszanalo tudomanyagak (pl pszichologia, matematika) elengedhetetlenek a tarsdalom fenntartasa szempontjabol.


Azert mert nem talalkozol ezekkel mindennap, hanem termeszetesnek veszed hogy az iphone a kezedben van, meg amikor terapiara mesz es szerinted a terapeutanak "csak ugy" lett diplomaja es szaktudasa, attol meg elengedhetetlen reszei az eletednek is, max nem gondolsz annyira bele vagy mondom, nem vagy figyelmes ezeknek az erzekelesere, ami oszinten jellemzi az atlag embert mert ebbe szuletett bele.


Illetve azert mert az ilyen kepesitessel rendelkezo emberek eleg sokan vannak, attol meg mindig nem azt jelenti hogy nem fontos, max munkaeroben nem er annyit mert tulkinalat van ebbol a szempontbol.


A 'tipikus belpesti ertelmisegek' alatt nem tudom mit ertesz.


Szoval van hasznuk, boven, csak gondolom toled (mint bevallom tolem is) ezek a szakteruletek nagyon tavol allnak es el sem tudnam kepzelni magamat egy eletre azoknak adni mint a munkam.

2022. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
22%
Semmi, büfészakos ingyenélők.
2022. febr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%
Semmi,sok urigyerek lusta dolgozni.
2022. febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Kevered a szezont a fazonnal. Egy szociológus vagy bölcsész és a Magyar Narancs előfizetői meg Alföldi Róbert rajongói két külön dolog.


A szociológia a társadalmi folyamatokat kutatja, ezáltal rengeteg szektornak a segédtudománya. Például közgazdaságtan elképzelhetetlen szociológia nélkül. Egészségpolitika szintén elképzelhetetlen szociológia nélkül. Igazából mindenhez kell szociológia, ami a társadalom egészét / nagy részét érinti!


Bölcsészet elég tág fogalom, amiben benne vannak a nyelvészektől kezdve a történészeken át a filozófusokig sok minden. Alapvetően valóban nem pörgeti a GDP-t, de azt nem lehet mégse követelni, hogy az emberiség egyetemes történetét felejtsük el és a könyvtárakat gyújtsuk fel!

Bár itt se lehet mondani, hogy gyakorlati haszna ne lenne, például nyelvészek nélkül nem lennének tolmácsok!

Vagy etika (ami a filozófia egyik ága) is nagyon fontos kérdéseket vet fel manapság, mondok is egy példát: Mérnökök terveznek önvezető autót. Ha egy gyalogos lelép az úttestre féktávon belül, hogyan döntsön az önvezető autó? Hajtson az árokba, vagy gázolja el a gyalogost? Mérlegelje, hogy az autóban hányan utaznak és az utcán hány gyalogos lépett le? Vagy ne csak a létszámot nézze, hanem hogy hol van kisgyerek? Vagy ha valaki fizetett az önvezető szolgáltatásért, akkor inkább az ő életét védje? Vagy állítsa be magának a sofőr, hogy milyen önvezető programot választ?

Persze világos, hogy egy önvezető autó tervezésében a mérnököké a nehezebb feladat, de a mérnök soha nem gondolkodott ilyen kérdéseken, valakinek meg kell mondania, hogy hogyan tervezze meg!

2022. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Képzeld el kérdező, hogy a szociológia már régóta benne van az életünkben, meg az egyetemi képzésekben. Pl szociológia kutatásokkal bizonyították, hogy milyen okai lehetnek az öngyilkosságra, szociológusok végeztek felméréseket arról, hogy igen is van szegénység a szocializmusban, de ezt depriváltnak nevezték.


Egyébként mi az, hogy belpesti értelmiség? Apám lengyel volt technikumot végzett szakember lett, Wroclawból jött, anyám falun született, majd tanítónő lett a szülőfalujában, de én 20 éves koromig egy Kelet-Magyarországon lévő kisvárosban nőttem fel. 20 éves korom után tovább tanultam, pl intézményi kommunikátor szakon, itt rengeteg dolgot tanultam meg az újságírásról, Debrecen sajátos polikai működöséről, majd innen mentem a Debreceni Egyetemre, ahol szociológiát tanultam, majd olyan szerencsém volt, hogy Krakkóban is tanulhattam egy féléven át az ősi Jagelló Egyetemen. Szociológusként pl dolgozhattam szenvedélybeteg és hajléktalan ellátásban is. Aztán turisztikai szervező és értékesítő szakon tanultam estin Debrecenben, majd utána jelentkeztem 2018-ra Humánökológiára az ELTE Társadalomtudományi Karára, ugyanis a környezetvédelem mint lehetséges téma érdekelt..27 évesen kerültem be erre a csodás szakra és nem bántam meg, sőt olyan ingyen élő voltam, hogy az özvegy nyugdíjas anyámnak direkt mondtam, hogy ne támogasson, ennek ellenére kis öszegekkel támogatott, de első hónapos Budapesten való élésem alatt munkába álltam, különböző dolgokat csináltam, még könnyű fizikai munkát is, meg volt, hogy korán keltem és mentem a HÉV-vel dolgozni egy gyárba.. ahol 2 hónapot dolgoztam... szóval ennyit az ingyen élő egyetemisták mitoszáról...

2022. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Ja és még annyit, hogy változatos munkahelyeim voltak, de volt, hogy mind 4 napot, vagy ha órarend engedte akkor 5 napot is dolgoztam több mint 32 órákat... de nyugodtan nézd le a társadalomtudósokat....
2022. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
A bölcsészeknek az haszna,hogy majd lesz mindig valaki aki megsüti q hamburgerünket a McDonald’sban
2022. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!