Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez tényleg igaz így, egy...

Ez tényleg igaz így, egy kezdő óvónő többet kap, mint egy gimnáziumi tanár?

Figyelt kérdés

Itt olvastam ezt egy kommentben:


"Összecsúszott a bértàbla, már mindenki pálykezdőét (óvónő/tanító/gimnáziumi tanár) ugyanúgy a szakmunkás bérminimumra egészítik ki, mert bértàbla szerint az sem lenne meg nekik.



Tehát nettó 172 az alapilletménye a 3 éves főiskolát végzett óvónőnek és a 6 éves egyetemet végzett mesterdiplomás gimnáziumi tanárnak is.



Bár az óvónő kb. 22 évesen áll munkába, úgyhogy ő még kap mellé szja-mentességet, míg a tanárok a 6 éves képzés miatt ebből is kimaradnak."



2022. febr. 21. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Annyival egészíteném ki, hogy a bruttó 260 ezerhez még hozzájön a br. 52 ezer ágazati pótlék.

Mesterdiplomám van, 6. éve tanítok középiskolában. Most ugrottam kategóriát, még HÁROM ÉVIG br. 263 ezer forint + br. 52600 ft lesz a bérem.

Az óvónőknek meg szerintem az első kb. 20 évben nem emelkedik. Sőt, jelentősen csökkenni fog, mikor betölti a 25-öt.

Vicc.

2022. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja.
2022. febr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
43%
170 nettó azért nem olyan rossz pénz, én a MÁVnál leszek mérnök, és a mérnökök 220 nettót keresnek, Volánnál még kevesebbet. Tehát em csak a tanárok vannak alul fizetve, Győrben itt egy 8 osztályos többet keres, mint én mérnökként fogok.
2022. márc. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!