Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Egyesült Királyságban vagy...

Az Egyesült Királyságban vagy Írországban mennyivel jobb az élet mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy azért nem annyira jóléti az UK/Írország mint a német nyelvterület, vagy a skandináv, Benelux országok. Talán olyan Franciaország szintjén van. Valamivel viszont fejlettebb mint Olaszország, Spanyolország.

Ez mint jelent a gyakorlatban? Mennyivel jobbléti mint Magyarország?



#politika #életszínvonal #jóléti nyugat
2022. febr. 17. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Az Irek valahogy sokkal közelebb vannak a természethez, mint a Brittek.

Voltam mindkét országban, a vidék szerintem Irországban jobb, a város Angliában, de nekem Irország szimpatikusabb, ők valahogy lazábbak és kevésbé formálisak, viszont Angliába jobb a kaja, meg a sör!

2022. febr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

"mint a Brittek"

Te csak tudod, ha még leírni se sikerül, hogy kikről is van szó...

2022. febr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként én is inkább a kelta embereket tudnám jobban megkedvelni, skótokat, walesieket, íreket, bretonokat, vagy cornwalliakat... bár még nem jutottam ki oda...
2022. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Isti22 ***** válasza:

Szia!


Kb. ennyivel: [link]

2022. febr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Neeeeem, mert ennyivel JOBB. (nettó jövetelem per fő alakulása az idővonalon, Magyarországot, az angolokat és az íreket hasonlítja össze) :


[link]

2022. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ja, dollárban számol, de az össefüggés egyértelmű.
2022. márc. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A háztartások fenntartási költségét tekintve a vonalak, viszonyok úgy alakulnak, hogy nyilván ott magasabb a költség, mint itthon DE nem annyival mint amennyivel a bevétel. Tehát annak ellenére, hogy többe kerül, a bevétel/kiadás aránya jobb. Többet lehet elkölteni és félretenni kb 20%-kal (átlag...) mint itthon. Az már szerintem valami.
2022. márc. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"Többet lehet elkölteni és félretenni kb 20%-kal (átlag...) mint itthon."

Nekem ennél sokkal többet ér a családom.

2022. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Viszont azt tudni kell, hogy kisebb a lefedettség pl az internetet (teljesítmény, lefedett területek) tekintve, és a közlekedés is autóigényes (VAGY hosszabb idő, mint itthon per km, még Dublinban is). A vízért nem kell fizetni de sok helyen még van ólomtartalmű csövezés. A fűtés másképp múködik, sokkal kevesebb gázfűtésú háztartás van, mint itthon, ahol ez a domináns. Az elektromos fűtés elterjedtebb de éjszakai árammal töltik a kerámia blokkos radiátorokat (legelterjedtebb fűtési forma), viszont a hűmérséklet nem olyan drasztikus mint itthon ezért ki lehet bírni mert nem szuperhideg az este. Éjjel felmelegíti a radiátorban a kerámiatéglákat az éjjeli áram, majd elkezdi leadni és még este is sokszor langyos. Van azonban előrefizetős áramszolgáltatás, amellyel jobban lehet szabályozni a költséget, mint itthon: ki lehet tapasztalni, hogy kb mennyi extrát kell a villanyra ráfizetni ha melegebb lakást akarunk. Általában a reális 100-150 EUR per hó (de háromszor annyit keresel és nem kell fizetni a vízért...) szóval adok-kapok, viszont nem annyival drágább az élet, mint amennyivel jobb a kereset. A kaja kb ugyanott van, ott is meg kell nézni, hol jobb, frissebb, olcsóbb az áru. Vannak Lidl és Aldi boltok, az itthon is lemérhető és ott is kb ugyanaz a kategória.
2022. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A vidéki részeken még mindig a földből jön a víz, ott a minőséget sem annyira nézik, persze lehet kérni bevizsgálást ott is. Viszont stabil net kevesebb eséllyel van vidéken, ahogy állás is. Cserébe viszont 1/3-ad annyiért bérelsz házat, lakást, mint a városban. Dublinban egy ember fizetése rámegy a bérlésre, de hosszú távon visszajön mert a másik fizuból még félre is lehet tenni - pár év után már fel tudsz venni hitelt is.
2022. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!