Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy neveltek a szüleid?

Hogy neveltek a szüleid?

Figyelt kérdés
Ez politikai kérdés, nem kell áttenni máshova. Arra vagyok kíváncsi, hogy az egyes szavazók milyen neveltetést kaptak.
2022. febr. 17. 13:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%
7-es, például a nyugdíjpénztárakat érintő, a lakáskasszákat érintő, a CSOK, rontják az utcaképet a hülye plakátokkal, elő kell fizetnem Youtube prémiumra, hogy ne legyenek élvezhetetlenek a videók a hülye politikai reklámok miatt, pedagógusgyerek vagyok, ilyen oldalról is látom, mennyire tönkreteszik az oktatást, soroljam még?
2022. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A szüleim önálló gondolkodásra neveltek.

Többek között arra hogy a magyar ember csak úgy boldogulhat ha ügyeskedik.

Lavírozni a szabályok gyötrelmes tengerében, mindig a szürke zónában maradni. Soha ne sérts törvényt, de azért éhen se halj mások kedvéért.

Hogy ezzel a mentalitással melyik pártra kéne szavaznom, jó kérdés. A Fidesz ugyanúgy teret enged a mutyinak, jogi kiskapuknak, mint a baloldal tette a rendszerváltás után. Én nem hiszek se az elszámoltatásban, se abban h ez megváltozna és hirtelen 10 millió becsületes ember országa leszünk. Ezek a dolgok nem csak a politikusoktól függenek, hanem a társadalomtól.

A gyerekeket már az iskolában arra tanítják (nem az állam, hanem a tanárok!) hogy nyugodtan csinálhatsz apróbb csalásokat, csínyeket, de ha a tanár szemébe mered mondani az igazságot, vagy a saját véleményedet, akkor te húzod a rövidebbet.

Kikerülve a munka világába pedig azzal szembesülsz hogy apróbb trükközések nélkül gyakorilatilag 100% hogy nem tudsz munkát vállalni és jó eséllyel éhenhalsz, ugyanis a jogrendszerben meg a túlduzzasztott bürokratikus rémálomban olyan paradoxonok vannak, amelyeket cska úgy tudsz feloldani, ha trükközöl. Nyilván te itt kisemberként szembeszállhatsz a NAV-val, az önkormányzatokkal, a mega-vállalatokkal, az egész világgal, vannak ilyen példák, hogy a kisember pert nyert az Európai Bíróságon... csakhogy ez nem az az ország ahol ez lehetséges, és az átlag magyar ilyenkor nemhogy melléd áll hanem jó esetben hülyének néz, rossz esetben ellened fordul.


Az a véleményem hogy a politikusaink pont olyanok mint mi magunk, a nép vagyunk. És egy ellenzék pont ugyanilyen korrupt lenne (ahogy ezt a múltban amúgy már láttuk) mert nekünk magyaroknak egyszerűen erre van szükségünk.


Ilyenformán teljesen lényegtelen hogy a Fideszre szavazok vagy az ellenzékre, ráadásul semmi köze ahhoz hogy milyen neveltetést kaptam. Sőt azt mondom, akit igazán önálló és felelősségteljes gondolkodásra neveltek az el se megy szavazni, ugyanis aki elmegy az pont ezt az egyébként korruptnak kikiáltott választási rendszert legitimálja. Az igazán önálló ember ellenszegül, forradalmat szít, nem pedig beáll a 2 birkasor közül az egyikbe.

2022. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A kérdés gondolata innen jött:

[link]


Talán a legtöbb fidesz szavazó azért fidesz szavazó mert a szülei úgy nevelték ahogy. orbánviktor az apukát testesíti meg, akit tisztelni kell és szót kell neki fogadni.

2022. febr. 17. 14:07
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ma már nem függ össze ennyire szorosan, hiszen sokkal nyitottabb világban élünk, mint Hitler korában. Nekem is akadtak küzdelmeim családi dolgokból adódóan, azért azt nem választhattam meg, hova születek, de rengeteg önsegítő könyv, videó elérhető, ami mondjuk a szüleim gyerekkorában nem volt. Az, hogy tisztelem a szüleimet azért, mert a nulláról egy olyan életszínvonalat teremtettek, hogy most nyugdíjasan nem kell nélkülözniük, és gyerekként nem volt hiányom semmi lényeges dologban (jó, nem utazgattunk külföldre, amikor a suliban ilyenekről meséltek mások, vágyakozva hallgattam, de felnőttként bepótoltam), és ehhez nem kellett csalniuk, szerintem ez tisztelhető bennük, de nem tisztelem nagyanyámat, aki kötekedő és összeférhetetlen, és sokat piszkált, és többször megmondtam neki a magamét, aminek nyilván nem örült, és le is lettem ezért szidva, de nem törtek be.
2022. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
31%
A jóra neveltek a derék szüleim,arra hogy csak a magyar embereket fogadjam el, mindenki mást elutasítsak.akkor még nyoma sem volt a fidesznek.
2022. febr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként érdekes módon érettségi után édesanyám nem szólt bele a pálya választásomba, és örül, hogy érdekes dolgokat tanultam...
2022. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!