Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted ki volt eddig...

Szerinted ki volt eddig Magyarország legjobb miniszterelnöke?

Figyelt kérdés
2022. febr. 15. 04:23
A kérdező szavazást indított:
Batthyány Lajos
Teleki Pál
Bethlen István
Nagy Imre
Kádár János
Horn Gyula
Gyurcsány Ferenc
Orbán Viktor
Egyéb (írd le kommentben)
Senki, soha nem volt jó miniszterelnök.
42 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Olyan nincs.
2022. febr. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Én csak egy okból kifolyólag írtam Gyurcsányt, mert az azért kiderült az őszödi beszédből, hogy ő komolyan meg akarta változtatni ezt az országot, a népet, és elvinni egy nyugatiasabb világ felé. Az más kérdés hogy hazudott és belebukott, de ha összejött volna neki, és mi is belátjuk hogy hol a helyünk a világban, ma nagyjából ott lehetnénk ahol Ausztria.
2022. febr. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Történelmileg Gyurcsánynak lesz igaza, és nem emlékszem, hogy a többi m.e.-nek volt ilyen jellegű szándéka bár a töri sosem volt erősségem.
2022. febr. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

2-es, tudod mi a dúrva. Hogy vagyunk kb 20-an, aki ugyanigy kezelte az öszödi beszédet és Gyurcsányt. Ő lehetett volna a legjobb, ha visszalép öszöd után... ehelyett ránkszabaditotta Orbánt

De szerintem a mai állapotokat tökéletesen tükrözi, hogy abból a 20-25 perces beszédből képesek voltak kiragadni 2 percet és kiforditani azt.

2022. febr. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Bajnai.
2022. febr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
Bajnesz ellopta a lúggyainkat.
2022. febr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
6#: régi nóta, Viktorta meg azóta szinte mindent, ami nincs lebetonozva... Bár azt is megoldja.
2022. febr. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
A szüleim szerint Németh Miklós jó lett volna, ha maradt volna.
2022. febr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki lehetett Magyarország legjobb miniszterelnöke, de abban biztos vagyok, hogy nem 1945 után volt, sem Gyurcsány, sem Orbán nem jöhet szóba.

Abból kiindulva, hogy az újkori Magyarország a kiegyezés, és az első világháború közötti időszakban fejlődött önmagához képest a legtöbbet, ott keresném a kérdéses személyt.

Néhány évtized alatt kiépítették a vasúti közlekedést, olyan ipari üzemek jöttek létre, amelyek világszínvonalon is elismertek lettek.

A politikai élet akkor sem volt nyugodt, mentek a harcok a hatalomért, de közben a gazdaság működött. Nem biztos, hogy a miniszterelnök volt az adu ász, de Tisza Kálmánra szavazok.

1875. október 20. – 1890. március 13. között volt miniszterelnök, és ő sem egy patyolat tiszta politikus, se akkor fejlődött legjobban az ország, s olyan miniszterei voltak, mint Baross Gábor, Széll Kálmán, Wekerle Sándor, Szapáry Gyula, Fejérváry Géza.

2022. febr. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

AZ USA-ban az elemzők valószínűleg nem is hallottak az öszödi beszédről, csak közgazdasági szempontból elemezték a miniszterelnökök teljesítményét, és sem Orbán, sem Bajnai nem került fel a listára, ott van viszont két román vezető is...

Gyurcsány a másik listára került fel:

[link]

2022. febr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!