Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hogy meghosszabbították...

Most hogy meghosszabbították az üzemanyagárstopot, a benzinkutak tterveznek valami ellenintézkedést?

Figyelt kérdés
Például tankolási limitet vagy mást? Vagy a multik is hagyni fogják hogy tulajdonképpen ráfizetéses legyen a működtetés?

2022. febr. 13. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Nem hiszem, hogy a tankolási limit megengedett lenne nekik.


Legálisan kb. 2 dolgot tehetnek meg:

1. Megemelik a többi termék árát, bár az kb. halottnak a csók.

2. Ideiglenesen bezárnak felújítás címszó alatt. Itt viszont nem tudom mennyi ideig lehetnek zárva.

2022. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Törvényben nem tiltott a limit bevezetése, gondolom ami nem tiltott az engedélyezett nem?
2022. febr. 13. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem sok értelme van a liter limitnek sem, mert akkor max. 2-t fordul és kész. Tankolni attól még ugyannyit kell. Bezárni tudnak a benzinkutak, mást nem nagyon. Azért még így is van egy kis profit gondolom, de most csak annyi, amennyi az Auchan kútnak volt eddig, minimális. A legjobb lenne az adókból elengedni, nem a kutasokon élősködni…
2022. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
Én már az elején mondtam hogy ezzel saját maga alatt vágja a fát a kormány.
2022. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A hálózati kutakat nem érinti súlyosan. Bajban a szóló kicsi magánkutak vannak, amelyek falvak, kisvárosok vevőire számíthatnak a környéken. Sok üzlet a csirkefarhát és egyebek árstopjáró úgy reagált, hogy vagy vásárlási limitet vezettek be, vagy szüneteltetik ezen termékeknek az eladását. A benzinkutasnak egyféle terméke van, azt nem tudja szüneteltetni.
2022. febr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!