Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak a Magyarok olyanok...

Csak a Magyarok olyanok amilyenek? Vagy van hozzánk hasonló nemzet mentalitásban?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a lengyelek is toxikusak mint a magyarok meg a szlovákok románok csehek is talán még a szerbek is jöhetnek ide mi okozta ezekben az országokban ezt a fajta mentalitást?

2022. febr. 9. 10:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem is értem mire olyan önteltek a nyugatiak.A valamivel jobb életszínvonalon kívül,semmijük sincs.Soha de soha nem szeretnék nyugati mentalitást.A kelet-európai országok sokkal különbek náluk.Itt még létezik büszkeség,kiállás az igazság mellett.
2022. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%
A nyugati országok jórészt voltaképpen nekünk illetve a lengyeleknek köszönhetik jelenlegi fejlettségűket. Nem volt se tatár se török veszély mi meg jól megsínylettük az évszázadokat kiváltképp 1526 után a lengyelekkel karöltve.
2022. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A nyugatiakat -más néven nyuggereket- ki kell vágni az országból.
2022. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"A nyugatiakat -más néven nyuggereket- ki kell vágni az országból."


Ez itt az első igazán hasznos válasz.

2022. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 meszike91 ***** válasza:
69%
Egész kelet európa ilyen
2022. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%

Én tudok nyilatkozni lengyel és magyar oldaról is, mivel apám lengyel volt és most kint vállaltam el.


Úgy vettem észre, hogy ott is van meg van osztva a társadalom, és ott is bedölnek a 2015 óta regnáló hatalomnak, amely hasonló módszerekkel dolgozik mint Orbán kivéve a putyini imádatot..


Én néha úgy érzem, hogy pl egyes lengyel rokonaim úgy gondolják, hogy én amiatt nem ismerem a lengyel történelmet, mert nem tanultam lengyelül, holott én ezt letudom fordítani, meg pontosan amiatt vagyok immunis a gyűlölet propagandára, mert én tanultam ennek a dolognak a társadalmi lélektani hatásmechanizmusát... meg egyébként se neveltek a szüleim előítéletesnek.


Ez a fajta politikai megosztottság a családomat is megosztja, és ez nagyon rossz ebben... én valahol dialógust keresem vagyis a párbeszédet.. de néha úgy érzem, hogy jobb lenne elvonulnom a világból...

2022. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%
"Putyini imádat" no itt kezdödik a libbant szubjektívitásod.
2022. febr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
58%
Tudod én olyan ember vagyok, hogy fidesz médián kívül én tényleg mindent elolvasok, ami értéket képvisel, pl válaszonline és magyar hangot igazán jó konzervatív és polgári lapnak tartom, de elolvasom a telexet is, meg hvg-t is, 444-.hu is, partizánt is.
2022. febr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Szerintem azokban az országokban ahol fix a diktatúra ott összetartóbb a népség mert tudják mi a helyzet. Itt közép európában van ez a politika miatt meg a történelem miatt sajnos.
2022. febr. 9. 14:49
 20/20 anonim ***** válasza:

Ne hogy azt hidd.... hogy ott ahol diktatúra van, ott összezár a rendszer... ember embernek a farkasa.. úgy összezárhat a rendszer, mint a 80-as évekre, hogy mindenki elege lett a lengyel kommunista diktatúrából, de azért volt, mert a rendszer sorra kizárta a TSZ-törvényeket szabotáló parasztságot, aztán értelmiség és egyetemistákat, végül a munkásokat, és végül ezek egymásra találtak... és volt egy indokuk arra, hogy összefogjanak a hatalommal szemben.


Magyarországon a rendszer mindenkit megnyert Parasztoknak ugyan TSZ-be be kellet lépni, de kaptak háztájit, munkások fusizhattak, GMK-z hattak, volt bizonyos mértékű kapitalizmus és fogyasztás, és emiatt senki se mert igazán lázongani, elvoltunk a langyos vízben....max az értelmilség és a társadalomtudósok látták azt, hogy azért van szegénység romák, munkásosztály körében... de nem írhatták le a szegénységet mint fogalmat...

2022. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!