Ha a 2017-es vizes VB az eredetileg ígért költségvetés ötszörösébe, 130 milliárdba került, az idén nyárra frissen elnyert mennyibe fog?
Remélem júliusig már nem tervezik lebontani a Duna Arénát és újat építeni helyette.
Elég lesz az 2027-re is, amikor szintén mi rendezzünk és már bejelentették, hogy más helyszínen akarják azt rendezni.
Kérdező, miért kell mindig hazudni?
Nem került az ötszörösébe.
Olyan beruházásokat csináltak meg amik eleinte nem voltak benne a tervekben, de nem a VB költsége nőtt meg.
Pontosan azért érte meg azokat a beruházásokat kifizetni, mert ezekben újabb és újabb sportrendezvények tarthatóak meg világszinten is akár. Mivel már elkészült a Duna Aréna, nem kell rá még egyszer pénzt kiadni, a világversennyel viszont újabb bevételt hoz az országnak.
#3 Nem érzed mennyire szánalmas ha már ilyesmit kell hazudnod?
Ne válaszolj, látom hogy nem!
Ha én hazudok, akkor a KSH is :)
"2017-ben jókora melléfogás lett a vb ilyen szempontból. A szervezők sokkal több szobát foglaltak le a sportolóknak és a médiának, mint amennyit kellett volna, amikor pedig kiderült, hogy nincs akkora érdeklődés, mint amit vártak, nem mondták le azokat, így a szobák tömegei üresen álltak a vb alatt. A végeredmény kimondottan csúnya lett:
2017-ben a vizes világbajnokság (és a napokkal későbbi Forma–1) hónapja, a július volt az egyetlen hónap, amikor a külföldiek kevesebb vendégéjszakát töltöttek el Budapesten, mint egy évvel korábban."
#5 Ez egy hvg-s véleménycikk és nem a ksh által kiadott nyilatkozat. Attól mert felhasználnak benne ksh adatokat még maga a vélemény nem lesz igaz.
Nem tudom milyen adatot és honnan vettek, de a KSH-nál tényleg meg lehet találni a 2017 havi külföldi vendégéjszakák számát a budapesti vendéglátóhelyeken.
A külföldi vendégéjszakák száma Budapesten a következő volt 2017-ben:
május/806 ezer; június/797 ezer; július/839 ezer; augusztus/1,009 millió.
Vagyis már alapból nem igaz, hogy júliusban kevesebb lett volna, mint előtte, meg utána. Augusztus minden évben a legnagyobb vendégéjszakák számában. Ugyanez van a budapesti régióban is, ha kicsit távolabbi szálláshelyeket is beleveszünk, ott is több volt a vendégéjszakák száma, mint júniusban és kevesebb, mint augusztusban.
Mielőtt jönne a kötözködés a 6-osra, tudom, hogy az egy évvel korábbi adatokról van szó, csak a ksh oldalán nincsenek olyan statisztikák amikből a 2016-os vendégéjszakák száma havi bontásban látható lenne.
Az kötözködjön csak ha kérhetem, aki egyben meg is tudja nekem mutatni azokat a számokat amik 2016 júliusára érvényesek.
Még próbálok keresni ilyen adatot, eddig nem sikerült.
Nagyon vicces, ahogy küzdesz, mint disznó a jégen, nehogy be kelljen ismerned a pofáraesést :D
Szóval már a HVG, meg az összes többi híroldal, ami ugyanezt anno megírta egyszerűen hazugságot állított, mert te nem tudtad két klikkeléssel megtalálni a hozzá tartozó 6 éves táblázatot a KSH oldalán.
Itt még pontosabb bontásban van:
Normális ember egy ilyen cikk láttán nem arra kezdi el verni a mellét, hogy "háhhh, 4 évvel később már nem tudom megtalálni a forrást, tehát biztosan kamu", hanem jóhiszeműen feltételezi, hogy a cikk írásakor még könnyen hozzáférhető adatok valóban olyanok voltak, ahogy írták.
#8 Mi lett volna ha előbb megnézed ami belinkelsz?
Ez megint teljesen másról szól.
A linken megtalálható ksh statisztika ugyanaz amit én is beraktam és NINCS BENNE 2016-os adat. Márpedig arról szólt az eredeti felvetés, hogy "2017-ben a vizes világbajnokság (és a napokkal későbbi Forma–1) hónapja, a július volt az egyetlen hónap, amikor a külföldiek kevesebb vendégéjszakát töltöttek el Budapesten, mint egy évvel korábban."
Most meg azzal jössz, hogy azért volt igaz, mert egy évvel KÉSŐBB több volt a vendégéjszakák száma.
Ahogy 2019-ben is több volt, mint 2018-ban, pedig 2018-ban nem volt vizes vb.
Veled ellentétben én megtaláltam azt a táblázatot és meg is néztem. Te meg sikeresen belinkeltél egy másik olyan cikket ami ismét nem igazolt téged az előző állításodban.
A ksh-nak nem tűnnek el a korábbi táblázatai. Egyszerűen 2017 előtt nem havi, hanem éves bontásban vannak ilyen szálláshely adatok, tehát ismét kérdés, hogy honnan vették a 2016-hoz képesti csökkenést.
De sikerült legalább valami infót találnom arról, miképpen is vélekedett maga a budapesti turizmus egyik jelentős szereplője a budapesti turizmusról 2017 júliusában, talán neki el lehet hinni, hiszen a zsebére ment:
"35 város közül itt volt a harmadik legnagyobb a növekedés, pedig a nyár első hónapjában még semmilyen kiemelkedő esemény nem indokolta ezt, így bízhatunk abban, hogy tartós lesz a növekedés - véli Bogár Zoltán, a Danubius Hotels Group központi üzletfejlesztési igazgatója. A szállodaláncnál tapasztalható növekedés még a piaci átlagnál is magasabb volt már júniusban is, júliusban pedig - többek között a FINA vizes világbajnokságnak köszönhetően is - rekordhónapot zárt.
A vizes vébé miatt már jó előre erős nyarat jósoltak a magyar fővárosnak: az esemény kezdete előtt két héttel, június végén tavalyhoz képest 70 százalékkal volt magasabb a foglalások száma a Szallas.hu adatai szerint.
ÖSSZESSÉGÉBEN 20%-KAL VOLT TÖBB FOGLALÁS (AZ OLDAL ÁLTAL KÖZVETÍTETT), MINT A TAVALYI ÉVBEN, A LEGERŐSEBB NAP PEDIG JÚLIUS 15-E VOLT (JÚLIUS 14-ÉN KEZDŐDÖTT A VÉBÉ), ERRE A NAPRA ÉRKEZETT A LEGTÖBB FOGLALÁS BUDAPESTRE."
Na, akkor kezdheted megmagyarázni miért is nem hiteles a portfolió cikke és az egyik szállodacsoport igazgatója.
Alapvető szövegértési problémáid vannak. Végig egy dologról beszéltem: hogy 2017 júliusában a budapesti külföldi vendégéjszakák száma alacsonyabb volt 2016 júliusánál. Erre hivatkozik elegendő számú 2018-as cikk, hogy hihető legyen akkor is, ha a hivatkozási alapként szolgáló KSH-adattáblát közben megváltoztatták elavulás miatt.
Mert állításoddal ellentétben ilyen történik, revízió a dolog becsületes neve. Nem, nem 2017-ben jutott eszükbe először havi bontású adatokat gyűjteni, lásd: [link]
Az adatok nyilván nem törlődtek, csak most már külön kellene kérvényezni, hogy küldjék meg neked őket, mert a nyilvános oldalról lekerültek. Itt teheted meg, válaszolnak szívesen, másra és máskor már használtam őket: [link]
Feltűnt, hogy a 2018-ban íródott G7-cikkben 5 naptári évre visszamenőleg vannak adatok 2014 januárig? Most február 7-én (feltételezve, hogy nincsenek még használható idei adatok) az 5 visszaszámolt év hogy, hogy nem 2017-et jelentené első elérhető évként.
Arra inkább nem is mondok semmit, hogy szerinted a vizes VB-re érkező elképzelt külföldiek serege a csak magyarul létező szállás.hu-n keresztül foglalt volna magának hotelt és ezért növekedtek, nem az online foglalások általános térnyerése miatt. Esetleg érdemes lenne még 1985-höz is hasonlítani, nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!