Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pontosan mit jelent a "magyark...

Pontosan mit jelent a "magyarkodás"? Milyen konkrét esetekben használjuk ezt a kifejezést?

Figyelt kérdés
Létezik szlovákkodás, románkodás, svédkedés, stb. is?(természetesen a saját anyanyelvükön)
2022. febr. 6. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Amikor nacionalista szólamokat puffogtat valaki, pl. a Mi Hazánkosok.
2022. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Egy koholmány ige.

Általában a liberális,internacionalista lények használják akkor, amikor mondjuk valaki ellenük szólal fel.

2022. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Amikor valaki az álítja, hogy a kereszténységen kívűl minden más vallás a kutyáknak van, közben pogány fehérszarvas, meg turullos jelképeket hord, minthogyha ez nem lenne önellentmondás.



Hogy a veretes hasitasikról már ne is beszéljünk, aminek semmi köze nincs az ősi magyar viselethez, mégis hagyományörzés néven hordják.

2022. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Aki a magyarok felsőbbrendűségét hangoztatja más népekkel szemben.
2022. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy hallom, hogy sokféle értelmezése van, így hát minden választ hasznosnak találtam.


"Egy koholmány ige"


Én is hasonlóan vélekedem. A többi népnévvel elég idétlenül és erőltetetten hangzik ez a szótoldalékolás.

2022. febr. 6. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az, amikor vki erőltetetten, túlzóan, és indokolatlanul hangoztatja magyarságát, és/vagy használ jelképeket.

Amúgy igen, más népeknél is létezik a jelenség, elég az amerikai filmekre gondolni. Mindenütt USA zászlók, a Földet csak amerikai tudósok/hősök tudják megmenteni. És nagy kedvencem, amikor a történelmükről beszélnek, miközben nincs is nekik olyanjuk. :)

2022. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nah, amerikának van történelme, kemény 3 oldal
2022. febr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, díszmagyarban járkálás, jobboldali szerzők műveinek egekbe emelése, régmúltba való kapaszkodás, talán ez az ősmagyarság kutatás is, akkor volt egy elmélet, miszerint a magyar a legősibb nép, és legfejletebb is... de erre vonatkozó tendeciákat találtam más országokban is..


Egyébként szeretem a magyar dalokat, magyar zenét, énekeket, kultúrát, festményeket... de például félig lengyelként zavart, mikor választás elé állították, hogy lengyel vagyok-e vagy magyar... egyébként még ha tovább boncolgatnánk a családfámat, akkor kiderülne, hogy sok minden is vagyok...

2022. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!