Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Tisztelt adófizetők pénzét...

A Tisztelt adófizetők pénzét szórja az állam, a mindenféle visszanemtérintendő támogatásra?

Figyelt kérdés
Ingyen autó, ingyen ház, ingyenminden!

2022. febr. 6. 03:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
61%

#19 vagyok. Egy gyermekem van, és ha minden jól megy, tervezek többet, kihasználom a csokot majd, ha lesz még, és a visszatérítést se fogom visszautalni, nyilván. Minket eléggé földhöz vert a járványhelyzet, és most a feleségem daganatával is küzdeni kell, szerintem nálunk most mázli egy kicsit, hogy ez a szerencsétlen épp ezzel ámokfut majd. Mindemellett mélyen egyetértek azzal, hogy rohadtul igazságtalan ez, és nem azért, mert jegelnünk kell a kistesó tervet, hanem mert nyilvánvalóan igazságtalan. Azért szeretném, ha kevésbé éreznétek szarul magatokat, és kicsit büszkék lennétek, hogy kezetekbe vehetitek a kontrollt (még ha apránként, küzdelmesen és hosszadalmasan is), miközben mi, "gyerekgyárosok" félig kontrollvesztetten próbáljuk a legjobbat megadni annak, aki majd szemléletében is alkalmas lesz arra, hogy a te nyugdíjadat kitermelje, és a bolondos, leépült vén fejedet nyugiban végighallgassa... Meg a mienket is, sőt, remélhetőleg főleg azt... :) Az, hogy aki nem szorul rá, észre se veszi a többletet, ugyanúgy zsebre fogja vágni az adónk rá eső hányadát, természetesen gáz. Az, hogy aki full nem a gyerek jövőjét meg legfeljebb egy kis tűzoltást lát ebben az összegben, ugyanúgy elteszi a pénzt, amiért az időnket, erőnket, kreativitásunkat, stb, egyszerűen életünk egy darabkáját tettük a közösbe, nyilvánvalóan felháborító. Az, hogy amikor visszaüt, akkor is mi fizetünk többszörösen, bármennyire bevett szokás is mára, magától értetődően tarthatatlan.


A legtöbb, amit tehetek, hogy maradok az esetleges többletköltségek ellenére is a helyi áruk fogyasztásánál, és ha csak tehetem, a többiekért vetem be erőimet, még ha lelombozóan segghülye is némelyik. Asszem kábé azon a ponton vagyunk, ahol alulról szerveződve tudnánk erőt mutatni, csak ugye oda emberek kellenének, nem csak emberszerű lények, hogy egy klasszikust idézzek.


Az mindenképp jó, hogy egyre többször ténylegesen szóba elegyedünk, meghallgatjuk egymást, és az értelmetlen facebook balhé szappanopera mellett egy párhuzamos valóságban tudunk kicsit hatni a nagy egészre... Szándéktól függően. Asszem ebbe a párbeszédbe kellene még egy embert hozni mindenkinek, legalább míg ki nem rajzolódik valami konkrét megvalósítanivaló.


A szünetekben meg búslakodhatunk együtt, hogy mi megy már itt. Csak ne csináljuk túl sokáig, mint mondjuk Moldova!

2022. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
47%
Orbán megmondta, ha megint nyernek mégtöb támogatást adnak. Tehát ha azt akarod, hogy minden még jobban megdráguljon, és a kőművesek legyenek a társadalom legnagyobb urai, akkor szavazz O1G-re.
2022. febr. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
46%
Dícséret a pénzszórásért.Grósz Károlytól Bajnaiig neveltem a gyerekeimet,lófurulyát se tudtam igénybe venni semmi érdemleges támogatást.Most a kölkeim,öt unokám élvezheti az akkori böjtös idők ellentétét.
2022. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
79%
23-as számolj már utána mennyivel járnak jobban a "kölkeid" és az unokáid, mint a te akkor. A támogatások miatt annyival kerül többe egy lakás vagy egy ház amekkora a támogatás mértéke. Lényegében nem kapnak semmit, csak ők kevesebbet buknak, mert támogatottak. Bajnai idejében egy panel lakás 5-6 millió volt. Most ugyanaz 30 millió. Grósz idejében meg fusiban felépült egy családi ház, amit ma 100 millió alatt nem kapsz meg egy valamire való városban. Számolj már utána, hogy hány évre kellett eladósodnia a szocializmusban egy kezdő családnak a lakásért és hány évre kell most.
2022. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
^Ez.
2022. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!