Mit szólnának a tanárok, ha a figyelmeztető sztrájkra a kormány egy figyelmeztető bércsökkentéssel válaszolna?
Egy tanár ismerősöm szívét-lelkét kidolgozta, 7-től 2-ig az iskolában volt legalább, plusz otthon még napi 3-4 órákat készült, adminisztrált.
Egy éve otthagyta a tanári pályát, mert nem tudta fizetni az albérletét, most kalauz a gysev-nél, és több kint a dupláját kapj, mint tanárként + most vannak pótlékai és egyéb juttatásai.
Azt mondta, eddig el sem tudta képzelni, hogy ennyi szabadideje legyen az embernek, mint most jegyellenőrként, ahol otthon nem szakad a nyakába a rengeteg pluszmunka.
Hát kérdező, nem mondom, hogy sötét vagy, de az agyrák téged sem fenyeget...
A demokráciát is elég sajátosan értelmezed.
"GULYÁS GERGELY:
„Ez a sztrájk, egy törvénytelen sztrájk volt.."
Mert bölcs kormányunk gondos előrelátással törvénytelenné tette..
Könnyű mindenre ráfogni, hogy törványtelen, ha kvázi mindent törvényben tiltunk meg. Csak egy ilyen kormány ne ugasson demokráciáról!
A pedagógusok bérét törvény szabályozza. Ez nem a kormány hatásköre. Természetesen a kormánypárti parlamenti többség módosíthatja a vonatkozó törvényeket. A kormány (megfelelő szerve), mint fenntartó, mint munkaadó, kezdeményezhet fegyelmi eljárásokat a dolgozók ellen, hivatkozhat törvénytelen sztrájkra, és ennek a végén akár el is bocsáthatja a sztrájkban résztvevő pedagógusokat.
Azonban most nagyon sok pedagógus van, aki a sztrájkban részt vett, ráadásul az oktatási rendszer így is óriási munkaerőhiánnyal küzd. Ezek az emberek, akkora tömegben, amekkorában sztrájkoltak, kirúghatatlanok. Az is sokat elmond, hogy bár a kormány törvénytelennek tartja a sztrájkot, tudomásom szerint nem tett feljelentést. (Pedig ha egy újságíró vagy egy ellenzéki parlamenti képviselő gyanús meggazdagodást firtat egy-egy kormánycimboránál, mindig az a kormánypárti válasz, hogy ha az illető tud törvénytelenségről, akkor tegyen feljelentést, a hatóságok majd teszik a dolgukat.)
A javaslatod tovább bőszítené a pedagógustársadalmat, tovább nőne az elégedetlenség, még többen csatlakoznának a sztrájkhoz. Talán annyira arcpirító lenne, hogy az eddig felülről féken tartott egyházi iskolai nevelőtestületek tagjai közül is sokan csatlakoznának (már eddig is sokan egyetértettek a követelésekkel, csak nem mertek nyíltan csatlakozni, nos, lehet addig görénykedni, hogy merjenek). Ez nem hiányzik a kormánynak a választás előtt. Egyébként se, de a választások előtt különösen nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!