Gyakorlatilag beismerte a Fidesz, hogy nevetséges a 172 ezres tanári bér, mégsem tesznek semmit?
ORBÁN VIKTOR
"A pedagógusbérek Magyarországon alacsonyak, és ahogy ön mondta, elmaradtak a rivális ágazatok mértékétől. Ezen változtatni kell. (...) a pedagógusoknak igazuk van, joggal érvelnek amellett, hogy következzen egy, a korábbihoz hasonló bérrendezés."
GULYÁS GERGELY:
„Ez a sztrájk, egy törvénytelen sztrájk volt és az nem helyes, hogy azok az emberek, akik törvénytelen sztrájkban vesznek részt, a jövő generációját oktatják. Ettől még lehet, hogy az a cél, amiért sztrájkolnak jogos, ezzel például mi is azonosulunk”
NOVÁK KATALIN:
"Azon, hogy egyébként a pedagógusoknak a bérét kell emelni, ezzel nem tudnék vitatkozni és nem is szeretnék."
"Én csak azt nem értem, hogy kik azok akik az elmúlt 5 évben tanárképzőbe jelentkeztek. Senki sem szólt nekik előtte hogy normális vagy gyerekem ? Éhen fogsz halni."
Mikor a húgom tanárnak ment, akkor volt a 2013-as béremelés. Csak arról nem szóltak előre, hogy ne is fagyasztják a bértáblát, és a 2014-es minimálbér lesz a tanári fizetés alapja 2022-ben is.
Pedig jól mondja a válaszoló, br. 312 000 ft alatt egy pedagógus sem keres. Igaz, ehhez ki kell egészíteni az alapbért a bérminimumra (260 000 ft) ehhez jön az ágazati szakmai pótlék, ami januártól 20%-os (alapbérből számolva ez 52 000 ft).
Félreértés ne essék, a nettó 200 000 ft is nevetséges összeg, csak higgyük el, hogy tényleg így van, ahogy az egyik válaszoló írta.
(Pedagógus vagyok.)
Orbán büszke a tanárfizetések emelésére, de csak kőbe véste a bérek további elértéktelenedését | G7 - Gazdasági sztorik érthetően
A pedagógusbéreket a kormány 2014-ben fagyasztotta be. A 2013-ban bevezetett pedagógus-előmeneteli rendszerben a béreket a minimálbérhez viszonyítva határozták meg: alapfokú végzettségű pályakezdő pedagógusoknál 120, főiskolainál 180, egyetemi végzettséggel pedig 200 százalékot tűztek ki, bár még ezt sem kapták meg azonnal, a béreket csak évek alatt fejlesztették fel ezekre a százalékokra, miközben adminisztratív pluszfeladatokkal és pluszórákkal is nőtt a pedagógusok leterheltsége. Aztán 2015-ben átírták a bérszámítási rendszert, és bevezették a vetítési alapot: a mindenkori minimálbér helyett a számítást innentől a 2014-es, 101 500 forintos minimálbér alapján végezték el. Ezzel rögzítették a pedagógusbéreket, és lemetszették azokat az általános bérfejlődésről, vagyis a tanárokat egyszerűen kivonták a gazdasági fejlődés haszonélvezői közül.
Tehát még ma is a 101 500 forintos vetítési alapból számolják a béreket – a szakszervezetek követelése évek óta ennek a „kiolvasztása”, vagyis az, hogy a rendszer automatikusan a mindenkori minimálbérből számolja a bértábla különböző összegeit. A kormány alapvetően erre mondott most nemet, így 2022-ben biztosan marad az az abszurd helyzet, amiben a főiskolai végzettségű kezdő tanár alapbére jóformán megegyezik a garantált bérminimummal, vagyis a szakmunkásoknak adható legalacsonyabb fizetéssel.
Ahjj istenem... ezt a marhaságot valaki kitalálta, hogy nem jár érte nyugdíj meg táppénz stb. és mindenki ezt szajkózza azóta.
De fizetsz belőle minden járulékot, ergo jár utána táppénz és nyugdíj is. Vagy szerintetek miért vonnak le ebből az 52000-ből 33.5%-ot???
Ha úgy lenne, ahogy írod, megkapnánk a 260 E 66.5%-át meg az 52E 100%-át, de ez nem így van.
Legalább nézzétek meg és hallgassátok meg a Mi Hazánk programját és megtudjátok hogy kinek kellene kormányozni az országot.
Már eddig többet tettek az országért, az emberekért mint emezek ketten.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!